دکتر استرنج از رابطه‌ی خود و پیتر پارکر در فیلم Spider-Man 3 می‌گوید

گفته‌های بندیکت کامبربچ درباره‌ی Spider-Man No Way Home

فیلم Spider-Man 3

طبق آخرین مصاحبه بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch)، او صحبت‌هایی را درباره رابطه دو شخصیت داکتر استرنج و پیتر پارکر ارائه کرده که می‌توان از آن جزئیاتی را درباره داستان فیلم Spider-Man 3 برداشت کرد.

پس از ماه‌ها انتظار برای انتشار اولین تریلر از فیلم Spider-Man: No Way Home، بالاخره حدود یک ماه پیش بود که شاهد پخش شدن این تیزر چند دقیقه‌ای به صورت آنلاین از شبکه‌های استریم مختلف از جمله یوتوب بودیم. با این حال، در تریلر منتشر شده جزئیات فراوانی در دسترس کاربران قرار گرفت که عملا باعث شد تا سطح انتظارات از این فیلم چندین مرتبه دیگر هم بالا برود! بخصوص اینکه گفته می‌شود دو اسپایدرمن دیگر نیز در این اثر سینمایی حضور داشته و از طرفی مولتی‌ورس مارول قرار است تا زمینه‌سازی اسپایدرورس سونی را فراهم کند. اما هرقدر هم که این موضوع جذاب باشد، نمی‌توان نقش مهم داکتر استرنج در این فیلم و همچنین تریلر را نادیده گرفت. به هر حال این استرنج است که عامل تمامی این اتفاقات می‌شود و از طرفی احتمالا خود او سعی می‌کند تا در کمک به پیتر پارکر، افتضاح به وجود آمده جمع شود؛ اما رابطه بین استرنج و پیتر در چیست؟

در فیلم Avengers: Infinity War ما بالاخره شاهد اولین برخورد بین داکتر استرنج و پیتر پارکر بودیم. اما این تقابل چندان به رابطه شدید و دوستانه‌ای نرسید و صرفا در میدان نبرد در مقابل ثانوس، اسپایدرمن و استرنج هر دو دشمنی یکسان داشتند که باید او را شکست می‌دادند. البته از حق نگذریم که ترکیب جادو استرنج و ضرباتی که پیتر به ثانوس می‌زد در جای خود فوق‌العاده بود، اما در مجموع نمی‌توان آن را دوستی نزدیک دانست! در نتیجه، چنان که به نظر می‌رسد، خراب شدن کار و زندگی پیتر در فیلم Spider-Man 3 باعث این مورد می‌شود تا بالاخره شاهد دوستی نزدیک بین این دو شخصیت باشیم؛ یا حداقل بازیگر نقش داکتر استرنج چنین می‌گوید!

دوستی پیتر و استرنج در فیلم Spider-Man 3 عمیق‌تر خواهد شد

در تریلر می‌بینیم که پیتر پارکر برای رفع مشکل خود که لو رفتن هویت و در خطر قرار گرفتن نزدیکان او است، پیش داکتر استرنج می‌رود تا از او برای مسئله به وجود آمده طلب کمک با جادو کند. حال با اینکه وانگ به استرنج می‌گوید که هرگز نباید چنین چیزی را قبول کرد، اما او با یک چشمک ثابت می‌کند که تا چه حد ریسک‌پذیر بوده و به توانایی‌های خود اعتماد دارد. این در حالی است که در پروسه پاک کردن حافظه مردم از اینکه پیتر پارکر اسپایدرمن شناخته شده، او با قوانین زمان و مکان دست به یقه می‌شود و در نهایت، همه چیز را با جهان‌های موازی دیگر بهم می‌ریزد!

حال در میان تمامی این اتفاقات، این سوال پیش می‌آید که دقیقا چرا استرنج به این شکل به پیتر کمک می‌کند؟ به هر حال استرنج قطعا از این موضوع مطلع بوده که انجام دادن چنین جادو عجیبی در آخر باعث بهم خوردن قانون زمان شده و خط‌های زمانی مختلف را با یکدیگر قاطی می‌کند. حال با دانستن این خطر، دلیل کمک به پیتر و ریسک کردن زندگی چندین میلیارد نفر چیست؟ بندیکت کامبربچ، بازیگر نقش داکتر استرنج درباره این موضوع اظهار کرده است که این شخصیت با مرد عنکبوتی محبوب محله رابطه بسیار خوبی ایجاد کرده و به همین جهت وقتی که پیتر درمانده و بیچاره پیش استرنج می‌رود، او بدون مانع این مسئولیت را می‌پذیرد. به گفته کامبربچ، استرنج و پارکر در ادامه فیلم و خارج صحنه‌هایی که در تریلر نشان داده می‌شود، ارتباط بیشتری را با یکدیگر داشته و همکاری آن‌ها برای ایستادگی در مقابل ابرشرورهای دیگر جهان‌های موازی بسیار بهتر خواهد بود.

حال اینکه استرنج از سر دوستی و نزدیک شدن با پیتر به او کمک کرده یک مسئله جداست، اما نکته قابل توجه درباره شخصیت داکتر استرنج غروری است که او را از رسیدن به بسیاری از اهدافش باز می‌دارد! در واقع در یکی از قسمت‌های سریال What If…? نیز دقیقا با این مورد مواجه شدیم که استرنج تا چه حد ریسک‌پذیر است، در نتیجه اینکه با یک جادو حافظه مردم را پاک کنیم قاعدتا برای این ابرقهرمان مارول در ایده به صورت آب خوردن تداعی می‌شود! در حالی که اصلا کار راحتی نیست و چند جهان را به نابودی می‌کشاند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا