نقدها و نمرات بازی Resident Evil 4 منتشر شدند

بهترین رزیدنت ایول به بهترین شکل ممکن

نقدها و نمرات بازی Resident Evil 4 منتشر شدند عرفان بدری ۰ ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ اخبار بازی
نقدها و نمرات بازی Resident Evil 4

در حال چند روزی تا انتشار عنوان Resident Evil 4 Remake فاصله داریم، این اثر در دسترس منتقدان و رسانه‌های معتبر سراسر جهان قرار گرفته و آن‌ها نیز نقدها و نمرات بازی Resident Evil 4 را منتشر کرده‌اند.

بازی Resident Evil 4 که نخستین بار در سال ۲۰۰۵ عرضه شد، نه تنها یکی از بهترین نسخه‌های سری بازی‌های Resident Evil است، بلکه یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عناوین در تاریخ صنعت بازی‌های ویدئویی است. شینجی میکامی (Shinji Mikami) که در کارنامه‌اش کارگردانی عناوینی چون Resident Evil، God Hand، Vanquish و The Evil Whitin چون به چشم می‌خورند، نویسندگی و کارگردان نسخه اصلی این اثر تحسین‌شده را بر عهده داشته است.

اکنون پس از حدود ۱۸ سال و توسعه و انتشار ریمیک بازی‌های Resident Evil 2 و Resident Evil 3 به دست شرکت کپکام (Capcom)، نوبت به ریمیک چهارمین نسخه از این مجوعه رسیده است.

این عنوان در سال ۲۰۰۵ موفق به کسب جایزه بهترین بازی سال شد و همچنین بیش از ۱۱ میلیون نسخه فروش داشت. این اثر به دلیل عناصر پیشگامانه و نوآوری‌های بزرگی که داشت، تاثیری مهمی روی بازی‌های بعد از خود داشت. عناوینی چون Dead Space و The Last of Us جزو بهترین و موفق‌ترین بازی‌هایی هستند که با الهام از Resident Evil 4 ساخته شده‌اند و شاید بدون این عنوان، هیچ وجه توسعه پیدا نمی‌کردند یا حداقل به شکل امروز نبودند.

فعلا چند روزی تا انتظار عنوان Resident Evil 4 Remake باقی مانده، اما این اثر مدتیست که برای منتقدان و رسانه‌های معتبر ارسال شده و آن‌ها نیز پس از تجربه آن نقدها و نمرات بازی Resident Evil 4 را منتشر کرده‌اند و ما نیز در ادامه نگاهی به آن‌ها خواهیم داشت.

رسانه گیم‌اسپات (GameSpot) که احتمالا بسیاری از بازیکنان آن را به سخت‌گیری در نقد و بررسی‌هایش می‌شناسند، به این عنوان نمره ۱۰ را اختصاص داد. منتقد این وب‌سایت در نقد خود می‌گوید که شرکت کپکام در این نسخه سعی کرده تا به جای این که چرخ را از نو اختراع کند، روی طراحی اصلی بازی کار کند و درخشندگی آن را دو برابر کند. نتیجه این کار یک بازسازی خیره‌کننده شده که هم برای طرفداران قدیمی بسیار جذاب است و هم این اثر کلاسیک و مهم را به بهترین شکل ممکن به بازیکنان مدرن و نسل جدید معرفی می‌کند.

همچنین رسانه آی‌جی‌ان نیز به بازی Resident Evil 4 نمره ۱۰ را داد و گفت که مهم نیست جزو طرفداران نسخه اصلی هستید یا یک تازه وارد به این مجموعه، در هر صورت این عنوان از بالاترین کیفیت برخوردار است و بدون شک از تجربه آن لذت خواهید برد. دنیای این بازی سرشار از جزئیات و شگفتی‌های جالب است و داستان آن نیز به سرعت پیش می‌رود و صحنه‌های اکشن متفاوتی دارد.

منتقد وب‌سایت VG247 نیز نمره کامل ۵ از ۵ را به این عنوان داد و گفت که نمی‌تواند از بازی کردن آن دست بکشد و به‌زودی می‌خواهد Resident Evil 4‌ را برای بار چندم تمام کند. این اثر به بهترین شکل یکی از دیوانه‌وارترین نسخه‌های Resident Evil را بازسازی می‌کند و بسیار به نسخه اصلی آن وفادار است.

وب‌سایت VGC نیز از از ۵ نمره، به بازی نمره ۵ را داد و گفت که این اثر بازسازی دقیقی از یکی از جذاب‌ترین بازی‌های اکشنی است که تا به حال ساخته شده است. عناصر اصلی بازی در این نسخه نیز وجود دارند و همین عامل اصلی موفقیت بازی است. این اثر به ما یاد می‌دهد که بدانیم یک بازی چه زمانی و چطور باید بازسازی شود.

منتقد رسانه گیم اینفورمر (Game Informer) نیز نمره ۹.۵ را به این عنوان داد و گفت که Resident Evil 4 Remake تمام چیزی که او می‌خواست را در خود دارد. مهم‌ترین نکته‌ای در این نسخه وجود دارد این است که این بازسازی چیزی را بازنویسی نمی‌کند و به نسخه اصلی خود وفادار است و چیز خاصی را تغییر نمی‌دهد. همچنین این عنوان نشان می‌دهد که چرا Resident Evil 4 هنوز تا این حد محبوب است و طرفداران زیادی عاشق آنند. این اثر یک نامه عاشقانه است که هر چیزی که در نسخه اصلی وجود داشت را بهتر می‌کند.

البته در میان این همه نقد مثبت، رسانه‌هایی بودند که از این بازی ایراداتی بگیرند و معتقد باشد بازی آنچنان هم بی‌عیب و نقص نیست. مثل منتقد وب‌سایت Destructoid که از ۱۰۰ نمره، نمره ۷۵ را به بازی داد و گفت که برخلاف نسخه اصلی، این بازسازی را دوست ندارد. به عقیده این منتقد، برخلاف بازسازی بازی Resident Evil 2 که اثری انقلابی بود، اما Resident Evil 4 اگرچه به نسخه اصلی وفادار است، اما نمی‌تواند در حد و اندازه آن ظاهر شود و ایراداتی را در خود دارد.

نمره نسخه رایانه‌های بازی Resident Evil 4 در وب‌سایت متاکریتیک (Metacritic) تا الان ۹۲، نمره نسخه پلی‌استیشن ۵ آن ۹۳ و نمره نسخه ایکس‌باکس سری ایکس آن ۹۱ است. این عنوان در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۲۳ (۴ فروردین ۱۴۰۲) برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری اس و ایکس‌باکس سری ایکس در دسترس قرار خواهد گرفت.

3.3 3 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا