آیا پروفسور ایکس در فیلم دکتر استرنج ۲ می‌تواند به دکتر استرنج اعتماد کند؟

آیا پروفسور ایکس می‌تواند به دکتر استرنج اعتماد کند؟

آیا پروفسور ایکس در فیلم دکتر استرنج ۲ می‌تواند به دکتر استرنج اعتماد کند؟ نرگس کریمی پور ۰ ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ مارول
آیا پروفسور ایکس در فیلم دکتر استرنج ۲ می‌تواند به دکتر استرنج اعتماد کند؟

اکنون که حضور پاتریک استوارت پس از انتشار دومین تریلر دنباله فیلم دکتر استرنج، در فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness به عنوان شخصیت مشهور Professor X تایید شده است، سوالی که برای طرفداران دنیای سینمایی مارول پیش می‌آید این است حضور پروفسور ایکس در فلیم دکتر استرنج ۲ چگونه خواهد بود؟ آیا دکتر استرنج و پروفسور ایکس در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند یا در مقابل همدیگر؟ و اینکه آیا پروفسور ایکس می‌تواند به دکتر استرنج اعتماد کند؟ 

در فیلم Multiverse of Madness شاهد حضور اولین شخصیت جهش یافته در دنیای سینمایی مارول خواهیم بود و همچنین این موضوع به گونه‌ای حضور رالف بونر در سریال وانداویژن را تایید می‌کند. اگرچه این شخصیت پیش از پروفسور ایکس در آثار مارول دیده شده بود اما به نحوی او را در این سریال به عنوان پیترو مکسیموف شناختیم و اسمی از هویت اصلی او در سریال وانداویژن برده نشد. 

اکنون با حضور پروفسور ایکس در فیلم Multiverse of Madness به نظر می‌رسد شاهد ارتباط عجیبی بین دکتر استرنج و پروفسور ایکس خواهیم بود که هنوز مشخص نیست این رابطه دشمنی خواهد بود یا دوستی! پس از انتشار فیلم لوگان، پاتریک استوارت اعلام کرد که این آخرین حضور او در سینما به عنوان پروفسور ایکس خواهد بود، با این حال ظاهرا تقابل این شخصیت با شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول بدون شک دلیلی بوده است که نظر این بازیگر محبوب را تغییر داده. 

اکنون که با منتشر شدن دومین تریلر فیلم، حضور پاتریک استوارت در این اثر تایید شده است، ظاهرا ابن بازیگر حال قادر است تا در رابطه با نقش خود در فیلم مورد انتظار مارول اظهار نظر کند. او در کامنتی عنوان کرده است که آیا پروفسور ایکس در فیلم دکتر استرنج ۲ قادر است تا به جادوگر برتر اعتماد کند؟

نظر پاتریک استوارت هم از منظر کمیک و هم از منظر MCU منطقی است. در حالی که اطلاعات کمی در مورد اینکه کدام نسخه از چارلز استوارت در Multiverse of Madness بازی خواهد کرد، وجود دارد، تنها تعداد انگشت شماری از شخصیت‌ها در دنیای سینمایی مارول وجود دارند که می‌توانند با رهبر مردان ایکس رقابت کنند. و نکته جالب این است که دکتر استرنج یکی از آنها است. پروفسور ایکس معمولا قدرتمندترین فرد در یک اتاق است، اما این سناریو زمانی تغییر می‌کند که دکتر استرنج در مقابل او قرار بگیرد. با توجه به ماهیت عرفانی قدرت‌های استرنج، حتی تله پاتی در سطح پروفسور ایکس هم نمی‌تواند تضمین کند که جادوگر سابق تحت کنترل او قرار می‌گیرد. قدرت استرنج به توضیح این موضوع کمک می‌کند که چرا چارلز باید به دکتر استرنج بی‌اعتماد باشد. پیشتر نیز در سریال انیمیشنی چه می‌شود اگر، دیده بودیم که دکتر استرنج پتانسیل این موضوع را داد تا با توجه به نیت و هدف خود دست به کارهای خطرناکی بزند.

داستان هنگامی جالب می‌شود که پروفسور ایکس طبق شایعاتی که شنیده می‌شود رهبر گروه ایلومیتانی باشد و در حقیقت به قصد مقابله و دشمنی با دکتر استرنج وارد داستان شده باشد. همانطور که در تریلر این اثر نیز مشاهده کردیم، دکتر استرنج جرمی در رابطه با مولتی‌ورس مرتکب شده است و اکنون گروه ایلومیتانی در مقابل او قد علم کرده‌اند. رویارویی دکتر استرنج و پروفسور ایکس اولین ملاقات یک انتقام‌جو و یکی از اعضای گروه مردان ایکس بوده که بسیار هیجان‌انگیز به نظر می‌‍رسد. حال تصورکنید که این دو شخصیت با یکدیگر دشمنی کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا