1%
  • 0/10

سونی نگران کنسول نسل بعدی اکس باکس است

شایعات رنگ عوض می‌کنند

سونی نگران کنسول نسل بعدی اکس باکس است ۷ ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک

طبق گزاراش اخیر رسانه Areajugones، کارکنان و مدیران بالایی سونی به‌شدت نگران کنسول نسل بعدی اکس باکس هستند.

 

اتفاقات اخیر دنیای بازی هر روز جبهه عوض می‌کند. یک روز با پلی استیشن و یک روز بر علیه آن است، یک‌ بار با اکس باکس همراه می‌شود و فردای آن همه چیز ضد مایکروسافت می‌شود.طبق گزاراش اخیر رسانه Areajugones که از منابع داخلی سونی و بخش سرگرمی‌های سونی به دست رسیده است، کارکنان و مدیران بالایی این شرکت به‌شدت نگران کنسول نسل بعدی اکس باکس هستند. پس از آخرین پادکست XBOX و مشخص شدن تاریخ شروع نسل بعدی برای ردموندی‌ها، رقبا نگران قدرت این کنسول و قیمت آن شده‌اند. فلیل اسپنسر (Phil Spencer) رییس بخش سرگرمی مایکروسافت تایید کرد که کنسول نسل بعدی اکس باکس چشم‌گیر‌ترین جهش سخت افزاری را خواهد داشت. طبق اسناد لو رفته ( در دادگاه اکتیویژن ) این کنسول که موجب ترس مدیران PlayStation شده دارای سخت افزاری هیبریدی بر مبنای AI است که تمرکز ویژه‌ای بر کلود گیمینک بدون تاخیر دارد.

طبق گزارشات رسانه نام برده، سونی انتظار دارد PS6 قدرت کمتری نسبت به کنسول نسل بعدی اکس باکس به دلیل مسائل قیمت گذاری و فروش داشته باشد؛ اما به نظر می‌رسد که این ترس به بعد از نسل ده مربوط می‌شود. Areajugones می‌گوید که از یکی از کارکنان پلی استیشن شنیده است که:

آن‌ها (xbox) به دنبال خارج کردن کنسول از رقابت هستند و می‌خواهند به سمت ابری شدن بروند.

بنا بر صحبت‌های آقای هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki) مدیرعامل جدید پلی استیشن درباره فروش کمتر PS5 در بازه یکسان نسبت به PS4 و تمایل برای شروع زودتر نسل بعدی، ممکن است سونی هم تا قبل از 2027 از کنسول جدید خود رونمایی کند. طبق اطلاعات بدست آمده از اینسایدر‌ها، یکی دیگر از مدیران ارشد در بخش سخت‌افزار پلی استیشن گفته که:

هیچ راهی برای رقابت وجود نخواهد داشت.

در حال حاضر رهبری این صنعت و جنگ کنسولی قطعا به سونی و پلی استیشن می‌رسد. اما ردموندی‌ها با خرید ناشر‌های بزرگ و استراتژی‌هایی بر خلاف سونی به رقیبی قابل و سرسخت برای PlayStation  تبدیل شده است. حال باید دید تا سرنوشت بازی‌های آینده ABK و Bethesda چه می‌شود و استراتژی جدید مایکروسافت برای کنسول نسل بعدی اکس باکس چیست؟

نظر شما درباره این رقابت چیست؟ آیا شایعاتی که هر روز سمت و سو عوض می‌کنند را به راحتی باور کنیم ؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments