نام تانوس به یکی از پرطرفدارترین اسم‌ها برای کودکان تازه به دنیا آمده تبدیل شد!

فرزندان بنفش!

نام تانوس - Thanos

فکرش را می‌کردید که کسی نام تانوس (Thanos) را روی فرزند خود بگذارد؟ این اتفاق اخیرا به طرز عجیبی توسط بسیاری از والدین انجام شده است!

دنیای سینمایی مارول در حالی شروع شد که پس از گذشت حدود چهار سال معرفی شخصیت‌های مختلف (از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲)، بالاخره داستان آن به اولین فیلم با عنوان Avengers رسید. این اثر سینمایی که تمامی ابرقهرمان‌های معرفی شده تا آن زمان را در کنار یکدیگر جمع می‌کرد، درباره تلاش قوی‌ترین قهرمانان زمین در مقابل دشمنی بود که لوکی (Loki) نام داشت و برادر ثور (Thor) بود.

با این وجود انتقام جویان موفق شدند تا در این اثر سینمایی او را شکست بدهند، در حالی که این تهدید اصلی نبود و صحنه بعد از تیتراژ از ابرشرور بزرگ‌تری که زمین،‌ انسان‌ها، یا شاید بهتر است بگوییم کل جهان را تهدید می‌کرد رونمایی شد. تانوس کسی بود که وقتی لوکی شکست خورد،‌ برای یک سکانس بسیار کوتاه نشان داده شد و بینندگان متوجه شدند که او قرار است تا یک روز به زمین و انسان‌ها هم حمله کند. در واقع همین حمله لوکی به زمین ایده اولیه او بود، اما بعدها در فیلم Avengers: Infinity War بالاخره شاهد حضور پرقدرت او بودیم که نهایتا باعث پاک شدن نیمی از جمعیت جهان شد!

تانوس کسی بود که انتقام جویان بیشتر از هرکسی از او می‌ترسیدند و هدفش پاک کردن نیمی از جمعیت جهان، به جهت ایجاد رفاه برای نیمه دیگر بود؛ در حالی که همین نقشه شوم و به ظاهر پلیدانه، به فکر بسیاری از شخصیت‌های داخل دنیای سینمایی مارول حرکت درستی بود و حتی برخی از افراد در جهان واقعی هم با نظر تانوس موافق هستند!

به همین دلیل نیز تانوس به شخصیت فوق‌العاده محبوبی تبدیل شده که شاید حین سه گانه ابدیت بتوان از آن به عنوان یکی از بهترین کاراکترهایی اشاره کرد که با بازی جاش برولین (Josh Brolin)، عملا نظر طرفداران را به خود جلب کرده بود؛ تا حدی که برخی از مردم نام تانوس را روی فرزندان تازه به دنیا آمده خود می‌گذارند!

چهار سال است که مردم نام تانوس را روی فرزندان خود می‌گذارند!

از سال ۲۰۱۸ که فیلم Avengers: Infinity War اکران شد، بسیاری از بینندگان به طرفدار درجه ۱ شخصیت تانوس تبدیل شدند. این کاراکتر در همان اولین لحظات این فیلم، حرف‌های مهم و فلسفی را می‌زد که با آن‌ها قصد داشت تا ماموریت خود برای پاک کردن نیمی از جمعیت جهان را توجیه کند. این در حالی است که همین حرف‌ها و صحبت‌های جذابی که او انجام داده بود، بعدها به مهم‌ترین دیالوگ های دنیای سینمایی مارول تبدیل شدند!

محبوبیت تانوس روز به روز بیشتر شد و چنان که به نظر می‌رسد، طی چهار سال گذشته بسیاری از مردم نام فرزند خود را تانوس گذاشته‌اند! این آمار که توسط وبسایت Organic Baby Formula ثبت شده، نشان می‌دهد که ظاهرا حدود ۳ هزار نفر اسم بچه تازه به دنیا آمده خود را تانوس – Thanos گذاشته‌اند. در این لیست می‌توان دید که نام کویل (Quill) که متعلق به شخصیت استار لورد (Star Lord) از گروه نگهبانان کهکشان (Guardians of The Galaxy) است در رتبه اول قرار دارد و از طرفی سایر نام‌ها متعلق به دیگر پروژه‌های دیزنی هستند.

با این وجود، جالب است بدانید که نام‌هایی از جمله ولکری (Valkyrie)، واندا (Wanda) و لوکی هم در میان اسامی که از شخصیت‌های دیزنی و مارول گرفته شده، دیده می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا