#مهسا_امینی

تماشا کنید: قسمت ویژه هری پاتر با حضور بازیگران اصلی پخش می‌شود

فاصله چندانی با عرضه نداریم

سرویس استریم HBO Max با انتشار یک تریلر در فضای مجازی از پخش قسمت ویژه هری پاتر با حضور بازیگران اصلی خبر داده است.

دیوید هیمن (David Heyman) یک تهیه‌کننده انگلیسی است که حدودا دو دهه پیش به دنبال کتابی مناسب برای کودکان می‌گشت تا بتواند آن را به یک فیلم سینمایی تبدیل کند. او در ابتدا The Ogre Downstairs را مد نظر داشت اما نتوانست به خواسته خود برسد. در همین حین، کارمندانش در شرکت Heyday Films پیشنهاد کردند به سراغ Harry Potter and the Philosopher’s Stone برود. بدین ترتیب، اولین اقتباس سینمایی هری پاتر با همکاری دو استودیو دیگر از جمله وارنر ساخته شد و روی پرده نقره‌‎ای رفت. این فیلم نه تنها بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد، بلکه بیش از ۱ میلیارد دلار فروخت تا شرایط برای ساخت دنباله‌ها مهیا شود.

سری فیلم‌های از ۸ قسمت تشکیل شده که بین سال‌های ۲۰۰۱ الی ۲۰۱۱ میلادی اکران شدند. آن‌ها تاثیرات غیرقابل‌انکاری روی صنعت فیلم داشته‌اند که برای مثال می‌توان به جلب توجه استودیوهای هالیوودی به ساخت اثر بر اساس رمان‌های کودک و نوجوان اشاره کرد؛ اتفاقی که قطعا در ساخت فیلم‌های سینمایی The Twilight Saga و The Hunger Games نقش داشته است. در ضمن، فیلم‌های هری پارتر باعث شدند دنیل ردکلیف (Daniel Radcliffe)، اما واتسون (Emma Watson) و روپرت گرینت (Rupert Grint) به چهره‌های مشهوری تبدیل شده و در آثار آمریکایی نقش‌آفرینی کنند.

HBO Max ساعاتی قبل یک تریلر در فضای مجازی به اشتراک گذاشت که از پخش قسمت ویژه هری پاتر خبر می‌دهد. این قسمت تحت عنوان Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts شناخته شده و به مناسبت بیستمین سالگرد اکران Harry Potter and the Sorcerer’s Stone از طریق سرویس استریم پخش خواهد شد. قسمت ویژه هری پارتر از فرمول مشابهی با Friends: The Reunion بهره برده و در جریان آن شاهد تجدید دیدار بازیگران اصلی سری فیلم‌ها از جمله دنیل ردکلیف، اما واتسون، روپرت گرینت، تام فلتون (Tom Felton)، هلنا بونهام کارتر (Helena Bonham Carter)، ریف فاینز (Ralph Fiennes) و گری اولدمن (Gary Oldman) بوده که درباره موضوعات مختلف مانند فرایند ساخت گفتگو می‌کنند. در ضمن، کریس کلمبوس (Chris Columbus) کارگردان فیلم هم در قسمت ویژه حضور دارد.

دنیل ردکلیف در جولای سال جاری میلادی یک مصاحبه با وب سایت ET انجام داد و در بخشی از آن به سوالی درباره تجدید دیدار بازیگران هری پارتر در قالب یک جشن پاسخ داد. او گفت روزهای پرمشغله‌ای داشته و بعید می‌بیند رویداد ویژه‌ه‌ای در کار باشد. با در نظر گرفتن اینکه پخش قسمت ویژه تایید شده، احتمالا ردکلیف آن زمان از برنامه‌های وارنر اطلاع نداشت. احتمال دیگر این است که مطلع بود اما به منظور غافلگیر کردن طرفداران ترجیح داد چیزی نگوید. البته ردکلیف تنها بازیگر هری پاتر نبود که روزهای شلوغی را پشت سر می‌گذاشت. روپرت گرینت هم در آن برهه زمانی در ساخت سریال Servant اثر ام. نایت شیامالان (M. Night Shyamalan) مشارکت داشت.

اگرچه سری فیلم‌های هری پاتر در سال ۲۰۱۱ میلادی به انتها رسید، حالا نوبت به پیش درآمدش رسیده که جانوران شگفت‌انگیز نام دارد. تاکنون دو قسمت از این سری روی پرده نقره‌ای رفته و قسمت سوم با نام Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore در آوریل ۲۰۲۲ اکران خواهد شد. در صورتی که شرایط مطابق انتظار پیش برود، سری جانوران شگفت‌انگیز با فیلم پنجم به جمع‌بندی خواهد رسید.

قسمت ویژه هری پاتر برای انتشار در تاریخ ۱۱ دی سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱ ژانویه سال ۲۰۲۲ میلادی) برنامه‌ریزی شده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا