فروش ناامید کننده‌ی بازی Shenmue 3 در ژاپن و بریتانیا

بزرگترین کمپین کیک‌استارتر به لحاظ تجاری شکست خورد

فروش ناامید کننده‌ی بازی Shenmue 3

آمار فروش ناامید کننده‌ی بازی Shenmue 3 در دو کشور ژاپن و بریتانیا، نشان از شکست این عنوان را می‌دهد. همین ممکن است تاثیر زیاد روی عرضه نسخه‌ی بعدی این بازی بگذارد.

یکی از مورد انتظارترین بازی‌های حال حاضر یعنی Shenmue 3 یک شکست کامل تبدیل شد و متاسفانه نتوانست به فروش خوبی در دو کشور ژاپن و بریتانیا دست پیدا کند. با توجه به آمار به دست آمده، این بازی تنها توانست ۱۸ هزار واحد در ژاپن فروش داشته باشد؛ این در حالی بوده که بازی مبارزه‌ای Pokemon صدرنشین این جدول است. این میزان فروش یک شکست واقعی برای سومین Shenmue تلقی می‌شود.

علاوه بر این، بازی Pokemon Sword / Shield در هفته‌ی اول خود توانست بیش از 382 واحد در ژاپن فروش داشته باشد. با توجه به این موضوع Shenmue 3 نمی‌تواند با فرانچایز‌های بزرگ این صنعت رقابت کند. رقم به دست آمده از انتظارات ناشر بازی کمتر است و این موضوع تاثیر زیادی روی نسخه‌ی چهارم این فرانچایز بگذارد؛ مخصوصا این موضوع زمانی مورد اهمیت واقع می‌شود که در ژاپن یعنی کشوری که بیشترین درخواست‌ها از این بازی را داشته فروش ضعیفی به ثبت رساند.

فروش بازی Shenmue 3 در کشور بریتانیا نیز بسیار نا‌امید کننده بوده و این بازی نتوانست در این کشور جزو ۱۰ بازی پرفروش قرار بگیرد و در جایگاه ۱۷ام ایستاد. همچنین فروش این اثر نصف فروش نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Shenmue بوده است. قابل توجه است که ۷۰ هزار بازیکن در کمپین کیک‌استارتر این بازی شرکت کرده بودند و این میزان در آمار نهایی به نمایش در نمی‌آید.

Shenmue 3 یک عنوان اکشن ماجراجویی بوده که توسط استودیو Ys Net تولید و کار نشر آن را Deep Silver بر عهده داشته است. این بازی با راه‌اندازی کمپین کیک‌استارتر توانست بزرگترین کمپین حمایتی تاریخ صنعت گیم را تا این لحظه دریافت کند ولی با فروش ناامید کننده‌ی بازی Shenmue 3 بعید است که نسخه‌ی بعدی آن، به همین زودی‌ها منتشر شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا