#مهسا_امینی

فروش فیلم Spider-Man: No Way Home تاریخ ساز شد

تلاش‌های سونی و مارول در نهایت جواب داد!

فروش فیلم Spider-Man: No Way Home

استودیوی مارول و سونی پیکچرز، با تولید فیلم Spider-Man: No Way Home، تعدادی از رکوردهای قبل و بعد از همه‌گیری ویروس کرونا را شکسته‌اند. اخیراً این فیلم در صدر پردرآمدترین فیلم‌های شرکت سونی در ایالات متحده قرار گرفت. 

در آخر هفته کریسمس، Spider-Man: No Way Home در باکس آفیس داخل آمریکا ۴۰۵.۵ میلیون دلار فروخت و از فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle سونی که پیش از این با درآمد داخلی ۴۰۴.۵ میلیون دلاری خود در صدر این جدول بود، پیشی گرفت.

فراتر از باکس آفیس داخلی، آخرین قسمت از سه گانه مرد عنکبوتی دور از خانه از استودیو مارول انتظار می‌رود به زودی از مرز فروش یک میلیارد دلار در سراسر جهان عبور کرده و به اولین اکران سینمایی که در دوران همه‌گیری کرونا تبدیل شود که به این رتبه دست می‌یاید. برای مقایسه، Black Widow که هم در سینماها و هم از طریق دیزنی پلاس اکران شد، ۳۷۹.۶ میلیون دلار فروخت در حالی که Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings که به طور انحصاری در سینماها اکران شد تنها ۴۳۲.۲ میلیون دلار در سراسر جهان به دست آورد.

فیلم Spider-Man: No Way Home بلافاصله پس از حمله نهایی میستریو به پیتر پارکر در صحنه پایانی فیلم Spider-Man: Far From Home آغاز می‌شود. ارباب توهمات هویت مخفی مرد عنکبوتی را به دنیا نشان داد و پارکر اکنون مجبور می‌شود با عواقب آن روبرو شود. نه فقط برای خودش، بلکه برای عزیزانی که با افشای راز او آن‌ها نیز به خطر می‌افتند. در تلاش برای جلوگیری از تحت تاثیر قرار گرفتن آنها، پیتر برای کمک به دکتر استرنج مراجعه می کند. The Sorcerer Supreme تلاش می‌کند تا یک طلسم ایجاد کند، اما طلسم دیگری به طرز وحشتناکی با آن اشتباه ترکیب شده و به نظر می‌رسد حفره‌ای در جهان سینمایی مارول ایجاد می‌کند که به ابرشرورها و ابرقهرمانان از دنیاها و فرنچایزهای دیگر در مولتی‌ورس اجازه می‌دهد تا به این جهان سرازیر شوند.

برای اولین بار، سه فرنچایز مختلف با ستاره‌های نمادینی که نقش‌هایشان را تکرار می‌کنند، در این فیلم متحد شدند، که آخرین بار بیش از یک دهه پس از آخرین نبرد خود باری دیگر ابرشرورهای بزرگ فرنچایز اسپایدرمن را شکست دهند. بازیگر ویلم دفو در نقش گرین گابلین که از مرد عنکبوتی در سال ۲۰۰۲ باز می‌گردد به عنوان ویلن اصلی این اثر شناخته می‌شود. از دنباله سال ۲۰۰۴ آلفرد مولینا در نقش داک اوک و در نهایت توماس هدن چرچ در نقش مرد شنی از مرد عنکبوتی ۳ همگی در این اثر ظاهر شدند. در کنار آنها جیمی فاکس در نقش الکترو از مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲ و لیزارد از مرد عنکبوتی شگفت انگیز قرار دارند تا ترکیبی شبیه به سینستر سیکس را ایجاد کنند. 

 بازگشت اندرو گارفیلد  به عنوان پیتر پارکر در این فیلم به قدری مورد استقبال قرار گرفت که طرفداران شروع به درخواست برای ساخت دنباله سری فیلم‌های مرد عنکبوتی شگفت انگیز کردند. در حالی که هیچ برنامه ای در مورد مرد عنکبوتی گارفیلد به طور رسمی اعلام نشده است، شایعه‌های جدید نشان می‌دهند که ممکن است چیزهای بیشتری برای این بازیگر در دنیای سینمایی مارول وجود داشته باشد. 

حضور دو اسطوره مرد عنکبوتی توبی مگوایر و اندرو گارفیلد در کنار تام هالند و داستان شگفت انگیزی که استودیو مارول برای این فیلم در نظر گرفته است همگی باعث شدند تا این اثر با فروش تاریخ ساز خود رکورد جالبی را ثبت کند. 


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا