1%
  • 0/10

کاهش سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران طی دو ماه گذشته

کاهش سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران طی دو ماه گذشته ۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
سرعت اینترنت

بر اساس گزارش سایت Speedtest، سرعت اینترنت در طول دو ماه گذشته با شیوع ویروس کرونا به شدت کاهش یافته و ایران در رده‌ی ۷۹ جدول قرار گرفته است.

سایت Speedtest که میزان سرعت اینترنت را در کشورهای مختلف ارایه‌ می‌دهد، گزارشی از ماه مارس (اسفند ماه) منتشر کرده که حکایت از افت شدید سرعت اینترنت موبایل و ثابت در کشور داشته است. بر اساس گزارش این وب سایت، رتبه‌ی ایران در اینترنت موبایل با افت ۹ پله‌ای به ۷۹ نزول کرده و جایگاه ایران در زمینه‌ی اینترنت ثابت نیز به ۱۵۳ رسیده است.

در این گزارش سرعت دانلود اینترنت موبایل از ۲۷.۵۳ به ۲۲.۷۲ مگابیت بر ثانیه رسیده است.

بر اساس گزارش‌ها، در مارس (اسفند ماه) متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل جهان ۳۰.۴۷ مگابیت برثانیه و میانگین سرعت آپلود آن ۱۰.۷۳ مگابیت برثانیه بوده است.

اینترنت ثابت هم در ماه مارس (اسفند ماه) با افت روبه‌رو شده است و جایگاه ایران در جهان از ۱۲۳ به ۱۵۳ نزول کرده است. سرعت دانلود و آپلود اینترنت ثابت در طول دی و اوایل بهمن‌ماه نیز به ترتیب ۱۸.۳۷ مگابیت بر ثانیه و ۱۲.۱۸ مگابیت بر ثانیه بوده که در یک ماه گذشته سرعت دانلود و آپلود به ۱۰.۱۰ مگابیت بر ثانیه و ۵.۶۸ مگابیت بر ثانیه کاهش یافته است.

براساس رده بندی سایتSpeedtest  بالاترین رتبه‌ی اینترنت موبایل از نظر سرعت در جهان به امارات متحده عربی تعلق دارد که سرعت دانلود اینترنت موبایل این کشور ۸۳.۵۲ مگابیت برثانیه گزارش شده است.

در رده دوم این فهرست کره جنوبی با سرعت دانلود اینترنت موبایل ۸۱.۳۹ مگابیت برثانیه قرار دارد. در رده سوم نیز کشور قطر قراردارد که سرعت دانلود اینترنت موبایل این کشور ۷۸.۳۸ مگابیت برثانیه است.

در این میان چین با سرعت دانلود ۷۳.۳۵ مگابیت در اینترنت موبایل در رده چهارم قرار گرفته است. پس از چین نیز در رده پنجم کانادا با سرعت دانلود ۷۳.۱۶ مگابیت قرار دارد.

در رده‌های ششم تا دهم جدول که بیشترین سرعت دانلود موبایل را دارند به ترتیب هلند (۷۲.۱۰ مگابیت برثانیه)، نروژ (۶۹.۳۳ مگابیت برثانیه)، بلغارستان (۶۵.۳۷ مگابیت برثانیه)، استرالیا (۶۳.۹۸ مگابیت برثانیه) و کرواسی (۵۵.۱۳ مگابیت برثانیه) قرار دارند.

همچنین در ماه گذشته سنگاپور پرسرعت‌ترین اینترنت ثابت جهان را ارایه داده است. سرعت دانلود اینترنت ثابت در این کشور ۱۹۷.۲۶ مگابیت برثانیه محاسبه شده است و در جایگاه بعد هنگ کنگ با سرعت دانلود اینترنت ثابت ۱۶۸.۹۹ مگابیت برثانیه قرار گرفته است.

در رده‌های سوم و چهارم به ترتیب رومانی (۱۵۱.۵۵ مگابیت برثانیه) و تایلند (۱۴۹.۹۵ مگابیت برثانیه) قرار دارند. سوئیس نیز با سرعت دانلود اینترنت ثابت ۱۴۸.۲۴ مگابیت برثانیه در رده پنجم قرار دارد.

در رده‌های ششم تا دهم جدول سرعت اینترنت ثابت به ترتیب موناکو (۱۳۸.۵۵ مگابیت برثانیه)، فرانسه (۱۳۶.۴۵ مگابیت برثانیه)، ماکائو (۱۳۴.۷۳ مگابیت برثانیه)، سوئد (۱۳۴.۵۶ مگابیت برثانیه) و دانمارک (۱۳۴.۱۳ مگابیت برثانیه) قرار دارند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments