نسخه محدود بازی Resident Evil 4 Remake در دسترس قرار گرفت

دموی Chainsaw

استودیوی کپکام (Capcom) نسخه محدود بازی Resident Evil 4 Remake را با نام “Chainsaw Demo” برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، و ایکس باکس سریز X/S عرضه کرد.

چیزی تا عرضه‌ی جدیدترین عنوان از مجموعه‌ بازی Resident Evil باقی نمانده است. حالا بازیکنان می‌توانند نسخه محدود بازی Resident Evil 4 Remake را با نام Chainsaw Demo در همه‌ی پلتفرم‌ها تجربه کنند. از زمانی که ریمیک بازی Resident Evil 4 معرفی شد، طرفداران بی‌صبرانه منتظر بودند تا ببیند آیا این بازی می‌تواند در حد و اندازه‌ی نسخه‌ی اصلی ظاهر شود یا خیر. چندی پیش با پخش تریلر جدیدی از این بازی، مشخص شد که یک دموی مخصوص از این عنوان در راه است. خوشبختانه این دمو به تازگی عرضه شد و نیاز نیست بیشتر از این صبر کنیم.

استودیوی کپکام در سال‌های اخیر همیشه قبل از عرضه‌ی بازی‌های Resident Evil، نسخه‌ی دموی آن‌ها را منتشر می‌کرد. از معروف ‌ترین این دموها، می‌توان از دموی “Beginning Hour” بازی Resident Evil 7 نام برد. کپکام در ادامه برای سایر بازی‌های این مجموعه هم دموهایی را عرضه کرد که جدیدترین آن، نسخه محدود بازی Resident Evil 4 Remake است. دموهایی که برای مدت محدودی در دسترس بودند و حتی زمان محدودی را برای بازی کردن، در اختیار کاربر قرار می‌دادند. به این صورت که مثلا به مدت یک ساعت اجازه‌ی بازی کردن داشتید و سپس دسترسی‌تان قفل می‌شد. البته که طرفداران از این سیستم پشتیبانی نکردند و بسیاری از بازیکنان تلاش می‌کردند روی پی سی روش‌هایی را پیدا کنند که دمو را دوباره تجربه کنند. کپکام در اثر انتقادها، از این تکنیک دست کشید و در ادامه این روش را برای دموی بازی‌هایی مثل Munster Hunter Stories 2 پیاده نکرد.

دموی بازی Resident Evil 4

طی رویداد اسپات‌لایت کپکام، با نمایش یک تریلر، نسخه محدود بازی Resident Evil 4 Remake برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، و ایکس باکس سریز X/S منتشر شد. برای دانلود این دمو، به تقریبا 11 گیگابایت فضای خالی نیاز دارید. دموی Chainsaw بسیاری از صحنه‌های معروف بازی را که طرفداران با آن آشنا هستند، در خود جای می‌دهد. برای مثال صحنه‌ای در دهکده که لیان کندی (Leon Kennedy) برای اولین بار با مرد اره‌ای مبارزه می‌کند. ویدیوی معرفی این دمو، برخی از ویژگی‌های جدید در بازی مثل قابلیت پری کردن با چاقو را هم به نمایش می‌کشد.

در تریلر اشاره می‌شود که نسخه محدود بازی Resident Evil 4 Reamke دارای محدودیت زمانی نیست. بازیکنان می‌توانند هرچقدر که دلشان می‌خواهد، این دمو را بازی کنند و نگران زمان نباشند. همچنین مشخص نشد که این دمو تا چه زمان در دسترس خواهد بود. پس انتظار می‌رود که حداقل تا زمان عرضه‌ی بازی Resident Evil 4، بتوانیم این دمو را تجربه کنیم. برخلاف دموی بازی Resident Evil Village که صرفا برای مدت محدودی در دسترس بود.

نسخه محدود بازی Resident Evil 4 Remake به بازیکنان این فرصت را می‌دهد تا قبل از عرضه‌ی رسمی بازی، با المان‌ها و موارد جدید در این اثر آشنا شوند. استودیوی کپکام چندی پیش یک مینی گیم در قالب ARG عرضه کرد که یک پیش درآمد برای بازی اصلی محسوب می‌شود. در این مینی گیم با گذشته‌ی شخصیت اشلی (Ashley) بیشتر آشنا می‌شویم.

بازی Resident Evil 4 در تاریخ 24 مارس (4 فروردین 1402) برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، و ایکس باکس سریز X/S منتشر می‌شود. فراموش نکنید که حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا