1%
  • 0/10

بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل صدای کاربران را درآورد

باوجود هشدارها از سوی رگولاتوری، سازمان حمایت و وزارت ارتباطات، هنوز تعرفه‌ها به روال سابق برنگشته است

بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل صدای کاربران را درآورد ۰ ۳۰ تیر ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
بسته‌های بلند مدت

بیشتر از دو هفته از زمانی که بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل تغییر کرده می‌گذرد و با وجود اعتراضاتی که به این تغییرات شده، هنوز بسته‌ها به روال قبل برنگشته است.

از سیزدهم تیرماه اپراتورهای همراه اول و ایرانسل بدون اینکه اطلاعیه‌ای منتشر کنند، اقدام به تغییراتی در بسته‌های اینترنت کرده و برخی از بسته‌های پرطرفدار را حذف کردند.

مثلا بسته‌های پرفروش نصف شده و با قیمت دو برابر قبل در اختیار مشترکان قرار دارد.

اگر به اپلیکیشن‌ همراه اول یا ایرانسل مراجعه کنید تعداد بسته‌های محدودی نمایش داده می‌شوند؛ بسته‌های بلند مدت اصلا در اپ وجود ندارند و فقط در وب‌سایت شرکت‌ها موجود است و داخل اپ فقط بسته‌های کم‌حجم با مدت کم نمایش داده می‌شود.

در وب‌سایت ایرانسل می‌توان به بسته‌های یک ساله، شش ماهه، سه ماهه، دوماهه و چهار ماهه دسترسی پیدا کرد.

اما همراه اول کل بسته‌های بلند مدت را حذف کرده و بلندمد‌ت‌ترین بسته‌ی این اپراتور شامل حجم ۱۵ گیگابایتی یک ماهه است.

اما کاربران می‌گویند بسیاری از بسته‌های مقرون ‌به‌صرفه و محبوبی که پیشتر امکان خرید از طریق کدهای USSD را داشتند حالا دیگر وجود ندارد؛ برای مثال بسته‌های سه گیگابایت ماهیانه دیگر در لیست بسته‌های ایرانسل وجود ندارد و خرید از طریق کدهای USSD فقط شامل بسته‌های هفتگی و روزانه است.

از سوی دیگر کاربران گزارش داده‌اند که همراه اول امکان خرید بسته‌های بیشتر از دو گیگابایت را غیرممکن کرده است؛ حتی با وجود نمایش بسته‌های یک ماهه، امکان خرید وجود ندارد و پس از طی پروسه‌ی خرید، پیامی با مضمون درخواست ناموفق به کاربر نمایش داده می‌شود.

بسته‌های اینترنت همراه اول

همچنین کاربران گزارش داده‌اند که بسته‌های یک ماهه‌ی ۱۵ گیگابایتی آنها به دو گیگابایت تغییر پیدا کرده است.

با همه‌ی این تفاسیر و اعتراضاتی که هر روز از سوی کاربران در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود و نیز هشدارهایی که از سوی رگولاتوری، سازمان حمایت و وزارت ارتباطات، به این اپراتورها داده شده، اما هنوز تعرفه‌ها به روال سابق برنگشته است.

در همین راستا سایت سرگرمی با روابط عمومی همراه اول تماس گرفت تا درباره‌ی اتفاقاتی که افتاده و برنامه‌ی این اپراتور جویا شود، اما روابط عمومی این شرکت اعلام کرد که فعلا پاسخگو نیستند.

بر این اساس بسیاری از کاربران که امکان خرید بسته‌های اینترنت را ندارند با مشکل مواجه شده‌اند و این اپراتورها هم تاکنون واکنشی به موضوع پیش آمده نشان نداده‌اند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments