کارگردان فیلم کاپیتان آمریکا 4 از سم ویلسون دفاع کرد

کاپیتان آمریکا کار درست را انجام می‌دهد..

کارگردان فیلم کاپیتان آمریکا 4

کارگردان فیلم کاپیتان آمریکا 4New World Order اخیرا از شخصیت اصلی این فیلم برای گرفتن جای استیو راجرز (Steve Rogers) دفاع کرده است. به گفته او سم ویلسون (Sam Wilson) انتخاب درستی بوده و دقیقا با ارزش‌های شخصیت کاپیتان آمریکا برابر است.

از همان زمان اکران فیلم Captain America: The First Avenger بود که کریس ایوانز (Chris Evans) در نقش استیو راجرز حاضر شد و دیدیم که چطور این شخصیت با سرم ابرسرباز، به انسانی با قدرت بدنی فوق‌العاده بالا تبدیل شده بود. با این وجود طولی نکشید تا کاپیتان آمریکا بعد از مدت‌ها در یخ بودن، بالاخره در جهان آینده دوباره بیدار شد و اینبار، سعی کرد تا در کنار تیم انتقام جویان (Avengers) به انسان‌ها کمک کند. این در حالی بود که پس از اتفاقات Infinity War و در نهایت Endgame، او سپر معروف و وایبرنیومی خودش را به سم ویلسون سپر تا کاپیتان آمریکا جدید باشد؛ چیزی که در سریال The Falcon And The Winter Soldier جزئیات بیشتری را درباره آن مشاهده کردیم.

در واقع این سریال نشان داد که سم ویلسون صلاحیت نقش کاپیتان آمریکا را دارد و بازی انتونی مکی (Anthony Mackie) هم توانست نظر بسیاری از طرفداران را به خود جلب کند. با این وجود، بعد از آنکه او سپر را به دست آورد و خودش را کاپیتان آمریکا معرفی کرد، جمعی از طرفداران از جایگزین شدن او با کریس ایوانز اظهار نا امیدی کردند و مخالف آن شدند! در حالی که در داستان‌های کمیک بوکی هم ویلسون برای مدتی کوتاه، جایگاه کاپیتان آمریکا را به دست آورده بود و این یک روایت تازه از استودیو مارول نیست.

با این وجود، حال که فیلم چهارم از سری کاپیتان آمریکا قرار است تا با سم ویلسون دنبال شود، واکنش‌ها بیشتر شده و برخی از کاربران نسبت به آن حساسیت نشان داده‌اند. این در حالی است که هنوز از داستان فیلم چیزی به جز اینکه شخصیت لیدر (Leader) ابرشرور آن خواهد بود نمی‌دانیم، و جالب‌تر اینکه اخیرا کارگردان این اثر سینمایی، به واکنش‌های اخیر کاربران پاسخ داده است. طی مصاحبه‌ای که کارگردان فیلم کاپیتان آمریکا 4 با رسانه CinemaBlend داشته، جولیوس اونا (Julius Onah) اظهار کرده که بهتر است طرفداران ابتدا صبر کنند تا این اثر سینمایی اکران شود، آن را ببینند، و بعد درباره آن نظر بدهند. او گفته است که خود شخصیت کاپیتان آمریکا به دنبال انجام دادن آنچه که درست است در جهان بوده و مهم‌تر اینکه مساوی بودن حق انسان‌ها، از همان ارزش‌هایی بوده که این کاراکتر برای آن تلاش می‌کرده است.

صحبت‌های کارگردان فیلم کاپیتان آمریکا 4

اولا بهتر است صبر کنید تا فیلم را تماشا کنید. اما دوما باید بدانید که دلیل قرار گرفتن شخصیت سم ویلسون در مرکز داستان این فیلم (به عنوان کاپیتان آمریکا)، همان چیزی است که کاپیتان آمریکا برای رسیدن به آن تلاش می‌کرد. این یعنی واقعا زیباست که شخصیتی را مشاهده کنیم که برای ارزش‌های درست ایستادگی می‌کند و سعی دارد تا به جهانی فکر کند که در آن، هرکسی به اندازه خودش سهمی دارد؛ این همان کار درستی است که می‌گویم و نقش کاپیتان آمریکا هم دقیقا همین خواهد بود.

در واقع این گفته‌های جولیوس اونا بیشتر برای این است که اکثر افرادی که در فضای مجازی درباره فیلم کاپیتان آمریکا 4 نظر منفی داده بودند، به موضوع نژادپرستی اشاره می‌کنند و از سیاه‌پوست شدن کاپیتان آمریکا راضی نیستند. این در حالی است که این کار اصلا درست نیست و حتی در سریال The Falcon And The Winter Soldier هم دیدیم که چطور این موضوع توسط خود شخصیت سم ویلسون دنبال می‌شود. در واقع ویلسون کاپیتان آمریکا جهانی است که در آن نژادپرستی وجود دارد و مردم همان کسانی هستند که حتی به مرد عنکبوتی (Spider-Man) که در جنگ ابدیت برای حال آن‌ها مبارزه کرده بود، شک می‌برند. به همین دلیل نیز شرایط سخت‌تر برای ویلسون او را به فردی با قلب پاک‌تر تبدیل می‌کنند که باید دید در فیلم Captain America: New World Order چگونه ظاهر خواهد شد.

به هر حال فیلم جدید از سری Captain America قرار است تا در اواخر فاز پنجم دنیای سینمایی مارول اکران شود و این موضوع خود باعث می‌شود تا این اثر نسبت به عناوین قبلی سری فیلم‌های کاپیتان آمریکا متفاوت باشد؛ طوری که در این دوره جدید، موضوع بیشتر درباره مولتی ورس است و در کنار آن، ابرقهرمانان جدید بسیاری به تیم انتقام جویان وارد می‌شوند؛ در حالی که پیش‌تر هم شنیده بودیم که سم ویلسون در جهان خود زمانی کاپیتان آمریکا می‌شود که دیگر خبری از یک سازمان تحت عنوان انتقام جویان نیست و او باید تیمی متفاوت را رهبری کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا