آیا SSD ایکس‌باکس سری ایکس نسبت به پلی‌استیشن 5 برتری دارد؟

رقابت میان این دو کنسول ادامه دارد

حجم ssd ایکس‌باکس سری ایکس

به‌تازگی گزارش‌هایی منتشر شده‌اند که از بررسی SSD دو کنسول نسل نهمی ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 خبر می‌دهند.

با نزدیک شدن به زمان عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهم، هر روز اطلاعات بیشتری درمورد آن‌ها منتشر می‌شود تا مخاطبین و گیمرها بتوانند با آگاهی بیشتری کنسول مورد نظر خود را خریداری کنند. بر اساس گزارش‌هایی که اخیرا منتشر شده، SSD پلی‌استیشن 5 فضای کمتری نسبت به ایکس‌باکس سری ایکس خواهد داشت. این تفاوت حجم بیش از ۱۰۰ گیگابایت بوده و از آن‌جایی که بخش قابل توجهی از فضای ذخیره‌سازی کنسول‌های نسل بعد از این طریق انجام می‌شود، این موضوع مورد توجه منتقدین و مخاطبین سونی قرار گرفته است.

همان‌طور که می‌دانید، دو کنسول پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس به جای هارد دیسک‌های سنتی، از SSD استفاده می‌کنند؛ بنابراین حجم این سخت‌افزار برای کاربران اهمیت زیادی دارد. از طرفی دیگر، تعداد قابل توجهی از بازی‌ها به صورت دیجیتال منتشر می‌شوند و به به‌روزرسانی‌های گسترده متکی‌ هستند. برتری حجم SSD ایکس‌باکس سری ایکس نسبت به پلی‌استیشن 5 می‌تواند بر میزان فروش این دو کنسول تاثیرگذار باشد. این در حالی است که طبق ادعای سونی، به لطف SSD سرعت پلی‌استیشن 5 بیش از ۱۰۰ برابر نسل قبل خواهد بود.

لازم به ذکر است که در نمایش PS5 Showcase، سونی اعلام کرد پلی‌استیشن 5 با قیمت ۴۹۹ دلار و نسخه‌ی دیجیتالی آن با قیمت ۳۹۹ دلار از تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) در آمریکای شمالی، استرالیا و شرق آسیا و در ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان) در سایر نقاط جهان در دسترس قرار خواهد گرفت. همچنین، کنسول جدید مایکروسافت که رقیب پلی‌استیشن 5 محسوب می‌شود، قرار است در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۰ آبان ۱۳۹۹) به‌صورت جهانی عرضه شود.

به‌ تازگی مقاله‌ی مهمی از کنسول پلی‌استیشن 5 در سرگرمی منتشر شده که امکانات جدید دوال‌سنس و قدرت SSD را بررسی می‌کند. این مقاله را از اینجا می‌توانید مطالعه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا