آیا شاهد بازگشت پگی کارتر در آثار آتی دنیای سینمایی مارول خواهیم بود؟

بازگشت پگی کارتر

هایلی اتول بازیگر آمریکایی-انگلیسی در بخشی از مصاحبه اخیر خود با Digital Spy درباره بازگشت پگی کارتر در آثار آتی دنیای سینمایی مارول صحبت کرده است.

وقتی بحث شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول به میان می‌آید، ذهن‌ها در وهله نخست به سمت نام‌های محبوبی از جمله مرد آهنی، کاپیتان آمریکا و بلک ویدو می‌رود؛ نام‌هایی که در قامت شخصیت‌های اصلی داستان‌ها را به جلو پیش برده‌اند. البته این فرنچایز عظیم تنها در زمینه خلق شخصیت‌های اصلی عملکردی عالی نداشته و در زمینه معرفی کاراکترهای مکمل هم توانسته عالی عمل کند. برای اثبات این ادعا می‌توان به پگی کارتر اشاره کرد.

پگی کارتر با نقش آفرینی هایلی اتول (Hayley Atwell) نخستین بار در Captain America: The First Avenger معرفی شد. این شخصیت که در واقع معشوقه کاپیتان آمریکا است، سپس در آثار سینمایی دیگری از جمله Captain America: The Winter Soldier وAvengers: Endgame حضور یافت. به این موارد باید سریال Marvel’s Agent Carter را هم اضافه کرد که نقش بسزایی در افزایش محبوبیت این کاراکتر ایفا کرد. اثر مزبور، محصول مارول بوده و بین سال‌های ۲۰۱۵ الی ۲۰۱۶ از طریق شبکه ABC به نمایش درآمد و تلاش‌های کارتر برای ایجاد تعادل بین زندگی‌اش به عنوان یک مامور مخفی و یک زن معمولی در دهه ۴۰ میلادی را به تصویر می‌کشد. در ضمن، اتول اخیرا این نقش را بار دیگر و در فیلم سینمایی Doctor Strange in the Multiverse of Madness ایفا کرد. همین موضوع باعث شده سوالاتی پیرامون بازگشت احتمالی شخصیت در آثار آتی Marvel Cinematic Universe شکل بگیرد.

هایلی اتول اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت Digital Spy انجام داده است. خبرنگار یکی از پرسش‌های خود را به بازگشت پگی کارتر در آثار بعدی دنیای سینمایی مارول اختصاص داد و بازیگر آمریکایی-انگلیسی هم پاسخی داد که احتمالا به مزاق عده‌ای از طرفداران خوش نمی‌آید:

خیلی جالب است. ۱۰ سال پیش نخستین بار این نقش را ایفا کردم و عاشقش هستم. شما هرگز نمی‌دانید [نقش آفرینی‌های بیشتری در کار خواهد بود یا نه]. بازگشت پگی به خواسته مارول و صد البته طرفداران بستگی دارد. من نگهبان این شخصیت هستم. در مقایسه با دیگر نقش‌هایی که تاکنون پذیرفتم، تئاترهای در آن‌ها حضور داشتم، نقشی که حالا در سری فیلم‌های ماموریت غیرممکن دارم و تمام نقش‌های متنوعی که ایفا کرده‌ام و خواهم کرد، پگی کارتر دیگر مال من نیست.

[در صورتی که Avengers: Endgame یا Doctor Strange in the Multiverse of Madness را تماشا نکرده‌اید، از خواندن ادامه مطلب خودداری فرمایید] پگی کارتر در انتهای Avengers: Endgame به چیزی که لایقش بود رسید؛ استیو راجرز یا همان کاپیتان آمریکا، در انتهای فیلم به گذشته بازگشت تا بتواند یک زندگی معمولی را در کنار معشوقه خود تجربه کند. با در نظر گرفتن چنین پایان‌بندی‌ای، بعید به نظر می‌رسد مارول بخواهد ماجراجویی‌های این شخصیت را ادامه دهد. هر چند، نباید فراموش کرد دنیای سینمایی مارول حالا تمرکز خود را روی چندجهانی یا مولتی ورس گذاشته است.

در مولتی ورس، نسخه‌های مختلفی از یک شخصیت وجود داشته و هر کدام در دنیای مختص به خود زندگی می‌کند؛ برای مثال، در فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness با نسخه‌ای از پگی کارتر مواجه شدیم که یک ابرقهرمان بوده و سپر مشهور را به دست دارد. از همین رو، احتمال بازگشت کارتر در فیلم‌ها یا سریال‌های بعدی MCU بسیار بالاست اما قطعا با نسخه‌ای متفاوت سر و کار خواهیم داشت. در ضمن، نباید از فصل دوم سریال What If غافل شد که بنا به گمانه‌زنی‌ها، یکی از قسمت‌های آن تقابل پگی کارتر و استیو راجرز را به تصویر می‌کشد.

در انتها، لازم به ذکر است فصل دوم What If در تاریخ نامشخصی از سال آینده میلادی از طریق سرویس استریم دیزنی پلاس در دسترس قرار خواهد گرفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا