انیمیشن Onward در آستانه‌ی تکرار صدرنشینی هفته‌ی گذشته قرار دارد

پیش‌بینی‌ها از کاهش ۴۰ درصدی فروش فیلم‌ها در آمریکای شمالی خبر می‌دهند

انیمیشن خانوادگی Onward

انیمیشن خانوادگی Onward احتمالا این هفته را با فروش ۱۲.۵ میلیون دلاری به پایان می‌رساند؛ رقمی که در مقایسه با هفته‌ی گذشته ۶۸ درصد کاهش داشته است.

با توجه به پیش‌بینی‌هایی که صورت گرفته، مجموع فروش فیلم‌ها در باکس آفیس این هفته احتمالا کمتر از ۶۰ میلیون دلار خواهد بود که از کاهش ۴۰ درصدی در مقایسه با هفته‌ی گذشته خبر می‌دهد. جدا از افزایش نگرانی‌های مردم و عدم مراجعه‌ی آن‌ها به سینماها برای تماشای فیلم، دلیل دیگری هم در کاهش چشمگیر فروش دخیل بوده است. شرکت‌های سینمایی از جمله AMC Theatres و Regal Cinemas ظرفیت سینماهای خود را ۵۰ درصد کاهش داده‌اند. آن‌ها تصمیم گرفته‌اند مخاطبان در هنگام تماشای فیلم یکی در میان روی صندلی‌ها بنشینند تا فاصله‌ی توصیه شده حفظ شود.

انیمیشن خانوادگی Onward که هفته‌ی گذشته صدرنشین بود، این هفته در ۴ هزار و ۳۱۰ سینما اکران شد. جدیدترین اثر پیکسار احتمالا بتواند تا پایان هفته رقم ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار را به ثبت رسانده و علی‌رغم کاهش ۶۸ درصدی در مقایسه با هفته‌ی قبل، بار دیگر صدرنشین باکس آفیس شود. میزان فروش این انیمیشن در روز جمعه، ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بوده است که در مقایسه با جمعه‌ی گذشته، کاهش ۷۳ درصدی را نشان می‌دهد.

فیلم I Still Believe بر اساس زندگی جرمی کمپ (Jeremy Camp) خواننده و موسیقی‌دان آمریکایی ساخته شده و به رابطه‌ی عاشقانه‌ی او با اولین همسرش می‌پردازد. اگرچه جرمی از سرطان ملیسا خبر داشت اما تصمیم به ازدواج با او می‌گیرد. مدتی پس از ازدواج، وضعیت سلامتی ملیسا وخیم‌تر شده و نهایتا چهار ماه بعد فوت می‌کند. این فیلم عاشقانه و درام در ۳ هزار و ۲۵۰ سینما اکران شده و احتمالا از معدود آثاری خواهد بود که عملکردی مشابه پیش‌بینی‌ها خواهد داشت. جدیدترین ساخته‌ی برادران اروین (Erwin Brothers) در روز جمعه ۴ میلیون دلار فروخته و بهترین عملکرد را داشته است. کارشناسان فروش ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری و قرار گرفتن در رتبه‌ی دوم را برای آن پیش‌بینی کرده‌اند.

فیلم Bloodshot بازخوردهای مثبتی را دریافت نکرده است. نمره‌ی آن در وب سایت راتن تومیتوز ۳۱ از ۱۰۰ بوده و مخاطبان CinemaScore هم درجه‌ی کیفی B را برای آن مناسب دانسته‌اند. پیش‌بینی‌های اولیه از فروش ۱۰ میلیون دلاری در افتتاحیه خبر می‌دادند اما این اثر ابرقهرمانی احتمالا ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار فروخته و در رتبه‌ی سوم قرار می‌گیرد. اولین فیلم بلند دیوید اس. اف. ویلسون (David S. F. Wilson) در مقام کارگردان در بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ سینما اکران می‌شود.

انیمیشن خانوادگی Onward
I Still Believe

شرکت یونیورسال پیکچرز دو فیلم در حال اکران دارد که هر دو را با همکاری بلوم‌هاوس پروداکشنز ساخته است. نکته‌ی جالب اینجا است که هر دو اثر در سبک ترسناک ساخته شده و در حال رقابت برای دستیابی به رتبه‌ی چهارم هستند. کارشناسان فروش ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار دلاری را برای The Invisible Man و The Hunt تخمین زده‌اند. اگر پیش‌بینی‌ها محقق شوند، میزان فروش The Invisible Man در مقایسه با هفته‌ی قبل کاهش ۵۸ درصدی را تجربه می‌کند که کمترین رقم افت فروش در این هفته خواهد بود. فیلم The Hunt برخلاف دیگر محصول یونیورسال، تازه‌وارد است. کارشناسان در ابتدا تخمین زده بودند این اثر در هفته‌ی افتتاحیه‌ی خود بین ۸ الی ۹ میلیون دلار می‌فروشد اما ظاهرا مخاطبان چندان تحت تاثیر قرار نگرفته‌اند.

پنج هفته از آغاز اکران Sonic the Hedgehog در آمریکای شمالی می‌گذرد و این هفته فیلم ویدیوگیمی در بیش از ۳ هزار سینما پخش می‌شود. جدیدترین محصول پارامونت پیکچرز احتمالا این هفته را با فروش ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دلاری و قرار گیری در رتبه‌ی ششم به پایان می‌رسد. این رقم در مقایسه با هفته‌ی گذشته ۶۲ درصد کاهش داشته است. رتبه‌‌های هفتم و هشتم این هفته هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست؛ زیرا رقابت تنگاتنگی بین The Way Back و The Call of the Wild وجود دارد. برای هر دو، فروش ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری پیش‌بینی شده است. اگر این تخمین درست از آب در بیاید، The Way Back به میزان ۷۰ درصد و The Call of the Wild هم به میزان ۶۵ درصد افت فروش را تجربه خواهد کرد.

فیلم عاشقانه‌ی Emma چهارمین هفته‌ی اکران خود را با دستیابی به رتبه‌ی نهم به پایان می‌رساند. محصول جدید فوکوس فیچرز در هزار و ۷۳۲ سینما اکران می‌شود و احتمالا به فروشی معادل یک میلیون و ۷۰۰ هزار دلار دست می‌یابد. در صورت محقق شدن پیش‌بینی، کاهش ۷۱ درصدی را در میزان فروش این اثر شاهد خواهیم بود. رتبه‌ی دهم احتمالا به Bad Boys for Life می‌رسد که اکران آن همچنان در هزار و ۴۴۱ سینما ادامه دارد. فیلم مشترک ویل اسمیت (Will Smith) و مارتین لارنس (Martin Lawrence) با افت ۶۳ درصدی در فروش، این هفته رقم یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار را ثبت می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا