ایستراگ مایلز مورالز در No Way Home که متوجه آن نشده بودید

حضور مایلز در دنیای سینمایی مارول

ایستراگ مایلز مورالز در No Way Home که متوجه آن نشده بودید پارسا خلیلی ۸ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ سینما
مایلز مورالز در No Way Home

به گفته برخی از طرفداران، ایستراگی از مایلز مورالز در No Way Home وجود دارد که تقریبا هیچکس متوجه آن نشده است.

از زمانیکه سه‌گانه اسپایدرمن تام هالند (Tom Holland) با فیلم Spider-Man: Homecoming آغاز شد، طرفداران بی‌صبرانه منتظر ورود مایلز مورالز به دنیای سینمایی مارول بودند، چراکه دانولد گلاور (Donald Glover) در حضور افتخاری کوتاهی به ایفای نقش آرون دیویس، عموی مایلز پرداخته بود. با اینکه هیچ اشاره مستقیمی به اسپایدرمن محله بروکلین نشد، اما در یکی از سکانس‌های حذف شده فیلم، آرون با بردن نام مایلز صراحتا حضور برادر زاده‌اش در دنیای سینمایی مارول را تایید کرد‌. همچنین در سکانس پایانی فیلم Spider-Man: No Way Home، الکترو جیمی فاکس (Jamie Foxx) نسبت به حضور اسپایدرمن سیاه پوست در جهان‌های موازی ابراز امیدواری کرده بود که خودش اشاره‌ای غیرمستقیم به این شخصیت محبوب و دوست داشتنی است.

حالا به‌جز دیالوگ جالب الکترو، یک ایستراگ دیگر از مایلز مورالز در No Way Home وجود دارد که تا به امروز هیچکس درباره‌اش صحبت نکرده بود. طبق ادعای برخی از طرفداران، ایستراگی از مایلز مورالز در سکانس پایانی فیلم Spider-Man: No Way Home وجود دارد که تنها در دوبله برزیلی، پیدا می‌شود. در سکانسی که پیتر وارد آپارتمان جدیدش می‌شود (به احتمال زیاد همان آپارتمانی است که صاحبش آقای دیکوویچ است)، می‌توان صدای همسایه طبقه بالا را شنید که به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند.

متاسفانه در نسخه اصلی به‌دلیل پخش شدن موسیقی متن، صدای آنها به‌شدت مبهم است اما در دوبله برزیلی صدای همسایه‌ها بهتر شنیده می‌شود. طبق ترجمه انگلیسی زیرنویس هماهنگ شده با دوبله برزیلی فیلم، ریو می‌گوید “مایلز، عزیزم بیا وسایلت را جمع کن و بخواب”. در ادامه جف، پدر مایلز می‌گوید “اگر همین الان نخوابی به‌مدت یک ماه از تماشای تلویزیون محروم می‌شوی”.

به‌لطف باز شدن درب‌های مولتی‌ورس، سونی پیکچرز و مارول می‌توانند به شیوه‌های مختلفی مایلز مورالز را به دنیای لایو اکشن معرفی کنند. گزینه اول، سه‌گانه جدید اسپایدرمن تام هالند است که قسمت اولش در مراحل اولیه تولید قرار دارد و در حال حاضر تحت تاثیر اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا قرار گرفته است. گزینه دوم اسپین‌آف لایو اکشن مایلز مورالز است که در دنیای اسپایدرمن سونی جریان دارد و طبق تایید رسمی ایمی پاسکال (Amy Pascal)، تهیه‌کننده کمپانی سونی پیکچرز، در مراحل اولیه تولید قرار دارد. گزینه سوم که محتمل‌ترین گزینه است، منتقل شدن مایلز مورالز از دنیای انیمیشن به دنیای لایو اکشن در پایان انیمیشن Spider-Man: Beyond the Spider-Verse است.

ماجراجویی مایلز در دنیای انیمیشن ادامه دارد، زیرا دنباله مولتی‌ورسی Spider-Man: Across the Spider-Verse به‌تازگی در سینماها اکران شده است. اسپین‌آف لایو اکشنش نیز در مراحل ابتدایی توسعه قرار دارد و در تاریخی نامعلوم در سینماهای سراسر جهان اکران می‌شود.

4.1 16 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا