1%
  • 0/10

تمایل سونی به انتشار بازی‌های انحصاری بیشتر برای کامپیوتر

جهت افزایش درآمد

تمایل سونی به انتشار بازی‌های انحصاری بیشتر برای کامپیوتر ۰ ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
بازی های سونی کامپیوتر

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی همچنان به انتشار بازی های انحصاری پلی استیشن برای کامپیوتر ادامه می‌دهد.

تا چند سال پیش، تجربه بازی‌های فرست پارتی پلی استیشن در رایانه شخصی بسیار عجیب به نظر می‌رسید. با این حال، با تغییر رویکرد ژاپنی‌ها، چند وقتی است که شماری از آثار ارزشمند این کمپانی در دسترس پی‌سی بازها قرار گرفته و آن‌طور که به نظر می‌رسد، این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

گزارش‌ها نشان می‌دهد این سیاست نه تنها به ضرر پلی استیشن نبوده، بلکه بخش قابل توجهی از درآمد سونی را تشکیل می‌دهد. در همین راستا، هیروکی توتوکی، مدیر ارشد بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی به تازگی اعلام کرده که این کمپانی در نظر دارد بازی های انحصاری بیشتری را برای کامپیوتر منتشر کند تا با این اقدام، حاشیه سود و درآمد کمپانی را افزایش دهد.

هیروکی توتوکی در این زمینه توضیح می‌دهد:

چگونه می‌توان مجموعه‌های خود را بدون نیاز به تخفیف‌های زیاد عرضه کنیم که نه تنها از نظر قیمت منصفانه باشد، بلکه با فروش عادلانه بتوانیم تجارت و کسب و کار خود را به شکل پایدار ادامه دهیم. من به شخصه فکر می‌کنم فرصت مناسبی برای ما فراهم شده است. در گذشته به دنبال افزایش محبوبیت کنسول‌ها بودیم. هدف اصلی از عرضه انحصاری یک بازی، افزایش محبوبیت کنسول بود.

رئیس بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در ادامه صحبت‌های خود می‌گوید:

با عملکرد هماهنگ می‌توان بازی‌ها را نه تنها در کنسول خود، بلکه در پلتفرم‌های دیگر نظیر کامپیوتر منتشر کرد تا بازی‌ در دسترس مخاطب‌های بیشتری قرار بگیرد. این رویکرد به سود عملیاتی ما کمک می‌کند. من فکر می‌کنم فرصت‌هایی برای بهبود حاشیه سود وجود دارد. بر این اساس، قصد داریم برای بهبود سود فروش، تهاجمی عمل کنیم.

در میان این گفته‌ها، بهتر است بدانید چند هفته پیش گزارشی مبنی بر عرضه بازی گوست آف سوشیما، گاد آف وار رگناروک، گرن توریسمو ۷، ریمیک Demon’s Souls و The Last of Us Part 2 برای کامپیوتر به گوش رسیده که این گمانه‌زنی‌ها با اظهارات اخیر هیروکی توتوکی مطابقت دارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments