مایکروسافت شرکت اکتیویژن بلیزارد را با قیمتی نجومی خرید!

روزهای خوش و خرم ایکس باکس و مایکروسافت پایان ندارند!

خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت

بزرگ‌ترین خرید گیمینگ ایکس باکس از راه رسید. شرکت مایکروسافت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بازی سازی دنیای یعنی اکتیویژن بلیزارد را با قیمتی نجومی خرید!

مایکروسافت شرکت اکتیویژن بلیزارد، تیم توسعه دهنده بازی‌های محبوب Call of Duty، World of Warcraft، Diablo و Overwatch را خرید. مبلغ این خرید ۶۸.۷ میلیارد دلار بوده و اختلاف بسیاری با مبلغ خرید لینکد‌این توسط مایکروسافت که طی سال ۲۰۱۶ صورت گرفت دارد. مایکروسافت شرکت لینکداین را با قیمت ۲۶ میلیارد دلار خریداری کرد. بدون شک خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد گامی بزرگ در دنیای بازی‌های ویدیویی بوده و سران این شرکت باور دارند اکتیویژن بلیزارد پس از خرید توسط مایکروسافت تبدیل به سومین شرکت بزرگ بازی سازی پس از تن‌سنت و سونی خواهد شد.

شرکت مایکروسافت همچنین قصد دارد چندین بازی ساخته شده توسط اکتیویژن را وارد سرویس ایکس باکس گیم پس کند. با خرید اکتیویژن، مایکروسافت به انتشار عناوینی چون Warcraft، Diablo، Overwatch، Call of Duty و Candy Crush خواهد پرداخت. فیل اسپنسر رئیس تیم ایکس باکس در همین راستا گفت:

ما با خرید اکتیویژن بلیزارد، تا جایی که بتوانیم بازی‌های آن‌ها را وارد ایکس باکس گیم پس و پی‌سی گیم پس خواهیم کرد که شامل بازی‌های قدیمی و جدی این شرکت خواهند شد.

به گفته شرکت مایکروسافت، ایکس باکس گیم پس حال بیش از ۲۵ میلیون کاربر فعال دارد. ساتیا نادلا رئیس شرکت مایکروسافت درباره خرید اکتیویوژن بلیزارد گفت:

ما به شدت در حال سرمایه گذاری در محتوایی با کیفیت جهانی، جامعه و فضای ابری برای رشد در دوره‌ای از بازی‌های ویدیویی هستیم که کاربران و سازندگان را در درجه اول قرار داده و بازی کردن را امن، فراگیر و قابل دسترس برای همه می‌کند.

لازم به ذکر است که عقد این قرارداد تنها چند ماه پس از اتهامات وارده به اکتیویژن بلیزارد برای تعرضات جنسی بوده که طی آن اکتیویژن بلیزارد متهم به ترویج فرهنگ آزار جنسی و تعرض شد. پس از آن کارمندان بسیاری پیش آمده و شکایات خود را بیان کردند که بیش از ۱۸ میلیون دلار به این شرکت بزرگ خسارت وارد کرد. پس از آن بیش از ۴۰ کارمند از شرکت خارج شده‌اند.

مایکروسافت به هیچ عنوان در این باره و نحوه رویارویی با آن‌ها سخن نگفت و بابی کوتیک (Bobby Kotick) همچنان به عنوان رئیس اکتیویژن بلیزارد فعالیت خواهد داشت. البته اینگونه به نظر می‌رسد که او پس از عقد کامل قرارداد با مایکروسافت برکنار خواهد شد. اسپنسر در ادامه سخنان خود درباره رابطه اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت گفت:

به عنوان یک شرکت، مایکروسافت به مسیر سفر ما برای استفاده از تمام جنبه‌های بازی‌های ویدیویی چه برای کارمندان خود و چه برای کاربران مقید است. ما به شدت به فرهنگ‌های به وجود آمده توسط استودیوها پایبند هستیم. ما همچنین باور داریم که موفقیت خلاقانه و خود مختاری یک بخش، به طور همگام باعث احترام و بزرگی برای هر شخص می‌شود. ما همه تیم‌ها و رهبران را به این مسیر، متعهد نگه می‌داریم. ما به دنبال پیشرفت فرهنگ پویای خود در تیم‌های اکتیویژن بلیزارد هستیم.

خرید اکتیویژن بلیزارد توسط شرکت مایکروسافت تقریبا یک سال پس از خرید شرکت زنی‌مکس مدیا با قیمت ۷.۵ میلیارد دلار صورت گرفت. پس از این خرید تعداد استودیوهای دست اول برند ایکس به عدد ۲۳ افزایش یافت و قدمی بزرگ در پیشرفت سرویس ایکس باکس گیم پس بود.

مایکروسافت انتظار دارد که خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد را تا طی سال مالی ۲۰۲۳ نهایی کند و این جمله به این معنی‌ست که ما شاید تا ۱۸ ماه آینده شاهد همکاری مستقیم ایکس باکس و اکتیویژن بلیزارد نباشیم. بدون شک دوره‌ای طولانی پیش روی ماست، ولی اکتیویژن بلیزارد شرکتی بسیار فعال بوده و همین موضوع نیز می‌تواند به نفع مایکروسافت باشد. نظر شما درباره خرید اخیر مایکروسافت چیست؟ به نظر شما خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد چه آینده‌ای برای مایکروسافت و البته رقیب آن‌ها یعنی سونی رقم می‌زند؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا