شخصیت Nemesis اجازه‌ی ورود به اتاق‌های امن Resident Evil 3 را ندارد

نگران این مکان‌ها نباشید!

اتاق‌های امن Resident Evil 3

علی‌رغم گزارشی که پیش‌تر توسط مجله‌ی رسمی ایکس‌باکس منتشر شده بود، شرکت کپکام (Capcom) تایید کرد که شخصیت Nemesis توانایی ورود به اتاق‌های امن Resident Evil 3 را ندارد.

در پی موفقیت تحسین‌آمیز نسخه‌ی بازسازی Resident Evil 2، شرکت ژاپنی کپکام در اواخر آذر ماه امسال رسما از بازسازی نسخه‌ی سوم این مجموعه تحت عنوان Resident Evil 3 رونمایی کرد. اثری که به گفته سازندگان با استفاده از موتور گرافیکی قدرتمند RE Engine در حال بازسازی است و خاطرات مهیج طرفداران سری رزیدنت ایول را زنده می‌کند. حال که زمان چندان زیادی به انتشار این عنوان ترسناک باقی نمانده، چندی پیش گزارش‌های زیادی در رابطه با شخصیت Nemesis و امکان حضور او در اتاق‌های امن بازی به گوش رسید که با تشدید این گمانه‌زنی‌ها، شرکت کپکام طی پیامی این ادعاها را کذب خواند و در پیامی اعلام کرد که اتاق‌های امن همچنان محل ایمنی برای بازیکنان خواهند بود.

ماجرا از جایی آغاز می‌شود که جدیدترین مجله‌ی رسمی ایکس‌باکس از امکان حضور شخصیت نمسیس در اتاق‌های امن (Safe Rooms) بازی خبر داد. موضوعی که با یکی از بزرگ‌ترین قوانین این مجموعه در تناقض است و آن‌طور که به نظر می‌رسد، بازیکنان در هیچ مکانی رنگ آرامش و راحتی را نخواهند دید. به عبارت دیگر، اتاق‌های امن بازی رزیدنت ایول که همواره محل مناسبی برای حفظ امنیت شما در برابر دشمنان دیوانه بازی به شمار می‌روند، اما این بار به محل بسیار ترسناک و وحشتناکی تبدیل شده‌اند که امکان حضور شخصیت Nemesis دور از انتظار نیست. اگر با اتاق‌های امن سری رزیدنت ایول آشنا نیستید، بد نیست بدانید که این موقعیت‌ها همواره محل مناسبی برای حفظ امنیت شما در برابر دشمنان دیوانه‌ی بازی به شمار می‌روند. به عبارتی، در صورتی که یک دشمن ساده و چه بسا غول پیکر به دنبال شما باشد، با ورود به این مکان‌ها دیگر هیچ جای نگرانی نیست و با آرامش تمام می‌توانید از شر بیگانگان در امان بمانید. این قابلیت به ویژه در بازسازی Resident Evil 2 و هنگام تعقیب بی‌رحمانه‌ی Mr. X برای ساده‌سازی برخی از مراحل بازی بسیار مفید بود.

پس از آنکه مجله‌ی جدید ایکس‌باکس به صراحت قوانین کلی اتاق‌های امن رزیدنت ایول را زیر پا گذاشت و در واقع این مکان‌های ایمن را بسیار خطرناک توصیف کرد، سوال‌های زیادی در گوشه‌ی ذهن بازیکنان شکل گرفت و چه بسا گروهی از هواداران دو آتیشه‌ی مجموعه نیز نقدهای زیادی به این موضوع وارد کردند. به دنبال انتشار خبر حضور شخصیت Nemesis در اتاق‌های امن Resident Evil 3 و تشدید نگرانی گیمرها، شرکت کپکام ساعاتی پیش طی پیامی رسما اعلام کرد که این خبر صحت ندارد و نمسیس به هیچ عنوان قادر به ورود به اتاق های امن بازی نخواهد بود.

اتاق‌های امن Resident Evil 3

این کمپانی با اشاره به مقاله‌ی جدید مجله‌ی ایکس‌باکس، توضیح داد که ماجرای امکان حضور شخصیت نمسیس در اتاق‌های امن از یک برداشت اشتباه از پیش نمایش بازی نشات می‌گیرد. طبق این اظهارات، ظاهرا در پیش نمایش مذکور Nemesis در نقطه‌ی ذخیره‌سازی بازی در یک اتاق بسته در حال حمله به جیل (Jill) بود که برخی‌ها سهوا آن موقعیت را به اتاق Safe تشبیه کرده‌اند. این در حالی است که سازندگان یک سری نقاطی را به عنوان مکان ذخیره‌سازی بازی در نظر گرفته‌اند که هیچ ارتباطی با اتاق‌های امن ندارند و صرفا برای ثبت دستاوردها و پیشرفت‌های بازیکنان ایجاد شده‌اند. بر این اساس، هر نقطه‌ی ذخیره‌سازی به معنی ورود شما به اتاق‌های امن نیست و بدیهی است که دشمنان در چنین موقعیتی همچنان به شما حمله خواهند کرد. در ادامه، شرکت کپکام اعلام کرد که بازیکنان با موسیقی و صداگذاری‌ها به راحتی می‌توانند این دو مکان امن و خطرناک را از یکدیگر تشخیص دهند.

از این رو، هرچند این احتمال وجود دارد که نمسیس در یک سری از مناطق بازی و هنگام ذخیره‌سازی دستاوردها به شما حمله کند، اما اتاق‌های امن کماکان مکان‌های آرام و بدون استرس بازی برشمرده می‌شوند که بدون هیچ ترس و نگرانی می‌توانید وارد آن‌ها شوید.

در پایان این خبر، لازم به ذکر است که بازی Resident Evil 3 در روز پانزدهم فروردین ماه سال ۹۹ (سوم آوریل سال جاری میلادی) توسط شرکت ژاپنی کپکام برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا