1%
  • 0/10

ممنوعیت واردات گوشی بالای ۳۰۰ یورو به کشور

جلوی واردات گوشی‌های مسافری گرفته می‌شود

ممنوعیت واردات گوشی بالای ۳۰۰ یورو به کشور ۰ ۱۵ تیر ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
ممنوعیت واردات گوشی بالای ۳۰۰ یورو

سایت انجمن واردکنندگان، تبلت و لوازم جانبی اطلاعیه‌ای مبنی بر ممنوعیت واردات گوشی بالای ۳۰۰ یورو به کشور منتشر کرده است.

در اطلاعیه انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی آمده است:

“احتراماً، پیرو نامه ۶۰/۹۱۳۹۰ مورخ ۱۱ تیر ماه ۹۹ که امروز به انجمن رسیده است بنا به تصمیمات جلسات مورخ ۹۹/۴/۲ کارگروه نظارت و تخصیص ارز با توجه به محدودیت‌های اعمال شده در سقف تخصیص ارز واردات موبایل در سال جاری و ممنوعیت واردات گوشی بالای ۳۰۰ یورو در رویه مسافری و تجاری، با توجه به مساعدت و حمایت مدیر کل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت مقرر گردید بازرگانان محترم برای قبض انبارهای قبل از ۲۶ خرداد اقدام به دریافت کوتاژ و به‌روزرسانی فایل ارسالی به انجمن جهت تجمیع و اعلام به آن اداره کل تا روز سه شنبه ۱۷ تیر ماه نمایند.

لذا خواهشمند است در لیست اعلامی قبلی شماره کوتاژ را بارگذاری فرموده و به همراه کپی کوتاژ به ایمیل انجمن (Info@cpma.ir) تا روز دوشنبه مورخ ۱۶ تیر ماه ۹۹ ارسال فرمایید.

جهت استحضار شما عزیزان، متن مصوبات صورت‌جلسه کمیته تخصیص ارز کشور به همراه نمونه جدول اعلام کوتاژ ضمیمه اطلاعیه می‌گردد.”

به این ترتیب واردکنندگان فقط امکان ثبت سفارش گوشی‌هایی زیر ۳۰۰ یورو را دارند و گوشی‌هایی که قیمت بالاتری دارند از این پس فقط به شکل قاچاق در کشور موجود خواهد بود.

البته باید به این نکته هم اشاره کرد که ظاهرا از پیش از عید نوروز گوشی‌هایی که بیش از این رقم قیمت دارند تاکنون به کشور وارد نشده است و بر این اساس واردات این مدل گوشی‌ها به کشور به شکل رسمی دیگر صورت نمی‌گیرد و از این پس احتمالا شاهد عرضه‌ی گوشی‌های پرچمدار به کشور نخواهیم بود. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که جلوی واردات مسافری گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو نیز گرفته شده است و شرکت واردکننده بابت واردکردن این گوشی‌ها ارز دریافت نمی‌کند. در واقع، شرکت‌ها بابت واردکردن گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو تخفیف نمی‌گیرند، پس دیگر نمی‌توانند چنین مدل‌هایی را به روال تجاری وارد کنند.

شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه احتمالا قرار است تصمیماتی برای اعمال محدودیت برای واردکردن مسافری نیز گرفته شود و ممنوعیت واردات مدل‌های بالای ۳۰۰ یورو برای رویه‌ی مسافری نیز لحاظ شود. به‌این‌ترتیب، دیگر نباید این مدل گوشی‌ها را به‌صورت قاچاق هم در بازار ببینیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments