میزان فروش بازسازی Resident Evil 2 از نسخه‌ی اصلی آن پیشی گرفت

آیا بازسازی Resident Evil 3 هم از لحاظ فروش موفق خواهد بود؟

میزان فروش بازسازی Resident Evil 2

با توجه به جدیدترین آمار رسمی منتشر شده، میزان فروش بازسازی Resident Evil 2 بیشتر از نسخه‌ی اصلی این بازی بوده است که در سال ۱۹۹۸ منتشر شد.

کپ‌کام و سری بازی‌های رزیدنت ایول سال‌های بسیار خوبی را سپری می‌کنند. این شرایط با عرضه‌ی Resident Evil 7: Biohazard در سال ۲۰۱۷ آغاز شد که از دید بسیاری از علاقه‌مندان و منتقدان بازگشتی موفقیت‌آمیز به ریشه‌های این سری داشت. موفقیت‌های این بازی تنها به بازخوردهای مثبت خلاصه نمی‌شد و توانسته بود عملکرد بسیار خوبی از لحاظ فروش داشته باشد. اینطور که به نظر می‌رسد، بازسازی Resident Evil 2 موفق شده این روند را ادامه دهد.

بازسازی Resident Evil 2 مانند Resident Evil 7: Biohazard بازخوردهای مثبتی را از سوی علاقه‌مندان و منتقدان دریافت کرد که این موضوع به فروش قابل‌توجه‌ی این بازی منجر شده است. طبق اعلام کپکام، میزان فروش بازسازی Resident Evil 2 از زمان عرضه تا ۱۳ آذر (مصادف با ۴ دسامبر ۲۰۱۹) بیش از ۵ میلیون نسخه بوده است. دستیابی به این رقم، اتفاق مهمی محسوب می‌شود؛ زیرا میزان فروش نسخه‌ی بازسازی حالا از نسخه‌ی اصلی هم پیشی گرفته است. نسخه‌ی اصلی در سال ۱۹۹۸ منتشر شده و توانسته بود به رکورد فروش ۴ میلیون و ۹۶۰ هزار نسخه دست یابد.

اگرچه فروش بیش از ۵ میلیون نسخه برای بازسازی Resident Evil 2 عملکرد بسیار خوبی محسوب می‌شود اما این آمار، برای قراردادن این اثر در جمع پنج بازی پرفروش کپکام، کفایت نمی‌کند. رتبه‌ی پنجم این لیست در حال حاضر در اختیار Street Fighter II قرار دارد که در سال ۱۹۹۱ منتشر شد و ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار نسخه فروش داشت. فروش بازسازی Resident Evil 2 از Resident Evil 7: Biohazard هم کمتر بوده است. نسخه‌ی هفتم رزیدنت ایول تا سپتامبر ۲۰۱۹، شش میلیون و ۶۰۰ هزار نسخه فروش داشته است. البته مدت زیادی از عرضه‌ی بازسازی Resident Evil 2 نمی‌گذرد و بدون شک طی ماه‌های آینده فروش بیشتری برای این بازی ثبت خواهد شد.

کپکام به‌تازگی از بازسازی Resident Evil 3 رونمایی کرده است. این بازی مانند بازسازی Resident Evil 2 گرافیک کاملاً به‌روزی دارد و از لحاظ مکانیک‌های گیم‌پلی هم بهبودهای زیادی داشته است. نسخه‌ی اصلی Resident Evil 3 در سال ۱۹۹۹ منتشر شد و نهایتا توانست به فروشی ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نسخه‌ای دست یابد. با در نظر گرفتن میزان فروش دو نسخه‌ی اخیر این سری، به احتمال بسیار بازسازی Resident Evil 3 بتواند از لحاظ فروش عملکرد بهتری نسبت به نسخه‌ی اصلی داشته باشد.

در پایان، لازم به ذکر است که جدیدترین نسخه‌ی سری رزیدنت ایول در تاریخ ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۹ (مصادف با ۴ آوریل ۲۰۲۰) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا