باکس آفیس: فرمانروایی شانگ چی بر سینمای آمریکا ادامه دارد

شانگ چی بار دیگر رقم قابل‌توجهی را ثبت کرد

باکس آفیس: فرمانروایی شانگ چی بر سینمای آمریکا ادامه دارد سورنا رضایی ۰ ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان
فروش شانگ چی در دومین هفته اکران

وب سایت Deadline در تازه‌ترین گزارش خود با محوریت باکس آفیس داخلی فاش کرد فروش شانگ چی در دومین هفته اکران یک رکورد بوده است.

وقتی تابستان سال جاری میلادی آغاز شد، فعالان سینما انتظار داشتند باکس آفیس به روند رو به رشد خود ادامه داده و ارقام بالاتری را در سراسر جهان شاهد باشیم؛ به هر حال، استودیوها آثار بزرگی را برای اکران در این برهه زمانی در نظر گرفته بودند. با وجود امیدواری، سویه دلتا ویروس کرونا از راه رسید و باعث شد نرخ ابتلا در تمامی کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا شیب تندی به خود بگیرد. به لطف واکسیناسیون تعداد مرگ و میر برخلاف گذشته نگران‌کننده نبود اما افزایش در نرخ ابتلا کافی بود تا تمایل مردم برای حضور در سالن‌های نمایش طی مدت زمان کوتاهی کاهش یابد.

در شرایطی که پیش‌بینی‌های برخی از کارشناسان به افت فروش باکس آفیس جهانی اشاره داشتند، فیلم‌هایی مانند Free Guy و Candyman اکران شده و ثابت کردند مردم در صورت اکران یک اثر شاخص به سینماها می‌آیند. در ضمن، جدیدترین فیلم Marvel Cinematic Universe تحت عنوان Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings شناخته شده و از ۱۰ روز پیش روی پرده نقره‌ای رفته است. در حالی که کارشناسان رقم ۳۵ الی ۵۵ میلیونی را برای هفته افتتاحیه پیش‌بینی کرده بودند، این اثر موفق شد بیش از ۷۱ میلیون دلار کسب کرده و به یکی از رکورددارهای سینما حین همه‌گیری ویروس کرونا تبدیل شود.

با توجه به جدیدترین مطلب وب سایت Deadline با محوریت باکس آفیس داخلی، فروش شانگ چی در دومین هفته اکران یک رکورد بوده است. محصول مشترک مارول و والت دیزنی موفق شد در هفته گذشته بالغ بر ۳۴ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروخته و رتبه نخست پرفروش‌ترین‌ها را بدست آورد. اگرچه اقتباس سینمایی شانگ چی نسبت به هفته نخست افتی ۵۲.۵ درصدی را تجربه کرده، از لحاظ فروش در دومین هفته اکران بهترین عملکرد را میان آثاری دارد که همزمان با همه‌گیری ویروس به سینماها آمده‌اند. دلیل ثبت چنین موفقیتی را باید در نوع اکران جستجو کرد. مارول Black Widow را به صورت همزمان به سالن‌های نمایش و سرویس استریم دیزنی پلاس آورده بود، از همین رو با افت شدیدی مواجه شد.

فروش شانگ چی در دومین هفته اکران
تصویری از فیلم Jungle Cuise

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings به مدت ۴۵ روز به صورت انحصاری در سینماها اکران شده و سپس به فضای مجازی می‌آید. بدین ترتیب، علاقه‌مندان در سراسر جهان چاره‌ای نداشته و مجبور هستند برای تماشای فیلم به سینماها بیایند. همین موضوع باعث شده تا اثر مزبور بتواند فروش بالای خود را تا حدود زیادی حفظ کند. در ضمن، شرایط در باکس آفیس خارجی مشابه بوده و با ارقامی که در دیگر کشورها ثبت شده، مجموع فروش اولین اقتباس شانگ چی به رقم ۲۵۷ میلیون دلار رسیده است. در ضمن، این فیلم هنوز در چین اکران نشده که بازار بسیار مهمی در صنعت سینما به شمار می‌رود.

رتبه دومین پرفروش فیلم‌های باکس آفیس داخلی در هفته گذشته به Free Guy رسید. دیگر محصول والت دیزنی در حدود ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروخت تا مجموع فروش در بازار ایالات متحده آمریکا و کانادا به رقم ۱۰۱ میلیون دلار برسد. رتبه سوم در اختیار Malignant قرار دارد که فروشی ۵ میلیون و ۵۷۰ هزار دلاری را به ثبت رساند. این اثر توسط جیمز وان (James Wan) ساخته شده که یکی از نام‌های موفق ژانر ترسناک به شمار می‌رود. داستان فیلم حول محور زنی جریان دارد که رویاهایی با محوریت یک قاتل می‌بیند. او طی اتفاقاتی پی می‎‌برد رویاهایش حقیقت دارند.

Candyman دیگر فیلم ترسناکی است که این روزها در سینما اکران می‌شود. فیلم مزبور در سومین هفته اکران خود بالغ بر ۴ میلیون و ۸۳۰ هزار دلار فروخت تا رتبه چهارم پرفروش‌ترین‌های هفته گذشته را تصاحب کند. در انتها، به Jungle Cruise می‌رسیم که توانست ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار کسب کرده و جایگاه پنجم را از آن خود کند. بد نیست بدانید قسمت دومش ساخته می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا