آیا داستان فیلم Sonic the Hedgehog 2 از Batman V Superman کپی شده است؟

شباهت‌هایی که نمی‌توان انکار کرد

آیا داستان فیلم Sonic the Hedgehog 2 از Batman V Superman کپی شده است؟ سورنا رضایی ۰ ۲۳ آذر ۱۴۰۰ سینما
داستان فیلم Sonic the Hedgehog 2

در پی نمایش اولین تریلر در رویداد The Game Awards 2021، گروهی از کاربران متوجه شباهت داستان فیلم Sonic the Hedgehog 2 و Batman v Superman شدند.

وقتی اولین تریلر فیلم Sonic the Hedgehog در فضای مجازی منتشر شد، تقریبا همه مطمئن شدند محصول جدید پارامونت پیکچرز به شکستی بزرگ تبدیل می‌شود. استودیو آمریکایی در پی بازخوردهای منفی ترجیح داد اکران را عقب انداخته و طراحی سونیک را تغییر دهد. همین بهبود به ظاهر کوچک کافی بود تا فیلم مزبور به تجربه‌ای سرگرم‌کننده برای مخاطبان سینماها و گیمرها تبدیل شود. سونیک خارپشت همچنین بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد و در مقابل بودجه ۹۰ میلیون دلاری خود بیش از ۳۱۹ میلیون دلار فروخت. البته در صورتی که همه‌گیری ویروس کرونا رخ نمی‌داد، قطعا رقم بالاتری به ثبت می‌رسید.

دومین اقتباس سینمایی سونیک خارپشت ساخته شده و قرار است تحت عنوان Sonic the Hedgehog 2 روی پرده نقره‌ای بیاید. از آنجایی که فاصله چندانی با آغاز اکران نداریم، پارامونت پیکچرز اولین تریلر را در رویداد The Game Awards 2021 منتشر کرد. با توجه به ویدیو تبلیغاتی، سونیک در سیاره زمین مانده و روزهایش را آنطور که می‌خواهد می‌گذراند. در همین حین، دکتر اگمن به همراه متحد جدید خود، یعنی ناکلز به زمین آمده و دنبال یک منبع انرژی بسیار قدرتمند می‌گردد. در صورتی که آنتاگونیست قصه به خواسته خود برسد، توقف او عملا غیرممکن خواهد شد. در نتیجه، سونیک تصمیم می‌گیرد بار دیگر مقابل دکتر بایستد. البته او تنها نبوده و اینبار شخصیتی به نام تیلز همراهی‌اش می‌کند.

با گذشت مدت کوتاهی از انتشار نخستین تریلر، کاربران فضای مجازی به شباهت داستان فیلم Sonic the Hedgehog 2 و Batman V Superman اشاره داشتند؛ ادعایی که چندان بیراه نیست. در یک سمت ماجرا شخصیت سونیک را داریم که به عنوان یک کیفرجو مشغول فعالیت بوده و سعی دارد تا جای ممکن به کاهش جرم و جنایت در محیط اطراف خود کمکی کرده باشد (بتمن). در سمت دیگر ماجرا، شخصیتی به نام ناکلز قرار می‌گیرد که به زمین تعلق نداشته و می‌خواهد سونیک را شکست دهد (سوپرمن). در این بین، نباید از نقش دکتر اگمن غافل شد. او موفق شده ناکلز را فریب داده و این مورچه‌خورک سخنگو را به نبرد علیه سونیک واداشته است (لکس لوتر). البته شباهت‌ها به همینجا خلاصه نمی‌شود. در انتهای BvS دیدیم که دو ابرقهرمان به متحدی برای یکدیگر تبدیل شده و مقابل تهدیدی مشترک ایستادند. با توجه به آنچه در بازی‌های ویدیویی دیده‌ایم، قطعا اتفاق مشابهی در قسمت دوم سونیک خارپشت رخ می‌دهد.

Batman V Superman از یک سو باید تقابل بتمن و سوپرمن را به تصویر می‌کشید و از سوی دیگر مجبور بود شرایط را برای معرفی کامل دیگر ابرقهرمانان مهیا کند. از همین رو، تقابل بروس وین و کلارک کنت و در انتها، شکل گیری اتحاد میانشان آنطور که باید و شاید مورد کندوکاو قرار نگرفت. از آنجایی که Sonic the Hedgehog 2 نیازی به گذاشتن بخشی از تمرکز خود روی موضوع دیگری ندارد، می‌توان امیدوار بود در زمینه تغییر جبهه شخصیت‌های اصلی و شکل گیری اتحاد میانشان عملکرد بسیار بهتری را از خود نشان دهد.

جیمز مارسدن (James Marsden) و جیم کری (Jim Carrey) بازگشته و شخصیت‌های تام واچوفسکی و دکتر اگمن را به تصویر می‌کشند. بن شوارتز (Ben Schwartz) هم بار دیگر جای سونیک صحبت می‌کند. از نام‌های جدید می‌توان به ادریس البا (Idris Elba) اشاره کرد که وظیفه صداپیشگی ناکلز را به دوش می‌کشد.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم Sonic The Hedgehog 2 در تاریخ ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ (مصادف با ۸ آپریل ۲۰۲۲) اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا