#مهسا_امینی

انیمیشن Onward صدر باکس‌آفیس جهانی را از آن خود کرد

موفقیتی که البته تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته است

انیمییشن Onward صدر باکس‌آفیس

جدیدترین انیمیشن مشترک دو شرکت دیزنی و پیکسار با نام Onward موفق شد تا طی یک هفته‌ی گذشته در صدر باکس‌آفیس جهانی قرار بگیرد، اما این صدرنشینی به خاطر شیوع ویروس کرونا تحت تاثیر قرار گرفت.

انیمیشن Onward که از سه روز پیش اکران خود را آغاز کرده است، موفق شد در ۴۷ نقطه‌ی جهان ۲۸ میلیون دلار فروش را تجربه کند که شصت درصد از بازار جهانی را تشکیل می‌دهد. دلیل این اتفاق هم شیوع ویروس کروناست که باعث شد تا این اثر در کشورهایی چون چین، کره جنوبی، ژاپن و ایتالیا اکران نشود.

انیمیشن Onward صدرنشین فعلی باکس‌آفیس جهانی، داستان دو برادر الف با صداپیشگی «تام هالند» (اسپایدرمن دنیای سینمایی مارول) و «کریس پرت» (استار لرد دنیای سینمایی مارول) را روایت می‌کند که عازم سفری می‌شوند تا برای آخرین بار، پدر از دنیا رفته‌ی خود را ببینند. این اثر در منطقه‌ی آمریکای شمالی، افتتاحیه‌ی خود را با ۴۰ میلیون دلار آغاز کرد تا فروش کلی ۶۸ میلیون دلاری را تجربه کرده باشد. با توجه به این مورد که آثار پیکسار بودجه‌ای بین ۱۷۵ تا ۲۰۰ میلیون دلار دارند، این اثر افتتاحیه‌ی چندان جالبی نسبت به آثار قبلی نداشته است.

این انیمیشن در انگلستان ۴.۴، در فرانسه ۳.۳، در مکزیک ۳ و در روسیه ۲.۱ میلیون دلار فروش را تجربه کرد. اکران این عنوان در کشورهای تحت تاثیر کرونا فعلا به ماه آپریل موکول شده است، به جز چین که در حال حاضر تاریخ مشخصی وجود ندارد.

انیمییشن Onward صدر باکس‌آفیس

مقام دوم باکس‌آفیس جهانی به فیلم ترسناک The Invisible Man تعلق دارد که دومین تعطیلات آخر هفته را گذراند. این اثر موفق به فروش ۱۷.۳ میلیون دلار در ۶۵ نقطه‌ی جهان شده است تا بدین ترتیب درآمد کلی خود را به ۹۸.۳ میلیون دلار برساند.

رتبه‌ی سوم در اختیار فیلم Sonic the Hedgehog است که در ۶۲ منطقه ۱۲ میلیون فروش داشت. این اثر که وضعیت خوبی را طی می‌کند، در منطقه‌ی آمریکای شمالی و دیگر مناطق دنیا به ترتیب ۱۴۰ و ۱۵۴.۸ میلیون دلار فروخته است که مجموع‌شان ۲۹۴.۸ میلیون دلار می‌شود. با این اوصاف امید زیادی می‌رود تا این محصول به پرفروش‌ترین اثر اقتباسی از یک بازی ویدیویی تبدیل شود.

دو فیلم دیگر هم The Gentlemen و Call of the Wild هستند که در بازار جهانی به ترتیب ۴.۹ و ۴.۸ میلیون دلار فروش داشته‌اند. اقتباس رمان «آوای وحش» اثر جک لندن در حال حاضر فروش کلی خود را به ۹۹.۶ میلیون دلار رسانده است که با توجه به بودجه‌ی ۱۲۵ میلیون دلاری‌اش، انتظار می‌رود که تهیه‌کنندگان خود را با ضرر مواجه کند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا