انیمه جوجوتسو کایسن: کنجاکو کیست؟

انیمه جوجوتسو کایسن: کنجاکو کیست؟

جادوگر هزارساله!

کنجاکو که با نام شبه-گتو هم شناخته می‌شود، یکی از شیطانی‌ترین شخصیت‌های انیمه جوجوتسو کایسن است، اما هویت او دقیقاً چیست و چه هدفی دارد؟

طرفدارانی که شاهد مرگ گتو ساگورو (Geto Suguru) در فیلم سینمایی Jujutsu Kaisen:0 بودند، احتمالا این سوال برایشان پیش آمده که این گتویی که در انیمه و چندین سال بعد از فیلم اتفاق می‌افتد کیست و از کجا آمده است. بسیاری متوجه زخم روی پیشانی و بخیه او شده‌اند و این باعث شده که تپوری‌های زیادی در مورد این شخصیت و چگونگی زنده ماندن او مطرح شود. در قسمت جدید مسخص شد که گتوی جدید یک شخصیت دیگر به نام کنجاکو (Kenjaku) است که خود را در داستام آرک شیبویا به دیوانه‌کننده‌ترین شکل ممکن معرفی کرد، با بیرون زدن جمجمه‌اش و نشان دادن مغز سخنگو با مجموعه‌ای از دندان‌ها. اما کنجاکو دقیقاً کیست و چه تأثیری بر روند داستانی دارد؟

یک جادوگر باستانی و قدرتمند

کنجاکو یک جادوگر باستانی و قدرتمند جوجوتسو بوده که بیش از هزار سال با استفاده از تکنیک نفرین‌شده خود زندگی کرده است. این تکنیک به او اجازه می‌دهد تا مغز خود را در بدن شخص دیگری کاشته و کنترل آن را به دست آورد، حتی اگر فرد مرده باشد. پس از آن، یک جای زخم بخیه در سرتاسر پیشانی بر جای می‌گذارد که کنجاکو می‌تواند آن را باز کند تا مغز خود را آشکار کند. کنجاکو می تواند به انرژی نفرین شده و تکنیک های نفرین شده ذاتی بدن هر کسی که در اختیار دارد دسترسی داشته باشد و در نتیجه حتی شش چشم نیز نمی‌تواند تفاوت بین او و صاحب واقعی بدن میزبان را تشخیص دهد.

او همچنین به تمام خاطرات بدن میزبان خود دسترسی پیدا می‌کند و هر زمان که بدن‌ها را تغییر می‌دهد، می‌تواند تکنیک‌های نفرین‌شده را نیز به همراه داشته باشد، اگرچه محدودیتی برای تعداد تکنیک‌های نفرین‌شده وجود دارد که مغزش می‌تواند حفظ کند و ممکن است مجبور شود کدامیک را انتخاب کند و انتخاب نکند. کنجاکو به دلیل داشتن بیش از هزار سال سن و زندگی‌های فراوان با تجربیات مختلف، دانش بسیار زیادی را به دست آورده است که از دانش عمومی گرفته تا تجربه و عقل استراتژیک را شامل می‌شود. او همچنین بسیار در نبرد باهوش بوده و یک مغز متفکر حسابگر است و به نظر می‌رسد که بیشتر اتفاقاتی که در طول داستان اصلی انیمه جوجوتسو کایسن رخ می‌دهد نتیجه برنامه ریزی او برای رسیدن به اهدافش است.

میزبان‌های هدفمند

کنجاکو در دوره های مختلف جوجوتسو زندگی کرده است و این کار را با سکونت در بدن جادوگران مختلف انجام داده است. تنها چهار نفر از این میزبانان در داستان ذکر شدند، علیرغم اینکه به شدت به طور ضمنی گفته می‌شد که افراد بیشتری قربانی تکنیک او شده اند. در اینجا لیتتی از اجسادی که کنجاکو در طول زندگی خود اشغال کرده و در داستان معرفی شده اند آورده شده است.

حدود ۴۰۰ سال قبل از شروع رویدادهای اصلی جوجوتسو کایسن، کنجاکو بدن یک جادوگر ناشناس را در اختیار داشت و از آن به عنوان وسیله ای برای نزدیک شدن به ساحران دیگر در آن دوران و بستن عهد با آنها استفاده می کرد که شرایط آن در ادامه توضیح داده خواهد شد. در طول انیمه در میان جادوگران فوق الذکر، هاجیمه کاشیمو قابل توجه ترین است.

نوریتوشی کامو (Noritoshi Kamo)

خانواده کامو، یکی از سه خانواده بزرگ جادوگر، در دوران میجی در ژاپن هدف کنجاکو قرار گرفت و نوریتوشی کامو یکی از قربانیان او شد. کنجاکو در زمان خود به عنوان نوریتوشی، آزمایش‌های غیراخلاقی زیادی را انجام داد که حول محور ترکیب ارواح نفرین شده و انسان‌ها بودند. او زنی را زندانی کرد و آزمایش های جفتی زیادی با او انجام داد و ارواح را نفرین کرد که منجر به ۹ بارداری و ۹ سقط جنین شد. نتایج آزمایش‌های او، «رحم نفرین شده: نقاشی‌های مرگ» به‌قدری زشت بود که تمام سوابق آن از بین رفت و او به عنوان لکه‌ای بر میراث خانواده کامو و شیطانی‌ترین جادوگر جوجوتسو در تمام دوران تلقی شد. او همچنین خون خود را با برخی از رحم های نفرین شده مخلوط کرد، و این توضیح می دهد که چرا چوسو می‌تواند از دستکاری خون خانواده کامو استفاده کند.

کائوری ایتادوری (Kaori Itadori)

پس از مرگ کائوری ایتادوری همسر جین ایتادوری، کنجاکو بدن او را اشغال کرد. در حالی که خود را به عنوان همسر او نشان می داد، صاحب فرزندی شدند که نامش را یوجی ایتادوری گذاشتند. دلیل تصاحب او تا حد زیادی ناشناخته است زیرا کنجاکو میزبان ها را به طور تصادفی انتخاب نمی کند، اما اعتقاد بر این است که تولد یوجی را احاطه کرده است. مدت زمانی که او در بدن او زندگی می کرد و اینکه آیا در این مدت ظالمانه ای مرتکب شده بود، در حال حاضر مشخص نیست، اما تکنیک نفرین ضد جاذبه که بعداً در مانگا نشان داد از او گرفته شد.

گتو ساگورو

گتو سوگورو که بیشتر مردم با آن آشنا هستند کنجاکو است، زیرا او قبل از رویدادهای اصلی داستان به دست یوتا اوکوتسو درگذشت. با توجه به اینکه او یکی از چهار جادوگر درجه ویژه در این سری بود، افراد بالادست باید در محافظت از بدن او کار بهتری انجام می دادند. با این حال، به دلیل سهل انگاری آنها، کنجاکو توانست جواهری را به دست بیاورد که شبیه به سایرین نیست. او به دستکاری روح نفرین شده و توانایی های فیزیکی برجسته گتو دسترسی پیدا کرد و تا زمانی که نام واقعی خود را فاش کرد به عنوان شبه-گتو شناخته می‌شد.

نقشه و هدف کنجاکو چیست؟

مطمئناً یک انسان برای زنده ماندن هزار سال بدون هدف یا انگیزه ای آنقدر تلاش نمی‌کند. رویاهای کنجاکو هیچ چیز بزرگ یا بی‌مزه ای نیستند، مانند حکومت کردن بر جهان یا نابود کردن آن. او قصد دارد لرد تنگن و همه غیر جادوگران را در ژاپن ادغام کند تا یک موجودیت تشکیل دهد، دلایل او ناشناخته است، و او هیچ نتیجه خاصی در ذهن ندارد، اما این تمام چیزی است که او می خواهد.

4.8 9 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا