منتظر عرضه بازی‌های Call of Duty در ایکس باکس گیم پس باشید

دیابلو و اورواچ نیز به گیم پس می‌آیند

منتظر عرضه بازی‌های Call of Duty در ایکس باکس گیم پس باشید حمید توحیدلو ۰ ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی
بازی های Call of Duty در ایکس باکس گیم پس

بر اساس اعلام رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت، بعد از تکمیل معامله اکتیویژن بلیزارد، بازی های Call of Duty به همراه عناوین Owerwatch و Dibalo به ایکس باکس گیم پس اضافه می‌شوند.

شرکت مایکروسافت در اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی با خرید کمپانی نامدار اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) به ارزش ۶۸.۷ میلیارد دلار همه بازیکنان را شوکه کرد؛ توافقی که به دنبال آن مالکیت استودیوهایی ارزشمندی از جمله تری‌آرک، اینفینیتی وارد و بلیزارد اینترتینمنت در اختیار ردموندی‌ها قرار می‌گیرد و مهم‌تر از همه، ایکس باکس از این پس درباره آینده و سرنوشت بازی‌های پرطرفداری همچون سری کال آو دیوتی تصمیم‌گیری می‌کند.

با توجه به اهمیت این موضوع، معامله مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد علی‌رغم توافق طرفین، باید توسط سازمان‌های نظارتی نیز تایید شود. در همین حین، ردموندی‌ها در تلاش هستند تا با ارائه اسناد و مدارک مختلف، خرید خود را برای نهادهای نظارتی توجیه کنند. حال در تازه‌ترین خبرها، ساعاتی پیش آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت، در پیامی اعلام کرد که اگر این معامله نهایی شود، بازی های سری ،دیابلو، کال آو دیوتی و اورواچ در سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس منتشر خواهند شد.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد که مایکروسافت در آینده بازی‌های پرطرفدار اکتیویژن بلیزارد را از طریق سرویس‌های ابری برای سایر پلتفرم‌ها نیز عرضه می‌کند. اسپنسر مدعی است که هدف اصلی مایکروسافت، گسترش جامعه بازیکنان و پیشرفت ادامه‌دار سرویس گیم پس است.

فیل اسپنسر در این خصوص توضیح می‌دهد:

ما قصد داریم شماری از بازی های محبوب اکتیویژن بلیزارد نظیر اورواچ، دیابلو و کال آو دیوتی را به سرویس گیم پس بیاوریم تا از این طریق به گسترش جامعه مخاطب‌ها ادامه دهیم. با ارزش بیشتری که برای بازیکنان قائل می‌شویم، امیدوار هستیم که به رشد گیم پس ادامه دهیم و جذابیت‌های آن را تا گوشی‌های هوشمند و سایر پلتفرم‌ها گستردش دهیم.

با توجه به اظهارات فوق، در صورتی که همه چیز مطابق با برنامه‌ریزی‌های قبلی پیش برود و معامله اکتیویژن بلیزارد از سوی تمام سازمان‌های نظارتی تایید شود، این خرید تاریخی در اوایل سال ۲۰۲۳ میلادی تکمیل خواهد شد. بدین ترتیب، انتظار می‌رود که عناوین قبلی مجموعه کال آو دیوتی در ماه‌های آتی به گیم پس اضافه شوند.

از طرفی، بازی Call of Duty Modern Warfare 2، جدیدترین اثر از سری کال آو دیوتی، در روز ۲۸ اکتبر سال ۲۰۲۲ میلادی (ششم آبان ماه) برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس، پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 و همچنین پلتفرم پی سی منتشر خواهد شد. بر این اساس، ممکن است که این عنوان نیز در اوایل سال آینده میلادی به طور رایگان در دسترس مشترکین گیم پس قرار بگیرد.

فیل اسپنسر در ادامه صحبت‌های خود بار دیگر تاکید کرد که هدف مایکروسافت از خرید اکتیویژن بلیزارد، عرضه انحصاری بازی های Call of Duty برای ایکس باکس نیست و این مجموعه کماکان برای کنسول‌های پلی استیشن نیز منتشر خواهد شد. بهتر است بدانید که مایکروسافت در گذشته اعلام کرده بود که انتشار انحصاری این مجموعه هیچ سودی برای ایکس باکس ندارد و برخلاف سونی، رویکرد ایکس باکس همواره ضد انحصارگرایی بوده است.

بهتر است بدانید که سونی معتقد است ایکس باکس با خرید اکتیویژن بلیزارد، به دنبال تصاحب تمام و کمال بازار صنعت بازی‌ها است و در صورت تایید این معامله، رقابت سایر شرکت‌ها با مایکروسافت عملا غیرممکن خواهد شد. از طرفی، این کمپانی بر این باور است که تصاحب سری کال آو دیوتی و عرضه انحصاری آن به طور مستقیم در انتخاب کنسول از سوی طرفداران تاثیرگذار است و در کنار آن، امکان رقابت با گیم پس نیز وجود نخواهد داشت.

در پاسخ به این ادعاها، مایکروسافت اعلام کرد که انحصارگرایی یکی از اصلی‌ترین سیاست‌‎های سونی است و به همین خاطر، خرید اکتیویژن بلیزارد تهدید بزرگی برای رهبری آن‌ها در صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود. به علاوه، ردموندی‌ها مدعی هستند که پلی استیشن با پرداخت مبالغ هنگفت به توسعه‌دهندگان، از انتشار عناوین آن‌ها در ایکس باکس گیم پس جلوگیری می‌کند؛ اقدامی که جلوی پیشرفت این سرویس اشتراکی را می‌گیرد.

در خلال این گفته‌ها، بد نیست اشاره کنم که مدتی پیش آقای فیل اسپنسر در گفت‌وگو با رسانه بلومبرگ اعلام کرد که مذاکرات صورت گرفته در زمینه موافقت با خرید اکتیویژن بلیزارد مثبت به نظر می‌رسند و او به شخصه نسبت به موافقیت نهادهای نظارتی کشورها با این معامله خوش‌بین است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با انتشار بازی های Call of Duty در ایکس باکس گیم پس چیست؟ به نظر شما، آیا این معامله از سوی نهادهای نظارتی تایید خواهد شد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا