مرد عنکبوتی به دنیای سینمایی مارول بازمی‌گردد!

انتشار نخستین جزئیات از قسمت سوم Spider-Man

مرد عنکبوتی

با توافق جدید و غیرمنتظره‌ای که میان سونی و دیزنی صورت گرفته، مرد عنکبوتی به دنیای سینمایی مارول بازگشته و قسمت جدید فرنچایز Spider-Man به تهیه کنندگی کوین فایگی در آینده ساخته خواهد شد.

در سال ۲۰۱۵، سونی و مارول به توافقی رسیدند که به‌واسطه آن مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول حضور می‌یافت. این ابرقهرمان که تاکنون در پنج فیلم سینمایی حضور یافته، با اکران فیلم Spider-Man: Far From Home و بسته شدن فاز چهارم دنیای سینمایی به یکی از شخصیت‌های مهم تبدیل شده است.

اوایل تابستان گزارشی منتشر شد که با توجه به آن سونی و دیزنی برای امضای قراردادی جدید با محوریت مرد عنکبوتی به مشکل برخورده‌اند. در نتیجه تارزن نیویورکی مجبور به ترک دنیای سینمایی مارول خواهد شد. این اتفاق نهایتاً به‌طور رسمی رخ داد. پس از آن گزارشاتی در برای فضای مجازی منتشر شد که به فیلم Dark Phoenix و تاثیر آن روی خروج مرد عنکبوتی و همچنین احتمال بازگشت این ابرقهرمان به دنیای سینمایی می‌پرداخت.

عدم توافق سونی و دیزنی باعث عصبانیت طرفداران شد، زیرا آن‌ها می‌خواستند که مرد عنکبوتی همچنان در دنیای سینمایی مارول بماند. به‌خصوص اینکه تام هالند توانسته بود با عملکرد بسیار عالی خود، در لیست ابرقهرمان‌های محبوب قرار بگیرد. همچنین دو فیلم ساخته شده با محوریت او، یعنی Spider-Man: Homecoming و Spider-Man: Far From Home از کیفیت موردانتظار برخوردار بودند.

این‌طور که به نظر می‌رسد، اتفاقی که طرفداران منتظرش بودند نهایتاً رخ داده و مرد عنکبوتی فعلاً در دنیای سینمایی مارول باقی می‌ماند. سونی و دیزنی به‌طور رسمی اعلام کردند سومین قسمت از فرنچایز Spider-Man با همکاری آن‌ها ساخته می‌شود. کوین فایگی و امی پاسکال نیز به‌عنوان تهیه کننده انتخاب شده‌اند. همچنین این دو شرکت اعلام کردند فیلم جدید از تاریخ ۲۵ تیر ۱۴۰۰ (۱۶ جولای ۲۰۲۱) اکران خواهد شد.

توافق جدید سونی و دیزنی تنها به یک فیلم مستقل با حضور مرد عنکبوتی خلاصه نمی‌شود. طبق اعلام رسمی آن‌ها، این ابرقهرمان در یکی دیگر از فیلم‌های دنیای سینمایی مارول نیز حضور پیدا می‌کند که متاسفانه نام آن در حال حاضر مشخص نیست. کوین فایگی، رئیس استودیوهای مارول، درباره توافق جدید گفت:

خوشحالم که ماجراجویی مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول ادامه می‌یابد. من و همه کارکنان مارول از اینکه می‌توانیم کار روی این ابرقهرمان را ادامه دهیم هیجان‌زده هستیم. مرد عنکبوتی ابرقهرمان و نمادی قدرتمند است که داستان‌های او مورد توجه مخاطبین همه سنین در سرتاسر جهان قرار گرفته است. از آن‌جایی که سونی به ساخت دنیای عنکبوتی خود ادامه می‌دهد، مرد عنکبوتی تنها ابرقهرمانی است که در دو دنیای سینمایی حضور می‌یابد. هیچکس نمی‌داند آینده چه غافل‌گیری‌هایی را برای ما آماده کرده است.

صحبت‌های کوین فایگی به‌طور غیرمستقیم به این نکته اشاره می‌کند که مرد عنکبوتی نه تنها در دنیای سینمایی مارول باقی می‌ماند، بلکه احتمالاً شاهد حضور او در دنیای سینمایی سونی خواهیم بود. سال گذشته فیلم Venom به‌عنوان اولین فیلم این دنیای سینمایی اکران شد که علی‌رغم بازخوردهای نه‌چندان مثبت منتقدین، توانست عملکرد بسیار خوبی در باکس آفیس داشته باشد.

در حال حاضر، سونی روی چندین پروژه مختلف کار می‌کند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به Venom 2 ،Morbius the Living Vampire ،Kraven the Hunter و Silk اشاره کرد. متاسفانه فعلاً نمی‌توان با قطعیت گفت اما این احتمال وجود دارد که خط داستانی اصلی مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول دنبال شود. در آن سو، فیلم‌های سونی احتمالاً به ماجراجویی‌های فرعی او می‌پردازد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا