انیمه جوجوتسو کایسن: بررسی کامل آرک حادثه شیبویا!

انیمه جوجوتسو کایسن: بررسی کامل آرک حادثه شیبویا!

معرفی بدنام‌ترین آرک داستان جوجوتسو کایسن

با پخش قسمت هفدهم انیمه جوجوتسو کایسن، در این مقاله به معرفی و بررسی حادثه شیبویا می‌پردازیم که برای همیشه جامعه جوجوتسو را تغییر داد.

در فصل دوم انیمه جوجوتسو کایسن، طرفداران در حال حاضر به مهم ترین آرک در کل فرنچایز تا کنون رسیده‌اند. این آرک همان چیزی است که اکثر طرفداران به آن اشاره می‌کنند که بیشترین تأثیر را بر داستان کلی دارد و همچنین شامل مهم‌ترین توسعه داستانی و شخصیت برای بازیگران اصلی است. این لحظات نشان می‌دهد که این شخصیت‌ها چه کسانی هستند و داستان در آینده برای آنها چه چیزی را در نظر می‌گیرد. 

حادثه شیبویا تنها یک رویداد مجزا نیست. بلکه مجموعه‌ای از چیزهای مختلف است که همگی در منطقه شیبویا تقریباً در یک زمان اتفاق می‌افتند و در نهایت به یک حادثه عظیم ختم می‌شوند که در شروع آرک بعدی و آینده انیمه جوجوتسو کایسن فعال می‌شود. این آرک همچنین شامل مرگ و میرهای زیادی برای شخصیت‌هایی بود که طرفداران به سادگی آن را پیش‌بینی نمی‌کردند، چه خوب و چه بد. با وجود تمام این موارد، با رسانه سرگرمی در بررسی حادثه و آرک شیبویا همراه باشید:

شروع آرک شیبویا

حادثه شیبویا فقط اتفاقی نبود. در عوض، این یک طرح با دقت طراحی شده بود که برای مدت طولانی در آن زمان توسط شبه-گتو تحت برنامه ریزی فشرده بود، به طوری که او می‌توانست گوجو ساتورو را از تصویر خارج کند تا برنامه‌های خود را برای آینده پیش ببرد. این کار با پایین انداختن حصاری بر روی منطقه شیبویا آغاز شد که از خروج مردم جلوگیری می‌کرد و حاوی اعلامیه ای برای فراخوانی گوجو به محل خود بود. هنگامی که گوجو وارد شد، در مقابل نفرین‌های سطح بالایی قرار گرفت.

در طول نبرد، گوجو از آنها بسیار قوی‌تر است و کسی نمی‌تواند با او مقابله کند و کاملاً مشخص می‌شود که آنها اصلا در حد گوجو نیستند. با این حال، ما بعداً متوجه شدیم که این اصلا هدف اصلی نبود، بلکه این بود که گوجو را برای مدت طولانی منحرف کنیم تا شبه-گتو بتواند او را در قلمرو زندان به دام بیندازد. پس از موفقیت این هدف، نفرین‌ها آزاد هستند تا هر کاری که می‌خواهند انجام دهند و در سراسر شیبویا ویرانی به بار آورند.

قدرت گوجو به تنهایی چیزی است که بزرگترین مشکل را برای هر چیزی که شبه-گتو برنامه ریزی می‌کرد، ایجاد کرد. بنابراین، زندانی کردن او، مشکل را حل می‌کرد. پس از این، هدف قهرمانان در این آرک، آزاد کردن گوجو از قلمرو زندان است، در بقیه آرک، رویدادهای مهم به درستی از این نقطه شروع می‌شود.

بیداری سوکونا

همانطور که یوجی به طور مستقل راه خود را در سراسر ایستگاه شیبویا برای یافتن و آزاد کردن گوجو طی می‌کند، با چوسو روبرو می‌شود. این مبارزه ای است که منجر به غلبه بر و شکست چوسو بر یوجی می‌شود اما پس از دیدن خاطره‌ای از اتفاقی که هرگز رخ نداده است او را نمی‌کشد و باعث می‌شود او با سردرگمی از منطقه خارج شود و یوجی روی زمین بی‌هوش باشد. اینجا جایی بود که میمیکو و ناناکو وارد شدند.

در تلاشی نادرست برای شکست شبه-گتو و آزادی ارباب خود، دختران به یوجی انگشتان سوکونا را می‌خورانند. پس از زندانی شدن گوجو، بقیه شروران آزاد بودند تا هر کاری که می‌خواستند انجام دهند و از آنجایی که جوگو می‌خواست عصر نفرین‌ها را آغاز کند، وارد شد و به سوکونا انگشتان بیشتری داد تا پادشاه نفرین‌ها را برای رسیدن به این هدف کمک کند. پس از بیدار شدن، سوکونا با جوگو قرارداد می‌بندد که اگر جوگو بتواند یک ضربه به او وارد کند، هر کاری که جوگو بخواهد انجام می‌دهد و منجر به نبردی عظیم بین این نفرین‌‌ها می‌شود.

با این حال، در این نبرد، تفاوت قدرت کاملاً مشهود است زیرا سوکونا قادر است جوگو را بدون هیچ تلاش واقعی با استفاده از یک تکنیک مخفی بکشد. پس از این، او احساس می‌کند که مگومی، که او در نهایت برای نقشه های خود به او نیاز داشت، در خطر است. این باعث شد که او به سرعت به محل مگومی برود، جایی که مگومی را پس از احضار قدرتمندترین و غیرقابل کنترل شیکیگامی خود، ماهوراگا، برای شکست دادن هاروتا، به سختی زنده دید.

این منجر به نبرد شدید بین پادشاه نفرین‌ها و ماهوراگا شد، که به دلیل توانایی شگفت انگیزش در انطباق با هر توانایی که در برابر سوکونا قرار می‌گرفت، مبارز بزرگی بود. با این حال، در پایان نبرد، سوکونا دامنه بدون مانع خود، معبد بدطینت را باز کرد تا ماهوراگا را شکست دهد. با انجام این کار، بخش عظیمی از شیبویا را به طور کامل نابود کرد و هزاران نفر را کشت.

این شاید مهمترین بخش آرک حادثه شیبویا باشد، زیرا بدنام‌ترین و خشن‌ترین لحظه در کل آرک است و پیامدهای زیادی برای آینده سریال دارد. درست همانطور که این کار انجام شد، سوکونا به بدن یوجی برمی‌گردد و به او درباره کاری که انجام داده است طعنه می‌زند. این یک تجربه بسیار دردناک برای یوجی بود زیرا او احساس می‌کرد مسئول کشتن هر فرد بی‌گناهی در آنجا بود، چیزی که تا حد زیادی به رشد شخصیت او در آینده شکل داد.


مرگ‌ شخصیت‌ها

همانطور که قبلاً گفته شد، جنبه‌های زیادی وجود دارد که باعث می‌شود حادثه شیبویا در میان هواداران بسیار بدنام شود. آشفتگی عاطفی در مورد دلبستگی طرفداران به برخی از شخصیت‌های سریال در اینجا کاملاً نمایان است زیرا این آرک به دلیل بازی با احساسات آنها بدنام است. در سرتاسر آرک، بسیاری از شخصیت‌ها می‌میرند، چه قهرمانانی که ما عاشقشان شده‌ایم یا حتی شرورانی که از آنها نفرت داریم.

قبل از بیدار شدن سوکونا، نانامی، ماکی و نائوبیتو راه خود را برای یافتن گوجو در ایستگاه قطار شیبویا طی می‌کنند، اما با نفرین سطح فاجعه‌ای به نام داگون مواجه می‌شوند که همگی با او می‌جنگند. در حالی که آنها قادر به متوقف کردن او نیستند، توجی به مبارزه می‌پیوندد و داگون را به سرعت می‌کشد، و گسترش دامنه نفرین را می‌شکند. درست زمانی که این دامنه شکسته می شود، جوگو سر رسیده و ۳ جادوگر را به آتش می‌کشد و نانامی و ماکی را به شدت می‌سوزاند و نائوبیتو را می‌کشد. خیلی بعد، می‌بینیم که نانامی جان سالم به در برده اما با سوختگی‌هایی ناتوان کننده پوشیده شده است.

با این حال، او در نهایت با ماهیتو روبرو می‌شود که پس از حمله سوکونا، او را در مقابل چشمان یوجی می‌کشد. در نبرد بعدی علیه ماهیتو، نوبارا در نهایت به مبارزه می‌پیوندد. با مجروح کردن شدید ماهیتو، او به دلیل تکنیک نفرین شده خود یک ضد کامل برای نفرین فاجعه نشان می‌دهد. با این حال، این مبارزه همچنین منجر به تراژدی می‌شود زیرا ماهیتو چشم او را لمس می‌کند و ظاهرا او را می‌کشد، چیزی که یوجی را با همه چیزهایی که قبلا دیده است به افسردگی شدید می‌فرستد.

اکنون که در پایین ترین نقطه ای که تا به حال در آن بوده است، یوجی از مبارزه با ماهیتو دست می‌کشد. با این حال، این زمانی است که آئوی تودو بازگشت مورد انتظار خود را به سریال انجام می‌دهد و عزم یوجی را تقویت می‌کند و برای او روشن می‌کند که هیچ یک از اتفاقات رخ داده تقصیر او نبوده است. این باعث می‌شود یوجی به یاد بیاورد که او چه کسی است در حالی که با تودو در مقابل ماهیتو تیم می‌شود و علی‌رغم اینکه تودو بازوی خود را از دست داد و تکنیک نفرین‌شده‌اش را به طور مؤثری از دست داد، یوجی در نهایت بر نفرین فاجعه غلبه کرد.

یوجی با ایجاد ترس در قلب ماهیتو باعث فرار او به شبه-گتو می‌شود که منتظر اوست. با این حال، شبه-گتو به جای اینکه او را نجات دهد، روح نفرین شده را بیرون می‌کشد و او را به عنوان قدرتی برای خود می‌گیرد. اینجاست که آرک به اوج خود می‌رسد زیرا بسیاری از شخصیت‌های نادیده قبلی باز می‌گردند تا در نهایت فریبکار را شکست دهند و یک بار برای همیشه به ماجرای شیبویا پایان دهند، فقط برای اینکه او به همراه گوجو در قلمرو زندان فرار کند.

با این اتفاق، حادثه پایان می‌رسد و آرک کشتار گزینشی (Culling Game) رسما آغاز می‌شود. در حالی که این آرک نه تنها به عنوان یک رویداد منحصر به فرد در جهان انیمه جوجوتسو کایسن در نظر گرفته می‌شود، حادثه شیبویا بیشتر به نسل کشی گسترده هزاران غیرنظامی به دست سوکونا نسبت داده می‌شود. این آرک سرنوشت بسیاری از شخصیت‌ها را تعیین می‌کند و همچنین صحنه را برای آنچه که بقیه سریال در نظر دارد آماده می‌کند!

5 2 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا