مرد آهنی در سریال She-Hulk بالاخره به قول خود عمل کرد!

رفاقت نزدیک نخبه‌های دنیای سنیمایی مارول

مرد آهنی در سریال She-Hulk - شی هالک

مرد آهنی در سریال She-Hulk به قولی که در عنوان Avengers: Age of Ultron به بروس بنر داده بود عمل کرد، اما چه زمانی و چطور؟

رابطه بین مرد آهنی (Iron Man) و بروس بنر (Bruce Banner)، موردی بود که شاید از بچگی آن دو شروع نشد، اما دو دانشمند و نخبه دنیای سینمایی مارول خیلی زود به آن پی بردند و از فیلم Avengers 2012 با هم روی پروژه‌های تازه کار کردند؛ پروژه‌هایی که عملا یکی از آن‌ها درباره اولتران (Ultron) بود و در نهایت به فیلم دوم از سری Avengers منجر شد.

با این وجود یک نکته بسیار خاص که درباره این فیلم و همچنین دنیای امروز سینمایی مارول وجود دارد این است که ما اشاره‌های بسیاری را در سریال She-Hulk به مرد آهنی و تونی استارک (Tony Stark) می‌شنویم. در حقیقت داستان از این قرار است که در این سریال، بروس بنر در منطقه دوردست و خاصی زندگی می‌کند که متعلق به خود او بوده و کسی در آن وجود ندارد. این یعنی بروس می‌تواند در آرامش تمام زندگی کند و هیچ مشکلی را از نظر هالک شدن و نابود کردن اطراف خود نداشته باشد. با این وجود، این منطقه را تونی استارک برای او ساخته و پیشینه آن به عنوان Avengers: Age of Ultron بازمی‌‌گردد.

در فیلم دوم از سری انتقام جویان، می‌بینیم که تونی استارک از بنر درخواست می‌کند تا روی یک پروژه جدید به نام اولتران کار کنند؛ یک هوش مصنوعی فوق پیشرفته که می‌تواند از قدرت سنگ ذهن تغذیه کرده و پیشرفت کند. این ایده واقعا مثل یک شیشیر دو لبه بود، طوری که می‌توانست برای به وجود آوردن آینده‌ای بهتر واقعا تاثیرگذار باشد (مثل اولتران‌‌های پیشرفته در جهان ۸۳۸ فیلم Doctor Strange 2) یا اینکه همه چیز را نابود کند و خودمختار شود!

در هر صورت می‌دانیم که پایان این فیلم چه اتفاقی افتاد و در نهایت پروژه اولتران با شکست کامل مواجه شد. اما نکته قابل توجه اینجاست که حین اتفاقات این اثر سینمایی، وقتی که بنر و استارک روی اولتران کار می‌کردند، تونی گفت که اگر این کار با موفقیت انجام شود، او برای هالک یک منطقه خاص در کنار دریا درست می‌کند که بدون دردسر زندگی کند و به جای خشمگین شدن و نابود کردن محیط اطراف، در کمال آرامش عمرش را سپری کند.

با این وجود بعد از اتفاقات Age of Ultron، هالک با سفینه فضایی اونجرز رسما به فضا رفت و آن‌ها را ترک کرد. این در حالی است که بعد از وقایع Infinity War و شکست خوردن از تانوس (Thanos)، تونی باز هم سعی کرده تا به قولی که به بروس بنر داده بود عمل کند و محیطی که لازم داشت را برای او درست کرده است.

کلاه مرد آهنی در سریال She-Hulk

در سریال شی هالک یکی از مواردی که در قسمت اول به بیشترین حد به آن اشاره می‌شود، این است که استارک محیط خاصی را برای هالک درست کرده تا به راحتی زندگی کند. اما دقت کنید که ایده چنین کاری در Age of Ultron داده شده بود و به همین خاطر نیز در قسمت اول سریال She-Hulk می‌توان دید که کلاه یکی از ربات‌های اولتران روی یک میز دیده می‌شود (دقت کنید که این کلاه متعلق به زره‌های جدید مرد آهنی نیست و بیشتر شبیه به ورژن‌های قدیمی است).

با این وجود گرچه مشخص می‌شود که این مکان در مکزیک است، هرگز گفته نمی‌شود که این خانه امن در چه دوره و زمانی برای هالک درست شده است. قاعدتا چیزی که از روی حرف‌های بنر می‌توان فهمید، این است که به احتمال بسیار زیاد آن‌ها هنگام ساخت ساختمان‌های زیرزمینی این منطقه در کنار همدیگر بوده‌اند؛ چراکه روی میزهای آن می‌توان دید که کنده‌کاری‌هایی از اول اسم تونی و بروس دیده می‌شود.

با این حساب، شاید بتوان گفت که مرد آهنی در دو سال بعد از Civil War یا در همان دوره پنج ساله بلیپ (که نیمی از جمعیت جهان پاک شده بودند)، این منطقه را برای بروس بنر ساخته و حال آن را در سریال شی هالک می‌بینیم.

مرد آهنی در سریال She-Hulk دیگر خودش حضور ندارد و این حقیقت تلخی است که بنر باید با آن کنار بیاید. با این وجود، باید بدانید که با وجود مولتی ورس و داستان‌هایی که می‌تواند مرتبط با جهان موازی باشد، هیچ بعید نیست که در آینده باز هم شاهد تونی استارک باشیم! بخصوص اینکه همین الآن هم در فیلم Doctor Strange 2 شاهد ربات‌های اولتران بوده‌ایم و احتمال دارد که مرد آهنی در این جهان هم حضور داشته باشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا