تهیه‌کنندگان سه‌گانه اسپایدر ورس درباره متفاوت بودن دو نسخه انیمیشن Spider-Verse 2 صحبت کردند

چرا دو نسخه وجود دارد؟

تهیه‌کنندگان سه‌گانه اسپایدر ورس درباره متفاوت بودن دو نسخه انیمیشن Spider-Verse 2 صحبت کردند پارسا خلیلی ۸ ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ سینما
انیمیشن Spider-Verse 2

به‌تازگی فیل لرد (Phil Lord) و کریس میلر (Chris Miller)، تهیه‌کنندگان سه‌گانه اسپایدر ورس درباره تصمیمات اخیر خود پیرو اکران دو نسخه انیمیشن Spider-Verse 2 صحبت کردند.

با انتشار نسخه دیجیتالی Spider-Man: Across the Spider-Verse، طرفداران متوجه شدند که این دنباله شاهکار به معنای واقعی کلمه داستانی مولتی‌ورسی است، چراکه نسخه اکران شده در سینماها و نسخه دیجیتالی یکی نیستند و تفاوت‌های کوچک و بزرگ زیادی دارند. اکثر این تفاوت‌ها به دیالوگ شخصیت‌ها برمی‌گردد اما نمی‌توان انکار کرد که برخی از تغییرات باعث بهبود جلوه‌های بصری نیز شده است.

فیل لرد و کریس میلر به‌تازگی در صحبت با وب‌سایت The Wrap توضیح دادند که چرا این دنباله موفق چندین نسخه مختلف دارد. به‌گفته میلر، چون تیم توسعه باید نسخه بین‌المللی انیمیشن را تقریبا دو ماه قبل از اکران جهانی تحویل می‌دادند تا فرایند ترجمه آن آغاز شود برخی تغییرات صورت گرفت و محصول نهایی در دو نسخه مختلف اکران شد. لرد سپس توضیح داد که آنها نمی‌توانستند در نسخه‌ای که به هیئت سانسور فرانسه ارائه شده بود تا امتیازش در اروپا مشخص شود، تغییرات ایجاد کنند. همین منجر به تفاوت‌هایی بین دو نسخه اصلی و دیجیتالی شد.

کمی زیاده‌روی است، اما اصل ماجرا این بود که نسخه بین‌المللی باید تقریبا دو ماه قبل از اینکه برای ترجمه فرستاده شود، باید آماده می‌شد و یک هیئت سانسور فرانسوی وجود دارد که باید آن را همانطور که هست ببیند تا تصمیم بگیرد رده سنی اثری که در سراسر اروپا اکران می‌شود به چه شکل است. به همین خاطر تقریبا دو ماه قبل از اکران جهانی انیمیشن، مجبور شدیم آن را در یک تاریخ تحویل دهیم. در واقع ما اجازه تغییر آن نسخه را نداشتیم اما نسخه‌های دیگر با گذشت زمان بهتر و بهتر شدند. سپس وقتی یکی دو هفته‌ به اکران جهانی باقی‌ مانده بود، استودیو Sony Pictures ImageWorks پیشنهاد داد تا با استفاده از برخی سکانس‌هایی که دوست نداشتیم از محصول نهایی حذف شوند، یک سری اصلاحات انجام بدهیم. بنابراین هر تغییری که در نسخه دیجیتالی پیدا می‌کنید به منظور بهبود بخشیدن به کیفیت انیمیشن صورت گرفته است.

همانطور که پیش‌تر ذکر شد، این تغییرات کوچک و بزرگ می‌توانند به خودی خود یک ایستراگ محسوب شود، چراکه وجود داشتن دو نسخه مختلف به‌نوعی مولتی‌ورسی بودن داستان انیمیشن را تایید می‌کند. خوشبختانه ماجراجویی مایلز در دنیاهای موازی همچنان ادامه دارد زیرا قسمت سومی با نام Spider-Man: Beyond the Spider-Verse که نتیجه‌گیری سه‌گانه اسپایدر ورس است در مراحل ابتدایی توسعه قرار دارد و اخیرا اکرانش بخاطر اعتصابات انجمن نویسندگان (WGA) و اتحادیه بازیگران (SAG-AFTRA) برای مدتی نامعلوم به تعویق افتاده است.

نسخه دیجیتالی Spider-Man: Across the Spider-Verse هم اکنون در دسترس است.

4.4 7 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا