آیرون من - Iron Man

آیا آیرون‌من به دنیای سینمایی مارول بازمی‌گردد؟

بررسی گزینه‌های روی میز برای بازگرداندن تونی استارک

1%
  • 0/10
آیا آیرون‌من به دنیای سینمایی مارول بازمی‌گردد؟ ۸۹ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ مقاله (کامیک) کپی لینک

با بسته شدن پرونده‌ی آیرون‌من در Avengers: Endgame این سوال به‌وجود آمد که آیا شاهد بازگشت او در فیلم‌های آینده‌ی مارول خواهیم بود یا خیر. در این مقاله قصد داریم تا به آن پاسخ دهیم.

فیلم مورد انتظار Avengers: Endgame از اردیبهشت سال جاری اکران شد و در آن شاهد مرگ تعدادی از شخصیت‌های مهم از جمله تونی استارک بودیم. او در بخش‌های پایانی فیلم زندگی خود را فدا کرد تا جلوی نابودی زمین و ساکنانش را توسط تانوس بگیرد. با این‌حال، احتمال بازگشت استارک و حضور او در فیلم‌های بعدی وجود دارد. به‌خصوص اینکه مارول تمایل بسیاری به بازگرداندن شخصیت‌های مهم از مرگ داشته و این موضوع را در فیلم‌های گذشته دنیای سینمایی خود هم به‌نمایش گذاشته است.

خط داستانی Infinity در دنیای سینمایی مارول با فیلم Iron Man آغاز شد و در نهایت با اکران فیلم Spider-Man: Far From Home به‌پایان رسید. نقطه اوج این خط داستانی، فیلم‌های Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame بود. ابرقهرمانان در فیلم Infinity War متحد شدند تا از دستیابی تانوس به سنگ‌های ابدیت جلوگیری کنند اما موفق نشده و نیمی از جمعیت زمین به‌صورت تصادفی از صحنه‌ی روزگار محو شد. فیلم Endgame هم تلاش‌های ابرقهرمانان برای برگرداندن همه چیز به حالت عادی و کشتن تانوس را نشان داد؛ تلاش‌هایی که به سرانجام رسیدند.

البته دستیابی به موفقیت برای ابرقهرمانان هزینه‌‌ی گزافی به‌همراه داشت: مرگ بلک ویدو و آیرون من. بلک ویدو برای دستیابی به سنگ روح، خود را از ارتفاع به پایین پرت کرد و آیرون‌من هم با قاپیدن سنگ‌های ابدیت، تانوس و ارتش او را از بین برد. تششعاتی که بر اثر استفاده از سنگ‌ها به‌وجود آمد، در نهایت باعث شد تا مرگ این ابرقهرمان را شاهد باشیم. با وجود همه‌ی این اتفاقات، همچنان احتمال حضور تونی استارک یا به‌طور کلی شخصیت آیرون‌من در فیلم‌های آینده مارول وجود دارد.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، تفاوت موجود میان تونی استارک و آیرون‌من است. تونی استارک یک شخص در دنیای سینمایی مارول بوده که دیگر زنده نیست اما آیرون‌من یک نام و نماد است که هر فردی با پوشیدن زره‌ی ویژه می‌تواند از آن استفاده کند. در ادامه‌ی مقاله، نخست به بررسی احتمال بازگشت تونی استارک و سپس آیرون‌من می‌پردازیم تا ببینیم گزینه‌های روی میز مارول چه مواردی هستند.

چرا شاهد بازگشت تونی استارک خواهیم بود؟

بدون شک، تونی استارک یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول است؛ به‌طوری که بسیاری از طرفداران، او را «پدرخوانده» این دنیای سینمایی نامیده‌اند. او به‌عنوان یکی از اولین‌ ابرقهرمانان این دنیای سینمایی معرفی و سپس به یکی از اعضای اصلی انتقام‌جویان تبدیل شد. او همچنین کسی بود که پیتر پارکر را پیدا کرد و به او آموزش داد تا بتواند ابرقهرمان بهتری باشد. همین موضوع هم می‌تواند مهم‌ترین دلیل مارول برای بازگرداندن تونی باشد؛ زیرا طبق آن‌چه در فیلم Spider-Man: Far From Home دیدیم، پارکر هنوز به شرایطی نرسیده که بتواند به‌تنهایی از پس مشکلات بربیاید.

بنابراین احتمالاً مارول همچنان برنامه‌هایی برای استفاده از تونی استارک در فیلم‌های بعدی خود داشته باشد تا این کاراکتر بتواند در حل مشکلات به پیتر پارکر کمک کند. البته نباید انتظار داشت که مارول، استارک را به زندگی بازگرداند؛ چون انجام آن احمقانه‌ترین و اشتباه‌ترین تصمیمی خواهد بود که می‌توان اتخاذ کرد. شواهد از بازگشت او خبر می‌دهند اما به روشی برخلاف آنچه طرفداران انتظار دارند.

چرا تونی استارک دوباره زنده نخواهد شد؟

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، مارول به‌جز کوییک‌سیلور و تعدادی از ویلن‌ها، تمایل عجیبی به بازگرداندن شخصیت‌ها از مرگ دارد. جدیدترین مثال، لوکی است که بسیاری انتظار داشتند تا برای همیشه از فیلم‌های مارول حذف شده باشد اما پس از اتفاقاتی که در فیلم Avengers: Endgame رخ داد، می‌دانیم که از طریق یک خط زمانیِ متناوب بازمی‌گردد. سازندگان فیلم‌های مارول بدون در نظر گرفتن میزان اهمیت یا عقلانی بودن، هر کاری که بخواهند انجام می‌دهند. بنابراین آن‌ها به‌سادگی هر چه تمام‌تر می‌توانند با کمی جست‌وجو در کمیک بوک‌ها یا استفاده از ایده‌های خلاقانه، راهی برای بازگرداندن تونی استارک به زندگی پیدا کنند اما با وجود محبوبیت بالای این شخصیت مارول چنین کاری نخواهد کرد.

مرگ تونی استارک در فیلم Endgame جدا از غم‌انگیز بودن، به‌‎ بهترین شکل ممکن اتفاق افتاد. او در ابتدا به‌عنوان فردی خودگرا و خودخواه معرفی شد که بدون داشتن هیچ گونه هدفی در زندگی، از ثروث غیرقابل تصوری برخوردار بود. سپس مخاطبان تکامل شخصیتی استارک را در طول ۹ فیلمی که او حضور پیدا کرد (از جمله Spider-Man: Homecoming) به‌خوبی تماشا کردند. تونی تقریباً تمامی ویژگی‌های شخصیتی منفی خود را در طول این مدت کنار گذاشت و به یک ابرقهرمان واقعی تبدیل شد. در نهایت نیز جان خود را فدا کرد تا جهان را از شر تانوس و ارتش بی‌شمارش نجات دهد.

مارول به‌طور حتم برنامه‌ریزی انجام شده برای قوس شخصیتی تونی استارک که در طول حدوداً یک دهه رخ داد را با بازگرداندن او خراب نمی‌کند؛ چون این کار ممکن است نظرات منفی و انتقادات شدید طرفداران را به‌ دنبال داشته باشد. جدا از این، می‌تواند باعث ایجاد بی‌اعتمادی و از بین بردن جذابیت فیلم‌ها شود. بدین صورت که دیگر طرفداران هیچ گونه‌ نگرانی نسبت به مرگ ابرقهرمانان محبوب خود نخواهند داشت؛ شاید چون مطمئن هستند که مارول در آینده‌ آن‌ها را بالاخره بازمی‌گرداند.

با این‌حال، تونی استارک می‌تواند همچنان مرده باشد و در عین حال، به تعامل با دیگر ابرقهرمانان بپردازد. همه‌ی ما می‌دانیم که او فرد نابغه‌ای بود و همیشه تمامی جوانب هر اتفاقی را در نظر می‌گرفت. با توجه به این موضوع، می‌توان احتمال داد که او از مدت‌ها قبل به مرگ خود فکر می‌کرده و شرایط را به‌گونه‌ای مهیا کرده است که بتواند پس از مرگ نیز در دنیای سینمایی مارول حضور داشته باشد؛ حضوری که البته محدود بوده و به او اجازه نمی‌دهد تا در نبردها شرکت کند.

تونی استارک به‌‌صورت یک هوش مصنوعی بازمی‌گردد

تونی استارک در طول این‌ سال‌ها بارها به هوش مصنوعی اتکا کرد. او در ابتدا جارویس و بعدها نیز فرایدی را ایجاد کرد که جارویس در نهایت در قالب ویژن، وارد دنیای واقعی شد. تونی حتی یک هوش مصنوعی با نام ادیث برای پیتر پارکر توسعه داد تا در انجام کارها به او کمک کند.

همان‌طور که در فیلم Avengers: Endgame تماشا کردیم، تونی استارک احتمال می‌داد که در جریان بازگرداندن شرایط به حالت قبل جان خود را از دست بدهد. برای اثبات این ادعا می‌توان به فایل ویدیویی ضبط شده‌ای اشاره کرد که تونی برای دخترش به‌ یادگار گذاشت. با در نظر گرفتن دو مورد گفته شده (توانایی در ساخت هوش مصنوعی و خبر داشتن از مرگ احتمالی)، حضور تونی استارک در فیلم‌های آینده مارول به‌صورت هوش مصنوعی چندان غیرمنتظره نخواهد بود.

حضور تونی استارک به‌صورت هوش مصنوعی موضوع جدیدی نیست و این اتفاق را در کمیک‌‌بوک‌های مارول دیده بودیم. تونی استارک در خط داستانی Ironheart یک نسخه پشتیبان از خود تهیه کرد تا در شرایطی که بدنش وضعیت مساعدی ندارد همچنان بتواند در کنار دیگر شخصیت‌ها حضور داشته باشد. در کمیک‌بوک‌ها می‌بینیم که تونی استارک پس از دومین جنگ داخلی به کما رفت. در چنین شرایطی، نسخه‌ی هولوگرافیک او که در واقع یک هوش مصنوعی بود، در دسترس ریری ویلیامز قرار گرفت تا به او در بهبود زره کمک کند. ویلیامز بعدها و پس از ساخت زره جدید، نام مستعار آیرون‌ هارت را برای خود انتخاب کرد. نکته جالب کمیک‌بوک‌ها اینجا بود که هوش مصنوعی تونی قابلیت کنترل زره او را داشت.

با این‌حال، به‌نظر نمی‌رسد مارول بخواهد از نسخه‌ی هولوگرافیک او استفاده کند که قابلیت کنترل زره و حضور در نبردها را داراست. این کار جدا از گذاشتن هزینه‌های گزاف روی دست سازندگان، فرق چندانی با بازگرداندن او از مرگ ندارد. بنابراین، احتمال می‌رود مارول او را در قالب یک هوش مصنوعی همانند جارویس یا فرایدی به دنیای سینمایی بازگردانده تا به راهنمایی‌های خود به پیتر ادامه دهد.

در ادامه‌ی مقاله، به معرفی افرادی می‌پر‌دازیم پتانسیل پوشیدن زره‌ی مخصوص و استفاده از هویت مرد آهنی را دارا هستند:

جیمز رودس

اگرچه تونی استارک کشته شد اما هر فردی قادر است تا از هویت آیرون‌من استفاده کند؛ چون قدرت‌های او به‌خاطر زره بوده‌اند؛ زرهی که هر فردی می‌تواند آن را بر تن کرده و به مبارزه‌ با شخصیت‌های منفی بپردازد. در چنین شرایطی، فردی بهتر از کلنل جیم رودس نمی‌توان پیدا کرد؛ فردی که از تجربه‌ی بالایی در استفاده از زره برخوردار است. البته تجربه‌ی بالا تنها عاملی نیست که باعث شده تا رودس در لیست قرار بگیرد.

دلیل دوم، به کمیک‌بوک‌ها مربوط می‌شود. در یکی از خط‌های داستانی کمیک‌بوک‌ها می‌بینیم در شرایطی که تونی استارک با اعتیادش به مشروبات الکلی دسته‌و‌پنجه نرم می‌کند، جیمز رودس به‌مدت چهار سال در قامت هویت آیرون‌من ظاهر می‌شود. حتی آیرون‌منی که در کمیک‌بوک‌های  Secret Wars (نخستین کراس‌اور بزرگ مارول) حضور پیدا کرد، در واقع جیمز رودس بود، نه تونی استارک.

جدا از همه‌ی این موارد، شخصیت جیمز رودس از زمان اکران فیلم Iron Man تاکنون در دنیای سینمایی مارول حضور داشته و از محبوبیت مناسبی در میان طرفداران برخوردار است. بنابراین چندان دور از ذهن نیست که استفاده از زره آیرون‌من به او سپرده شود. البته بازیگر کنونی رودس در دنیای سینمایی، یعنی دن چیدل سن به نسبت بالایی دارد. بنابراین می‌توان احتمال داد که سازندگان فیلم‌ها در بلندمدت به جایگزینی چیدل با بازیگری جوان‌تر فکر خواهند کرد.

مورگان استارک

مسئولان شرکت مارول با ساخت فیلم Avengers: Endgame به وعده‌ی خود عمل کرده و بسیاری از خط‌های داستانی‌ که طی سال‌های گذشته در دنیای سینمایی ایجاد شده بود را به پایان رساندند. از آن‌جایی که دنیای سینمایی مارول به‌ این زودی‌ها حتی به پایان خود هم نزدیک نمی‌شود، کاملاً منطقی است که شاهد زمینه‌‌چینی در Endgame برای خط‌های داستانی جدید باشیم.

اگر حدس ما درباره خط‌های داستانی جدید درست باشد، می‌توان گفت معرفی شخصیت مورگان استارک و پوشیدن کلاهخود مخصوص توسط او به‌هیچ‌وجه اتفاقیْ یا بدون منظور خاص نبوده است. سازندگان با این‌ کارها قصد داشتند تا نشان دهند قهرمان بودن، یکی از ویژگی‌های اعضای خانواده استارک است. هاوارد استارک سازمان بسیار مهم شیلد را تاسیس و تونی استارک نیز انتقام‌جویان را دور هم جمع کرد. بنابراین می‌توان احتمال داد که اتفاقات بزرگ و مهمی در انتظار مورگان هستند.

در این میان، تنها یک مشکل وجود دارد که نمی‌توان به‌راحتی از کنارش گذشت. مورگان استارک در حال حاضر تنها پنج سال سن دارد. بنابراین‌ نمی‌تواند فعلاً گزینه مناسبی برای استفاده از هویت آیرون من و پوشیدن زره مخصوص باشد. همچنین شخصیت مورگان استارک به یک منطقه کاملاً ناشناخته و کشف‌نشده شباهت دارد که چیزی از آن نمی‌دانیم؛ چون تونی استارک در کمیک‌‌بوک‌ها هیچ وقت دختری نداشت که بتوانیم با استناد به آن‌ها اتفاقات آینده‌ی دنیای سینمایی مارول را پیش‌بینی کنیم.

البته شخصیتی تحت عنوان مورگان استارک در کمیک‌ بوک‌های آیرون‌من وجود داشت که پسرعموی تونی استارک بود. مورگان در کمیک بوک‌ها دائماً در تلاش بود تا شرکت استارک و ثروت آن را به‌دست آورد.  

پیتر پارکر

پیتر پارکر یکی دیگر از گزینه‌هایی است که برای استفاده از هویت آیرون‌من بسیار مناسب به‌نظر می‌رسد. از لحاظ فنی، جایگزینی تونی استارک با پیتر کاملاً شدنی است اما اگر بخواهیم از جنبه‌‌ای دیگر به ماجرا نگاه کنیم، چندان هم شدنی نیست! این اتفاق از این جنبه شدنی نیست که پیتر پارکر هویت ابرقهرمانی مخصوص به خود را دارد که این روز‌ها محبوبیتش بیشتر از قبل شده است. جدا از این، فیلم Spider-Man: Into the Spider-Verse قرار است به یک فرنچایز تبدیل شود که در صورت اتفاق افتادن، مرد عنکبوتی را به‌ عنوان اولین ابرقهرمانی در تاریخ سینما ثبت می‌کند که به‌طور هم‌زمان در دو فرنچایز کاملاً مستقل حضور داشته است.

از طرفی دیگر چرا جایگزینی تونی استارک با پیتر پارکر از لحاظ فنی کاملاً شدنی است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت پیتر از لحظه‌ی ورود خود به دنیای سینمایی مارول (فیلم Captain America: Civil War) ارتباط دوستانه‌ای با تونی استارک داشت که به‌مرور زمان عمق بیشتری پیدا کرد. تونی اهمیت بسیاری زیادی برای این رابطه قائل بود. در نتیجه تمام تلاش خود را به‌کار گرفت تا اشتباهاتی که پدرش در قبال او مرتکب شده بود را در قبال پیتر تکرار نکند. تونی حتی تجهیزات مدرن و کاربردی در اختیار پیتر قرار داد تا در انجام کارهای ابرقهرمانه‌اش به او کمک کند. برای مثال، می‌توان به لباس آیرون اسپایدر اشاره کرد که در فیلم‌های Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame مورد استفاده قرار گرفت.

ریری ویلیامز

اگر مسئولان دنیای سینمایی مارول به‌دنبال جوان‌ترین گزینه‌ی ممکن به‌ جز پیتر پارکر می‌گردند، می‌توانند شخص مورد نظر را در کمیک‌بوک‌ها پیدا کنند. این فرد، ریری ویلیامز نام داشته و در میان مخاطبان با نام مستعار آیرون ‌هارت شناخته می‌شود.

شخصیت آیرون هارت در سال ۲۰۱۵ توسط برایان مایکل بندیس و مایک دئوداتو خلق شد و یک سال بعد اولین حضورش را در کمیک‌بوک‌های مارول ثبت کرد. او دختری ۱۵ ساله بوده که در رشته مهندسیِ موسسه‌ی فناوری ماساچوست درس می‌خوانده است. او با استفاده از ابزارها و امکاناتی که در موسسه بود، زرهی شبیه به آیرون من ساخت و به مبارزه با جنایتکاران پرداخت. همان‌طور که پیش از این هم اشاره شد، تونی در آن شرایط در حالت کما قرار داشت اما هوش مصنوعی که برپایه‌ی ناخودآگاهش ساخته بود به ریری در روند بهبود زره کمک کرد. مدتی بعد، پپر پاتز به آن‌ها ملحق شد و به ریری کمک کرد تا زرهی کاملاً جدید و پیشرفته‌تر ساخته و در نهایت نام مستعار آیرون هارت را برای خود انتخاب کند.

با در نظر گرفتن روند داستانی که ریری ویلیامز در کمیک بوک‌ها طی می‌کند، او گزینه مناسبی برای جایگزینی محسوب می‌شود اما داشتن هویت ابرقهرمانی مختص به خود شرایط را مقداری پیچیده کرده است.

آرنو آستارک

چندی پیش در کمیک‌بوک‌های مارول مشخص شد که تونی استارک فرزند حقیقی هاوارک و ماریا استارک نیست و آن‌ها سرپرستی او را قبول کرده‌اند. هاوارد می‌دانست که فرزند نخست آن‌ها قبل از به‌دنیا آمدن می‌میرد. در همین حین، هاوارد با رباتی با نام رکوردر ۴۵۱ ملاقات کرد که از نژاد ریگلیان بود. هاوارد، رکوردر ۴۵۱ را از زندان آزاد کرد و در عوض از او خواست تا فرزندش را سالم به‌دنیا بیاورد. رکوردر ۴۵۱ گفت در آینده نژادی از بیگانگان با نام گری به زمین حمله خواهند کرد. در نتیجه اگر هاوارد تمایل داشته باشد، می‌تواند آزمایشات ژنتیکی روی فرزند خانواده‌ی استارک انجام دهد تا او بسیار متفاوت‌تر از انسان‌های معمولی در زمینه‌ی ساخت سلاح‌های پیشرفته فکر و عمل کند. هاوارد که تنها می‌خواست فرزندش زنده بماند، پیشنهاد رکوردر ۴۵۱ را پذیرفت.

هاوارد استارک بعدها متوجه شد که رکوردر ۴۵۱ یک دکمه‌ی مرگ در آرنو قرار داده تا در صورت نیاز بتواند او را از بین ببرد. در نتیجه هاوارد به‌محض به‌دنیا آمدن فرزندش او را پنهان کرده و تونی را به سرپرستی قبول کرد تا همه از جمله رکوردر ۴۵۱ فکر کنند تونی تنها فرزند آن‌هاست. بدین ترتیب، رکوردر ۴۵۱ نمی‌توانست هیچ آسیبی به فرزند واقعی‌شان، یعنی آرنو برساند. تونی بعدها به این راز پی برد و آرنو نیز از مخفی گاه خارج شد. این دو در نهایت در کنار هم به انجام اعمال ابرقهرمانانه پرداختند. قرار دادن چنین پیچش داستانی در دنیای سینمایی مارول مقداری سخت و پیچیده به‌نظر می‌رسد اما به‌هرحال سال ۲۰۲۱ نزدیک است و چه زمانی بهتر از آن برای معرفی آرنو استارک که در کمیک‌بوک‌ها با نام آیرون‌من ۲۰۲۱ شناخته می‌شود؟

کمیک‌بوک‌های Armor Wars

اگر قرار باشد مارول، آیرون‌من را به دنیای سینمایی خود بازگرداند، هیچ دلیلی وجود ندارد تا او حتماً یک شخصیت مثبت باشد. آیرون من جدید می‌تواند دشمن ابرقهرمانان بوده و از هویت ابرقهرمانی تونی استارک و تکنولوژی‌های او برای اهداف شیطانی استفاده کند.

چیزی که در پاراگراف قبلی گفته شده، در واقع پایه و اساس یکی از شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین داستان‌های آیرون من در کمیک‌بوک‌هاست که با نام Armor Wars شناخته می‌شود. در این مجموعه‌ی هفت جلدی، تونی استارک متوجه می‌شود که اسپای‌مستر، تکنولوژی او را در ساخت زره‌ در اختیار دیگران قرار داده است. آن‌ها نیز با ساخت زره‌های جدید اهداف شیطانی خود را دنبال می‌کنند. در چنین شرایطی، تونی مجبور می‌شود تا جست‌وجو برای یافتن و از بین بردن تمامی زره‌ها را آغاز کند. استفاده از این ایده در دنیای سینمایی مارول چندان شدنی به‌نظر نمی‌رسد. زرهی که ابدیا استین در فیلم Iron Man ساخته بود از بین رفت، صنایع جاستین همر که در Iron Man 2 دیده بودیم دیگر وجود ندارد و تمامی قطعات برای ساخت زره نیز در فیلم Iron Man 3 نابود شدند. بنابراین، احتمال اینکه فردی از زمان اتفاقات قسمت سوم تاکنون در حال ساخت یک زره برپایه زره‌های تونی استارک بوده باشد عملاً صفر است.

با این‌حال، شرایط برای حضور آیرون‌من شرور در دنیای سینمایی مارول نسبتاً مهیاست. فرض کنید در حالی که جیمز رودس و پپر پاتز تمامی تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا میراث باقی مانده از تونی استارک را حفظ کنند، ناگهان سروکله‌ی فردی پیدا می‌شود که می‌گوید آیرون‌من هستم؛ فردی که نقشه‌های شومی را در سر می‌پروراند.

دختر سنجابی

دختر سنجابی با نام اصلی دورین اِلین گرین یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های کمیک بوک‌های مارول طی سال‌های اخیر بوده است. دختر سنجابی قرار بود به‌عنوان شخصیت اصلی در سریال تلویزیونی New Warriors حضور یابد و نقش‌آفرینی او نیز بر عهده‌ی یک بازیگر آمریکایی-ازبکستانی با نام میلانا واینتروب قرار گرفته بود. این سریال قرار بود از فری‌روم پخش شود اما پس از پر شدن جدول پخش این شبکه، مارول تصمیم گرفت تا به‌دنبال شبکه‌ دیگری بگردد. تلاش‌های مارول بی‌ثمر ماند و در سپتامبر سال جاری میلای رسماً اعلام شد این سریال هرگز پخش نمی‌شود.

دورین در کمیک‌بوک‌ها برای آیرون‌من کمین گذاشت و او را به جنگل کشاند. سپس سعی کرد با همکاری سنجابش (مانکی جو) این ابرقهرمان باتجربه را تحت تاثیر قرار داده و همکار او شود اما ناموفق بود. در ادامه‌ی ماجرا، آیرون‌من توسط دکتر دووم اسیر می‌شود. در چنین شرایطی، دورین تصمیم می‌گیرد تا به کمک آیرون‌من رفته و او را آزاد کند که موفق هم می‌شود. آیرون‌من که تحت تاثیر قرار گرفته بود می‌گوید او برای جنگیدن با جنایتکاران جوان بوده و وقتی به اندازه‌ی کافی بزرگ شد می‌تواند به یکی از اعضای انتقام‌جویان تبدیل شود.

دختر سنجابی در کمیک‌بوک‌ها زره آیرون‌من را می‌دزد تا با آن به ماه رفته و جلوی گالاکتوس را بگیرد که قصد حمله به زمین را داشته است. به تصویر کشیدن سکانسی که دختر سنجابی مخفیانه به زره آیرون‌من دسترسی پیدا کرده و از آن استفاده می‌کند می‌تواند ایده‌ی جالبی برای سازندگان فیلم‌های مارول باشد.

تونی استارک نوجوان

شاید مارول هیچ تمایلی برای جایگزینی تونی استارک با فرد دیگری نداشته باشد. شاید آن‌ها می‌خواهند او را به دنیای سینمایی بازگردانند و در عین حال مرگ او برای نابودی تانوس و ارتش بی‌شمارش بی‌فایده نبوده باشد. در چنین شرایطی، تنها یک گزینه پیش روی مسئولان مارول قرار دارد: تونی استارک نوجوان.

در سال ۱۹۹۶ کمیک بوکی منتشر شد که تونی استارک یک قاتل مخفی بود. پس از لو رفتن این موضوع، تونی استارک اصلی با نسخه‌ی نوجوان خود جایگزین شد که از بُعد دیگری آمده بود. نسخه نوجوان نیز مجبور بود تا برای زنده ماندن زره بپوشد؛ چون تونیِ اصلی، چند ضربه چاقو به قفسه سینه او وارد کرده بود. البته این ایده چندان موفق نبود و نتوانست مخاطبان زیادی جلب کند. در نتیجه تونیِ نوجوان ۱۰ ماه بعد، خود را در یک حرکت قهرمانانه فدا کرد.

از زمان انتشار این کمیک بوک ۲۲ سال می‌گذرد و در طول این مدت کمتر کسی سراغ آن را گفته است. با این‌حال، یک نویسنده‌ی خلاق می‌تواند جزئیات خلاقانه و بهتری به این ایده اضافه کرده و آن را در دنیای سینمایی مارول مورد استفاده قرار دهد. البته از آن‌جایی که این ایده فرقی با زنده کردن او ندارد، احتمال رخ دادنش بسیار پایین است.

مارول می‌تواند یک فیلم پیش‌درآمد با حضور تونی استارک بسازد؛ کاری که ظاهراً مارول قصد انجامش را دارد. حتی این شرکت می‌تواند فیلمی با محوریت تونی نوجوان بسازد که به رابطه‌ی میان او و پدرش پرداخته و در عین حال برای ورود شخصیت‌های جدید و تازه‌نفس زمینه‌چینی می‌کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

89 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments