بازیگر نقش رون ویزلی برای بازگشت به سری هری پاتر آماده است

رون ویزلی منتظر دوستانش است

بازیگر نقش رون ویزلی در هری پاتر

اخیرا روپرت گرینت (Rupert Grint)، بازیگر نقش رون ویزلی (Ron Weasly) اعلام کرده که برای ایفای دوباره نقش این شخصیت در سری هری پاتر آماده است.

مدتی است که اخبار مختلفی درباره جهان هری پاتر منتشر می‌شود. طرفداران سری Harry Potter پس از اتمام آخرین فیلم از این مجموعه (حدود ۱۰ سال پیش)، همچنان منتظر فیلم بعدی و داستان جدیدی از هری پاتر هستند تا در قالب یک اثر سینمایی روایت شود. اما به جای اینکه داستان خانواده پاتر ادامه پیدا کند، ما طی سالیان گذشته، شاهد توسعه سری جدیدی با عنوان Fantastic Beasts بوده‌ایم که آخرین نسخه آن نتوانست نظر طرفداران را جلب کند.

با این وجود، مدتی پیش بود که دیدیم شرکت برادران وارنر (Warner Bros.) اعلام کرد که ظاهرا سازندگان قصد دارند تا جهان جادوگری هری پاتر را با آثار جدید ادامه دهند. به صورت رسمی چند ماه پیش اعلام شد که جهان هری پاتر قرار است تا با برخی سریال‌ها و فیلم‌ها ادامه پیدا کند، اما هرگز موردی درباره بازگشت بازیگران قبلی آن اعلام نشد، در حالی که روپرت گرینت، برای ایفای مجدد نقش رون ویزلی ابراز علاقه کرده است!

صحبت‌های بازیگر نقش رون ویزلی درباره بازگشت به جهان جادو

اره، فکر کنم اگه وقتش برسه و بقیه هم برگردن، من قطعا حاضرم تا دوباره نقش رون رو بازی کنم. این شخصیت خیلی برای منم مهمه، خب من باهاش بزرگ شدم و یجورایی با هم یکی شدیم؛ طوریه که حتی همیشه سعی می‌کنم ازش مراقبت کنم.

در مصاحبه‌ای که روپرت گرینت اخیرا انجام داده، عملا از او سوال می‌شود که آیا دوست دارد روزی برای ایفای نقش شخصیت رون ویزلی به جهان سری فیلم‌های هری پاتر بازگردد یا که نه. پاسخ او در بالا نشان می‌دهد که عملا گرینت برای بازگشت به نقشی که با آن بزرگ شده، موافق است. اما آیا موافقت گرینت برای ساخت دنباله Harry Potter کافی خواهد بود؟ هرگز.

اگر قرار باشد تا دنباله‌هایی برای فیلم‌های هری پاتر ساخته شود، باید برخی از بازیگران کلیدی برای ایفای نقش‌های خاص خود برگردند. طی سالیان گذشته افراد بسیاری از تیم بازیگران سری هری پاتر اعلام کرده‌اند که برای بازگشت به نقش مورد نظر خود حاضر به بازگشت هستند؛ مثل تام فلتون (Tom Felton) که نقش دریکو ملفوی (Draco Malfoy) را ایفا کرده بود. این در حالی است که اما واتسون (Emma Watson) و دنیل رادکلیف (Daniel Radcliff) که به ترتیب نقس هرماینی گرنجر (Hermione Granger) و هری پاتر را بازی کرده بودند، هنوز برای بازگشت به نقش‌های خود در جهان جادو، آماده نیستند.

آیا دنباله تازه‌ای برای سری فیلم‌های Harry Potter ساخته خواهد شد؟

اگر به گفته کمپانی برادران وارنر باشد، بله. سازندگان همچنان دوست دارند تا از جهان هری پاتر پول بیشتری را به دست بیاورند و آن را برای فیلم‌ها و سریال‌های بیشتر هم توسعه دهند. به گفته برخی از ستاره‌های سری مانند بازیگر نقش رون ویزلی هم می‌توان گفت که ساخت یک دنباله بسیار ممکن خواهد بود.

اما نکته قابل توجه اینجاست که جدای از موضوع بازگشت بازیگران و تایید کمپانی ناشر برای ساخت فیلم یا سریالی جدید، یک موضوع بسیار مهم وجود دارد که توسط بسیاری از طرفداران نادیده گرفته می‌شود؛ داستان! برای اینکه یک دنباله خوب برای سری فیلم‌های هری پاتر ساخته شود، نیاز است تا یک داستان خوب هم برای به تصویر کشیدن وجود داشته باشد.

در حال حاضر تنها گزینه‌ای که برای دنباله داستان‌های سری فیلم Harry Potter وجود دارد، عنوان The Cursed Child یا همان فرزند نفرین شده است. این داستان درباره وقتی است که پس از آخرین اثر از سری Harry Potter، پسر هری که آلبوس سورس پاتر (Albus Severus Potter) نام دارد، سعی می‌کند تا با رفتن به گذشته، سدریک دیگوری (Cedric Diggory) را نجات دهد. این کار عملا به شکست خوردن هاگواترز (Hogwarts) در مقابل ولدمورت (Voldemort) منجر می‌شود و به کلی خط زمانی سری دچار مشکل خواهد شد.

این داستان خیلی هیجان‌انگیز است؛ تا حدی که حتی می‌توان با تصور کردن آن هم از بازگشت به جهان جادو لذت برد! اما مشکلات بسیاری مانع ساخت The Cursed Child می‌شوند. برای مثال، بسیاری از بازیگران قدیمی سری مانند الان ریکمن (Alan Rickman)، بازیگر نقش پروفسور اسنیپ (Snape) دیگر در قید حیات نیستند تا در این فیلم به ایفای نقش بپردازند. از طرفی عوض کردن بازیگر آن‌ها نیز تنها کار را سخت‌تر می‌کند و ممکن است با استقبال طرفداران همراه نباشد.

بدین ترتیب، ساخت دنباله‌ای مانند The Cursed Child پیش از ساخت یک پروژه شکست خورده است که مثل برخی دنباله‌هایی از فیلم‌های قدیمی که این روزها ساخته می‌شوند، طرفداران را نا امید خواهد کرد. با این حساب، باید منتظر بمانیم و ببینیم که سازندگان چطور داستان هری پاتر را ادامه خواهند داد و روایت جدید درباره چیست.

4.3 14 آراء
امتیاز مطلب

guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا