تماشا کنید: ویدیوی جدیدی از صفحه‌ی بوت پلی‌استیشن 5 لو رفت

ظاهرا استریمرهای ژاپنی تنها افرادی نیستند که به کنسول جدید سونی دسترسی دارند

یکی از کاربران فروم Reddit که با نام wsb_BernieMadoff شناخته می‌شود، چندی پیش ویدیوی جدیدی را از صفحه‌ی بوت پلی‌استیشن 5 به اشتراک گذاشته است.

حدودا دو هفته‌ی پیش بود که شعبه‌ی آسیای سونی از برگزاری رویدادی تحت عنوان Try! PlayStation 5 on YouTube Gaming Week در اوایل ماه اکتبر خبر داد. به واسطه‌ی این رویداد، تعدادی از استریمرها و تولیدکنندگان محتوای ویدیویی که شهرت بالایی در ژاپن دارند به پلی‌استیشن 5 دسترسی پیدا می‌کنند. آن‌ها قادر خواهند بود ویدیوها را برای مشترکان کانال خود به اشتراک گذاشته و درباره‌ی تجربه‌شان از کار با این کنسول صحبت کنند. اینطور که به نظر می‌رسد، سلبریتی‌های ژاپنی تنها افرادی نیستند که به کنسول جدید سونی دسترسی پیدا کرده‌اند.

یکی از کاربران فروم Reddit که با نام wsb_BernieMadoff فعالیت می‌کند، ساعاتی قبل ویدیوی جدیدی را از صفحه‌ی بوت پلی‌استیشن 5 به اشتراک گذاشته است. او مدعی شد برای دسترسی به این ویدیو، مبلغ ۱۰۰ یورو به فردی در روسیه پرداخته است. اگرچه عده‌ای از طرفداران با تماشای ویدیو هیجان‌زده شده‌اند اما گروه‌های دیگر معتقدند کلیپ جعلی است. گروه اول ساخت چنین ویدیویی را فرآیند آسانی توصیف کرد؛ زیرا سونی چندی پیش به صورت رسمی از رابط کاربری جدیدترین کنسولش رونمایی کرده بود. گروه دوم هم به رنگ سیاه کنترلر و دکمه‌های سفید آن اشاره و ادعا کردند چشم بادامی‌ها تا به این لحظه تنها مدل سفید رنگ را به نمایش گذاشته‌اند. از همین رو، کنترلری که در ویدیو می‌بینیم مانند صفحه‌ی بوت واقعی نیست.

به غیر از دلایلی که در پاراگراف قبلی گفته شد، مورد دیگری هم هست که صحت ویدیو را زیر سوال می‌برد: چرا فردی باید برای یک ویدیوی ۲۵ ثانیه‌ای از صفحه‌ی بوت پلی‌استیشن 5 مبلغ ۱۰۰ یورو را بپردازد، به خصوص اینکه کلیپ مورد نظر هیچ نکته‌ی خاصی را شامل نمی‌شود؟ در این میان که همه چیز به جعلی بودن ویدیو اشاره دارد باید به یک نکته‌ی مهم توجه کرد. احتمال می‌رود کلیپ مورد بحث از کیت توسعه ضبط شده بود. اگر این حدس درست باشد، کاملا طبیعی است که فرد نخواهد از بخش‌های مختلف کنسول ویدیو تهیه کند. در این صورت ممکن است هویت او فاش شده و تبعات جبران‌ناپذیری در انتظارش باشند.

در شرایطی که شایعات به توسعه‌ی دو کنسول جدید توسط مایکروسافت اشاره داشتند، سونی هم قصد دارد نسل نهم را با مدل پایه و دیجیتالی پلی‌استیشن 5 آغاز کند. کنسول‌های ردموندی‌ها از لحاظ سخت‌افزار با یکدیگر تفاوت دارند اما چنین چیزی را در محصول جدید چشم بادامی‌ها نمی‌بینیم. مدل پایه و دیجیتالی دستگاه تنها در داشتن یا نداشتن درایو نوری فرق دارند. با این حال تفاوتی ۱۰۰ دلاری بینشان دیده می‌شود که رقم قابل‌توجهی است.

در انتها، شایان ذکر است هر دو مدل پلی‌استیشن 5 در تاریخ ۲۲ آبان ماه (مصادف با ۱۲ نوامبر) عرضه خواهند شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا