#مهسا_امینی

زمان دانلود بازی‌ها در پلی‌استیشن 5 به مراتب سریع‌تر از پلی‌استیشن 4 است

البته به سرعت اینترنت هم بستگی دارد

زمان دانلود بازی‌ها در پلی‌استیشن 5

در حالی که کنسول‌های مورد انتظار نسل بعد بیشتر از هر زمان در حال بررسی هستند، مشخص شده زمان دانلود بازی‌ها در پلی‌استیشن 5 به مراتب سریع‌تر از پلی‌استیشن 4 است.

به تازگی یک کاربر به مقایسه‌ی دو کنسول پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 پرداخته است. این کاربر که US Gamer نام دارد، می‌گوید سرعت بارگیری‌ها و دانلود بازی‌ها در پلی‌استیشن 5 به صورت قابل توجهی بیشتر از کنسول نسل هشتمی سونی بوده و پلی‌استیشن 5 در این مورد هم مزیت‌هایی دارد. جالب است بدانید این سرعت حتی از پلی‌استیشن 4 پرو هم بیشتر بوده است.

طبق مقایسه‌ی این فرد، بازی Disgaea 5 با حجم ۶.۵۸ گیگابایت در پلی‌استیشن 4 پرو در مدت زمان ۱۱ دقیقه دانلود شده است. این درحالی است که این زمان در پلی‌استیشن 5 به کمتر ۲ دقیقه رسیده که این تفاوت قابل توجه به حساب می‌آید و باید بررسی شود. همچنین، بازی Fist of the North Star: Lost Paradise که ۳۶.۶ گیگابایت حجم دارد، در پلی‌استیشن 5 در مدت زمان ۷ دقیقه دانلود شده است. در حالی که این بازی در پلی‌استیشن 4 پرو ۵۸ دقیقه زمان نیاز داشته تا به صورت کامل بارگیری شود.

لازم به ذکر است که طبیعتا سرعت دانلود در این موضوع دخالت مستقیم دارد اما این تست در شرایطی انجام شده که این سرعت برای دو کنسول ثابت بوده است. مارک سرنی (Mark Cerny)، یکی از توسعه‌دهندگان و طراح پلی‌استیشن 5، قبل‌تر درمورد SSD قدرتمند این کنسول گفته بود که چگونه به سرعت بارگیری‌ها کمک می‌کند و دانلود‌ها با سرعت بیشتری انجام می‌شوند. با توجه به آزمایشی که بالاتر به آن اشاره کردیم، این ادعا درست بوده و قدرت کنسول نسل نهمی سونی به‌طور چشمگیری بالا است.

طبق اعلام سونی، کنسول نسل نهمی پلی‌استیشن 5 قرار است از تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) در آمریکای شمالی، استرالیا و شرق آسیا و در ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان) در سایر نقاط جهان منتشر شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا