وزن کنسول پلی‌استیشن 5 توسط فروشگاه آمازون فاش شد

دومین کنسول سنگین وزن تاریخ، بعد از PS3

وزن کنسول پلی‌استیشن 5 توسط فروشگاه آمازون فاش شد بهزاد شعبانی ۰ ۲۴ تیر ۱۳۹۹
وزن پلی‌استیشن 5

با توجه به مشخصاتی که در صفحه‌ی رسمی PS5 در شعبه‌ی آلمان فروشگاه آمازون قرار گرفته، وزن کنسول پلی‌استیشن 5 فاش شده است.

همان طور که چند ساعت پیش به اطلاع شما رساندیم، شب گذشته صفحه‌ی رسمی کنسول جدید شرکت سونی یعنی PS5 در خرده فروشی آمازون ایجاد شده است. در حال حاضر این صفحه تنها برخی اطلاعات رسمی مربوط به این کنسول را در دسترس قرار داده که هیچ کدام از آن‌ها، جدید نیستند! اما انتظار می‌رود که به واسطه‌ی ورود این کنسول جذاب به معتبرترین خرده فروشی اینترنتی جهان، به‌زودی اطلاعات تکمیلی از جمله قیمت و وزن PS5 در کنار سایر اطلاعات این کنسول قرار بگیرد.

با این حال شعبه‌ی آلمان فروشگاه آمازون عملکرد متفاوتی را در قبال جزئیات این پلتفرم داشته است. اگر به صفحه‌ی PS5 در این شعبه‌ی آمازون سری بزنید، در پایین صفحه می‌توانید به یک نکته‌ی جذاب پی ببرید. وزن کنسول پلی‌استیشن 5 توسط این فروشگاه، ۴.۷۸ کیلوگرم معادل حدودا ۱۰.۵ پوند اعلام شده است.

بعد از این که از کنسول PlayStation 5 توسط سونی رونمایی شد، خیلی‌ها حدس می‌زدند که با توجه به ابعاد احتمالی آن، با یک کنسول سنگین وزن طرف باشیم و از همین رو، وزن اعلام شده از سمت آمازون کاملا منطقی به نظر می‌رسد. این وزن به مدل همراه با درایو نوری PS5 مربوط می‌شود و احتمالا مدل تمام دیجیتالی آن (بدون درایو) وزن کمتری خواهد داشت.

اگر این اطلاعات صحت داشته باشند و سونی هم آن‌ها را تایید کند، با توجه به وزن پلی‌استیشن 5 می‌توانیم بگوییم که این پلتفرم، دومین کنسول سنگین وزن تاریخ است. در حال حاضر مدل Fat کنسول پلی‌استیشن 3 سنگین وزن‌ترین کنسول تاریخ به شمار می‌رود. این کنسول که در سال ۲۰۰۶ میلادی با قیمت ۶۰۰ دلار در ابتدا عرضه شده بود، وزن آن به ۵ کیلوگرم می‌رسید.

در طول چند سال اخیر، عرضه‌ی مدل‌های سبک‌تر و کوچک‌تر کنسول‌ها، همواره با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شده است؛ بنابراین انتظار می‌رود که شرکت سونی با علم بر این موضوع، در آینده‌ای نه چندان دور به فکر عرضه‌ی یک مدل سبک‌تر و با ابعاد کوچک‌تر از کنسول پلی‌استیشن 5 هم فکر کند.

انتشار جهانی این کنسول، برای تعطیلات کریسمس پیش رو برنامه‌ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا