1%
  • 0/10

سایمون پگ نسبت به ساخت قسمت چهارم Star Trek اطمینان ندارد

بازیگر نقش اسکاتی: استار ترک به اندازه‌ی فیلم‌های مارول نمی‌فروشد

سایمون پگ نسبت به ساخت قسمت چهارم Star Trek اطمینان ندارد ۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ سینمای جهان کپی لینک
قسمت چهارم Star Trek

سایمون پگ هنرپیشه و فیلمنامه‌نویس انگلیسی در مصاحبه‌ی اخیر خود به صحبت درباره‌ی ساخت قسمت چهارم Star Trek پرداخت؛ فیلمی که به این زودی‌ها ساخته نخواهد شد.

در سال ۲۰۰۹ میلادی بود که جی.جی. آبرامز (J.J. Abrams) سری فیلم‌های استار ترک را با حضور بازیگران جدید بازسازی کرد. این لیست شامل نام‌های شناخته شده‌ای از جمله کریس پاین (Chris Pine)، زاکاری کوئینتو (Zachary Quinto)، زوئی سالدانا (Zoe Saldana) و سایمون پگ ( Simon Pegg) می‌شد. قسمت اول تحت عنوان Star Trek روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و توانست به فروشی معادل ۳۸۵ میلیون دلار دست یابد. دنباله‌ی این فیلم چهار سال بعد در سینماها اکران و موفق شد در مدت زمان اکران خود فروشی معادل ۴۶۷ میلیون دلار را به ثبت برساند.

سومین و جدیدترین قسمت هم با نام Star Trek Beyond در سال ۲۰۱۶ میلادی راه خود را به سینما باز کرد و نهایتا ۳۴۳ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی فروخت؛ رقمی که کمتر از انتظارات شرکت پارامونت پیکچرز بود. اگرچه فروش حدودا ۳۵۰ میلیون دلاری رقم بسیار قابل‌توجهی، به‌خصوص برای استودیوهای دیگر، محسوب می‌شود اما باید به دو نکته توجه داشت: نخست اینکه برای ساخت این اثر علمی تخیلی در حدود ۱۸۵ میلیون دلار هزینه شده بود؛ نکته‌ی دوم هم اینکه بسیاری از فیلم‌های امروزی به فروش بسیار بالاتری در باکس آفیس دست پیدا می‌کنند. همه‌ی این‌ها باعث شده تا پارامونت عجله‌ی چندانی برای ادامه دادن قصه‌های این فرنچایز نداشته باشد.

سایمون پگ هنرپیشه و فیلمنامه‌نویس انگلستانی، نقش اسکاتی را در فرنچایز استارک ترک بر عهده داشته است. او چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت گیمز رادار انجام داد و در بخشی از آن به صحبت درباره‌ی ساخت قسمت چهارم Star Trek پرداخت. پگ گفت ظهور دنیای سینمایی مارول، مشکلات مالی، تبلیغات نادرست و مرگ آنتون یلچین (Anton Yelchin) در سال ۲۰۱۶ میلادی استار ترک را به چنین روزی انداخته است:

موضوع این است که فرنچایز استار ترک به اندازه‌ی فیلم‌های مارول نمی‌فروشد. فیلم‌های این فرنچایز نهایتا ۵۰۰ میلیون دلار بفروشند، در حالی که برای ساختنشان به بودجه‌ای ۲۰۰ میلیون دلاری نیاز است. بدین ترتیب، اگر می‌خواهید به سودی که یک فیلم مارول کسب می‌کند دست پیدا کنید، باید سه فیلم استار ترک بسازید.

حس مثبتی نسبت به قسمت سوم ندارم. آن‌ها نتوانستند به خوبی از پنجاهمین سالگرد استار ترک بهره ببرند. افراد مسئول، در زمان تبلیغ و بازاریابی مرتکب اشتباهاتی شدند.

ما انگیزه‌ی خود را از دست دادیم. فکر می‌کنم فوت آنتون یلچین به خانواده‌ی کوچک ما و همچنین اشتیاقمان برای ساخت قسمت دیگر ضربه‌ی بزرگی زد. البته در این مورد مطمئن نیستم.

طی چند وقت اخیر شایعه‌ها و گزارش‌های مختلفی مبنی بر ساخت قسمت جدید استار ترک توسط کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino) در فضای مجازی منتشر شده است. ظاهرا چند وقت پیش تارانتینو ایده‌ی خام خود را به جی. جی. آبرامز نشان داد. آبرامز هم ایده را به اتاق فکر نویسندگان استار ترک برد. بدین ترتیب، سازنده‌ی پالپ فیکشن به یکی از گزینه‌های اصلی تبدیل شد اما او اخیرا در مصاحبه‌اش با وب سایت ددلاین، این موضوع را بعید دانست. تارانتینو از ساخت قسمت چهارم استقبال کرد و گفت ایده‌ی خوبی است اما به احتمال بسیار آن را کارگردانی نکرده و نهایتا بتواند در ابتدای روند ساخت به دست‌اندرکاران ایده بدهد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments