برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
آشنایی با دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس
1%
  • 0/10

آشنایی با دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس 

توضیحات لازم در مورد نخبه‌ترین دانشمند جهان!

آشنایی با دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس  ۲ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

دکتر وگاپانک به عنوان یکی از شخصیت‌های مهم در آرک جدید انیمه وان پیس نقش مهمی را ایفا می‌کند. اما تا چه حد راجع به این دانشمند نخبه آگاهی و شناخت‌ دارید؟

دکتر وگاپانک (Dr. Vegapunk) یکی از شخصیت‌هایی است که دنبال کنندگان انیمه وان پیس برای شناخت او مدت طولانی را سپری کرده‌اند، اما در نهایت به صورت تمسخر آمیزی در آرک اگ‌هد (Agghead Arc) معرفی شد. کنجکاوی دنبال کنندگان از زمانی آغاز شد که کایدو (Kaido) در اواسط خط داستانی انیمه وان پیس به او اشاره کرد و پس از گذشت تقریبا ۲۰ سال، حال زمان معرفی او رسیده است. تماشاگران پس از اینکه با دکتر وگاپانک در قالب یک دختر روبرو شده‌اند، به شدت شوکه شدند. در حالی که اکنون دکتر وگاپانک نقش اساسی و مهمی را در ادامه روند و جریانات انیمه وان پیس به عهده دارد، بررسی اطلاعات لازم راجع به او می‌تواند در درک اتفاقاتی که قرار است کلاه حصیری‌ها با آن روبرو شوند مفید واقع شود. 

حتی این مسئله که دکتر وگاپانک یک شخص نیست بلکه در هفت نسخه کپی شده است باعث شوکه شدن بیشتر تماشاگران می‌شود. البته ناگفته نماند که این کار وگاپانک در جهات مختلف منطقی به نظر می‌رسد، چرا از بین رفتن فردی با این حجم از نبوغت و اطلاعات ارزشمند به راحتی می‌تواند یک ضرر بزرگ محسوب شود. در ادامه با رسانه سرگرمی همراه شوید چرا که قرار است به بررسی اطلاعات لازم راجع به شخصیت دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس بپردازیم. 

دکتر وگاپانک کیست؟

برای اولین‌بار در حالی که آرک انیس لابی پوشش داده می‌شد، در چپتر ۴۳۳ مانگا وان پیس در سال ۲۰۰۶ به دکتر وگاپانک اشاره شد. کوبی (Koby) دکتر وگاپانک را به عنوان شخصیتی که پشت تمامی اختراعات و تحولات بزرگ دنیا است معرفی کرد. به عنوان چند نمونه از مهم‌ترین اختراعات او که در انیمه به نمایش گذاشته شده است می‌توان به این موارد اشاره کرد؛ او سیستمی را اختراع کرد که مارین‌ها به راحتی از گراند لاین عبور کنند و راهی را یافت که بتواند میوه‌های شیطانی را تولید کند. دکتر وگاپانک همچنین باعث به وجود آمدن پاشیفیست‌ها و سرافیم‌ها شده است. 

دکتر وگاپانک در جزیره کاراکوری (Karakuri) متولد شد و در همان مکان به کسب شهرت پرداخت. در ادامه او به جمع‌آوری گروهی با اهداف شوم و البته با اطلاعات لازم و کافی برای ساخت سلاح‌های غیرمجاز و خطرناک پرداخت. کویین (Queen)، وینسموک جاج (Vinsmoke Judge) و سزار کلاون (Caesar Clown) اعضای گروه مذکور هستند که یکی پس از دیگری دستیگر شدند و این اتفاق موجب شد گروه آن‌‌ها منحل شود.

ستلایت‌ها چه کسانی هستند؟

آرک اگ‌هد به معرفی نمونه‌ای دیگر از اختراعات شگفت‌انگیز دکتر وگاپانک می‌پردازد؛ او شش نسخه دیگر را از خود خلق کرده و پس از تفکیک اطلاعاتش، آن‌ها را در مغزهای هر کدام از نسخه‌های خود گنجانده است. به اصطلاح این نسخه‌ها استایت یا ماهواره‌ها نامیده می‌شوند و می‌توانند با یکدیگر از طریق پانک رکوردز  ارتباط برقرار کنند. با توجه به دانش‌های منحصر به فرد و مجزای آن‌ها، ستلایت‌ها از شخصیت‌ و ظاهر متفاوتی نسبت به یکدیگر برخوردار هستند. در ادامه به بررسی تمامی ستلایت‌ها خواهیم پرداخت. 

وگاپانک 01: شاکا

شاکا (Shaka) نخستین وگاپانک ستلایت به شمار می‌آید. او برخلاف دیگر ستلایت‌ها به مبارزه نمی‌پردازد چرا که از خصوصیات یک مبارز برخوردار نیست. در واقع، او به رهبری دیگر ستلایت‌ها می‌پردازد و مطمئن می‌شود که آن‌ها بدون هیچ مشکلی به وظایف خود ادامه می‌دهند، پس از طرفی شاکا باهوش‌ترین ستلایت محسوب می‌شود. کلاه حصیری‌ها برای اولین بار پس از ملاقات لیلیث در چپتر ۱۰۶۲ با شاکا روبرو می‌شوند. او اطلاعات مفید و جالبی را در مورد قرن خالی در اختیار کلاه حصیری‌ها می‌گذارد و مخاطبان را نسبت به اتفاقات گذشته و پیش‌رو آگاه می‌کند.

وگاپانک 02:  لیلیث

دومین ستلایت دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس، لیلث (Lilith) ستلایت شرور است. لیلیث برای اولین‌بار در چپتر ۱۰۶۱، به عنوان نخستین ستلایتی که کلاه حصیری‌ها با آن مواجه شدند ظاهر شد. در ابتدا، کلاه حصیری‌ها فکر می‌کردند لیلیث دکتر وگاپانک اصلی است اما پس از گذشت مدتی به واقعیت پی بردند. در حالی که به نظر می‌رسد لیلیث به اندازه کافی شرور نیست، اما ممکن است هر کاری از او سر بزند. از لحاظ قدرت، او شخصیتی بسیار قوی است، در حالی که در اولین برخورد همکاری نیکو روبین (Nico Robin) و زورو (Zoro) نتوانست او را از پای در بیاورد. با این حال وجود سلاح‌های پیشرفت و خطرناک نیز قدرت‌های لیلث را ترسناک‌تر می‌کنند. لیلیث ورود و خروج افراد را تحت نظارت می‌گیرد و با متجاوزان برخورد شدیدی می‌کند.

وگاپانک 03:  ادیسون

سومین سلایت ساخته شده توسط دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس ادیسون (Edison) است. به عبارتی او به عنوان مغز متفکر باقی سلایت‌ها کار می‌کند. نخستین حضور او برمی‌گردد به چپتر ۱۰۶۵، زمانی که کلاه حصیری‌ها با سرافیم جینبه (Jinbe) مواجه شدند. همانطور که از ظاهر ادیسون مشخص است، او نیز جزوی از سلایت‌های رباتیک به شمار می‌آید. از طرفی نیز، ادیسون مانند شاکا از قابلیت‌های جنگندگی بهره‌مند نیست، اما می‌تواند استراتژی‌های مفیدی را برای مبارزات در نظر بگیرد. در حال حاضر اطلاعات کافی از ادیسون در انیمه وان پیس به نمایش در نیامده است، اما دنبال کنندگان مانگا تا حدی نسبت به او شناخت‌های کافی را به دست آورده‌اند. 

وگاپانک 04: فیثاغورث

چهارمین ستلایت دکتر وگاپانک، رباتی به نام فیثاغورث (Pythagoras) است. فیثاغورث از ویژگی‌های منحصر به فرد و از طرفی بسیار مهم در میان دیگر ستلایت‌ها برخوردار است؛ در واقع، فیثاغورث ایده‌های ادیسون را عملی می‌کند و سعی دارد آن‌ها را به نحو احسنت انجام دهد. او نسبت به باقی همتایان خود از شخصیت درونگراتری برخوردار است و بیشتر مواقع خونسردی خود را حفظ میکند. تاکنون، فیثاغورث به عنوان یک شخصیت فرعی به نمایش درآمده است، اما ممکن است در آینده به کاراکتری که نقش مهمی را ایفا می‌کند تبدیل شود.  

وگاپانک 05: اطلس

اطلس (Atlas) پنجمین ستلایت ساخته شده توسط دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس است. او از قدرت فیزیکی چشمگیری برخوردار است که حتی توانست با یک ضربه لوفی (Luffy) را زمین‌گیر کند. در واقع، اطلس جنبه خشونت ستلایت‌ها را به عهده می‌گیرد و با قدرت و اندازه فراطبیعی خود به مقابله با دشمنان می‌پردازد. او با پوشیدن دستکش‌های مخصوص حتی می‌تواند با هلوگرام‌ها مبارزه کرده و آن‌ها را شکست دهد. دکتر وگاپانک با انجام تغییراتی در بدن اطلس او را به نحوی به یک سایبورگ در ابعاد غیرطبیعی در آورده است، که این موضوع از طرفی برای او یک وجه مثبت محسوب می‌شود. برخلاف ذات خشمگین اطلس، او در مواقع خاص شخصیت مهربانی دارد، مانند مهمان نوازی او در مقابل کلاه حصیر‌ها.  

وگاپانک 06: یورک 

یورک (York) آخرین ستلایت ساخته شده توسط دکتر وگاپانک در انیمه وان پیس است. او به عنوان ستلایت طمع شناخته می‌شود چرا که تنها وظیفه یورک در خوردن و خوابیدن خلاصه می‌شود. از آنجایی که تمامی ستلایت‌ها به یکدیگر متصل هستند، یورک وظیفه جذب انرژی آن‌ها را به عهده دارد، بنابراین با خوردن و جذب انرژی لازم از غذا و سپس خوابیدن به ادامه فعالیت باقی همتایان خود کمک می‌کند. یورک در صحبت کردن نیز بسیار تنبل است و تمام گفته‌های او تنها در موضوعاتی مانند خورد و خوراک خلاصه می‌شود. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments