1%
  • 0/10

ردهالک در فیلم کاپیتان آمریکا 4 می‌تواند دنباله‌ایی برای ولورین بسازد

دنیای جدید با رد هالک

ردهالک در فیلم کاپیتان آمریکا 4 می‌تواند دنباله‌ایی برای ولورین بسازد ۰ ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
ردهالک در فیلم کاپیتان آمریکا 4

شایعات جدیدی که در مورد ردهالک در فیلم کاپیتان آمریکا 4 پخش شده، می‌تواند پیش زمینه‌ایی جالب را برای ولورین جدید MCU بسازد. در جدیدترین اخباری که در مورد شرور فیلم کاپیتان آمریکا 4 پخش شده، داستان ردهالک به نحوی پیش‌روی می‌کند که می‌تواند راه را برای بازگشت ولورین هموار کند.

این فیلم که یکی از فیلم‌های نهایی فاز 5 مارول است در ماه می ۲۰۲۴ (اردیبهشت ۱۴۰۳)  پخش می‌شود، فرصت‌های زیادی را برای ادامه فرانچایزها در خود دارد. یکی از مهمترین اتفاقات این فیلم تبدیل ژنرال تادئوس راس (Thaddeus Ross) به ردهالک است، جالب اینجاست که منشا تبدیل ردهالک و ولورین در کمیک‌ها بسیار به هم نزدیک بوده ومی‌تواند داستان‌های جالبی را ارائه دهد. با درگذشت ناگهانی بازیگر اصلی این شخصیت در سال ۲۰۲۲، ویلیام هرت (William Hurt) به نظر می‌رسید که برنامه‌های MCU برای ردهالک دیگر محقق نمی‌شود، با این حال هریسون فورد (Harrison Ford) این روند را تغییر داد و با بازگرداندن ردهالک به سینما طرفداران MCU را بسیار هیجان زده کرد.

نه تنها تایید شده که ردهالک با بازی هریسون فورد رئیس جمهور ایالات متحده آمریکاست، بلکه ویلن کاپیتان آمریکای 4 است و در مقابل کاپیتان آمریکا با بازی آنتونی مکی (Anthony Mackie) قرار می‌گیرد. برای اینکه راس به یک تهدید واقعی برای ویلسون و همراهانش تبدیل شود، ممکن است در فیلم آینده تبدیل به هالک قرمز شود، و MCU قبلاً به چگونگی وقوع چنین رویدادی اشاره کرده است.

از آنجایی که در کمیک‌ها ردهالک و ولورین تلاشی برای بازسازی کاپیتان آمریکا هستند، هر دو آزمایش شکست خوردند اما ابرانسان‌هایی تولید کردند که حتی در بعضی موارد از کاپیتان آمریکا هم بهتر عمل می‌کرد. جالب اینجاست که MCU ابر سربازان بی‌شماری را معرفی کرده است که بیشتر آنها نتیجه تلاش‌های مستقیم برای ایجاد یک کاپیتان آمریکا جدید بودند.

این مسئله شامل شخصیت‌ هالک MCU نیز می‌شود، با توجه به اینکه آزمایش نادرست بروس بنر در The Incredible Hulk از تلاش‌های دولت برای ایجاد یک سرم سرباز فوق‌العاده جدید با استفاده از اشعه گاما بود. بازگشت ردهالک ادامه تلاش های دولت برای بازسازی کاپیتان آمریکا را تایید می‌کند و راس مستقیماً با آزمایش‌های اولیه بنر درگیر بود و او را به تلاش‌های بی‌پایان دولت آمریکا برای ایجاد یک سرم فوق‌العاده جدید گره زد.

علاوه بر این، تلاش‌های راس ممکن است شخصی شده باشد زیرا همانطور که در Captain America: Civil War و Black Widow نشان داده شد، راس شرایط مساعدی ندارد و می‌داند که سرم تبدیل به ابرسرباز می‌تواند او را نجات دهد. راس به عنوان رئیس جمهور قدرت بیشتری برای انجام آزمایشات دارد و با ساخت ولورین می‌تواند داستان‌های کمیک‌ها را دنبال کند.

داستان Weapon X و ردهالک در فیلم کاپیتان آمریکا 4 در کمیک‌های مارول چیست؟

قضیه Weapon X یکی از مهم‌ترین تکه‌های مارول است و باعث ساخت بسیاری از شخصیت‌ها از جمله ولورین شده است. این جریان برای اولین بار در کمیک‌های The Incredible Hulk معرفی شد و Weapon X نام پروژه‌ای مخفی بود که توسط سازمانی مخفی و زیر نظر دولت به نام Department K تاسیس شد. این برنامه بر روی جهش‌یافته‌ها تحقیق و سعی در افزایش توانایی بیولوژیکی آنها برای تبدیل به سلاح‌های زنده می‌کرد و تا حدی از جریان کاپیتان آمریکا الهام گرفته شده و منشا ساخت بسیاری از شخصیت‌های MCU مانند ولورین، ددپول و سیبرتوث است.

داستان‌های بعدی نشان می‌دهد که اسم رمزی ولورین نیز Weapon X بوده و از اعداد رومی برای اشاره به موقعیت ولورین به عنوان دهمین سوژه برای آزمایش پروژه استفاده می‌کند. در سری فیلم‌های مردان ایکس شبکه Fox هم این بخش از منشأ ولورین را اقتباس شده اگرچه به دلایل حق کپی رایت هیچ اشاره‌ای به کاپیتان آمریکا نداشتند. الان که استودیو دیزنی و مارول حق استفاده از شخصیت‌ها و خطوط داستانی مردان ایکس را دارند، شانس اقتباس کامل Weapon X به طور چشمگیری افزایش یافته است. در واقع، پروژه‌های MCU مانند کاپیتان آمریکا 4 می‌توانند از برنامه Weapon X برای معرفی شخصیت‌های بزرگی در کمیک‌ها مانند ولورین و حتی ردهالک استفاده کنند.

مارول قبلا لیستی از اشخاصی که می‌توانند پشت صحنه Weapon X باشد را منتشر کرده است و رئیس جمهور راس به عنوان قدرتمندترین شخص کشور همچنین طرفدار بازسازی سرم ابرسرباز، در صدر این لیست حضور دارد. مخصوصا بعد از سکته‌های قلبی که داشته، طرفدار سرمی است که می‌تواند او را از مرگ نجات دهد و راس را از همیشه قدرتمندتر کند. علاوه بر این، راس در طول سال‌ها ثابت کرده است که تا حد زیادی بد ذات است و در جستجوی قدرت، ابرشرور هایی مانند Abomination را خلق کرده و این مسئله راس را برای اجرای یک آزمایش وحشتناک مانند پروژه Weapon X عالی می‌کند.

با این حال، راس دانش ایجاد جهش‌یافته‌های جدید را نداشته، و به کمک یک دانشمند برای اجرای این برنامه نیاز دارد و احتمالا به خاطر این مسئله، سراغ دکتر ساموئل استرنتز (Samuel Sterns) با نام مستئار The Leader رفته که حضور این شخصیت هم در کاپیتان آمریکا 4 هم تایید شده است. استرنز سابقه شرکت در آزمایش‌هایی مشابه آزمایش‌های Weapon X را داشته همچنین در گذشته با راس نیز آشنا بود. The Leader و راس با هم می توانند مسئول عصر جدیدی از جهش‌یافته‌ها در MCU باشند که می‌تواند منجر به خلق ردهالک و ولورین همچنین شخصیت‌های بی‌شمار دیگری از دنیای مارول هم شود.

اگر برنامه Weapon X در جریان کاپیتان آمریکا 4 معرفی شود دنیای MCU در شرف تغییری بزرگ است. برای مثال نیت واقعی رسیدن راس به قدرت مشخص می‌شود زیرا او وضعیت جدیدی را برای جهش‌یافته‌ها در دنیا راه اندازی می‌کند. دولت مستقیماً با خلق قهرمانان جدید مرتبط می شود که می توانند برای تکمیل مأموریت های مخفی، ترور دشمنان قدرتمند و به طور کلی منافع بین المللی کشور مورد استفاده قرار گیرند. با هجوم قهرمانان جدید، جهان وارد یک مسابقه تسلیحاتی فوق بشری خواهد شد که بدون شک منجر به درگیری بین المللی بزرگتر خواهد شد.

Weapon X همچنین فرصتی را برای جابه جایی و معرفی چندین شخصیت از دنیای قدیمی مارول و کمیک‌ها به MCU ایجاد می کند. ولورین تنها شخصیت معروفی است که توسط پروژه Weapon X در کمیک ها خلق شده است و می تواند در اولین حضور خود در MCU با چندین قهرماناز جهش‌یافته‌ها همراه شود. در حالی که ددپول این خط داستانی را در MCU پس از پرش از خطوط زمانی در Deadpool 3 دنبال نمی‌کند، شخصیت‌هایی مانند Sabretooth، Silver Fox، Marrow و X-23 می‌توانند در نهایت به عنوان تسلیحاتی ساخته شده توسط برنامه Weapon X در فیملم‌های آینده معرفی شوند. اگر این درست باشد، کاپیتان آمریکا 4 ممکن است در واقع آغاز عصر جدیدی از ابرقهرمانان در MCU باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments