بررسی بهترین آرک‌های انیمه وان پیس
1%
 • 10/10

بررسی بهترین آرک‌ های انیمه وان پیس

پرطرفدارترین آرک‌ها

بررسی بهترین آرک‌ های انیمه وان پیس ۷ ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

دنیای انیمه شونن آرک های جذابی برای ارائه دارد، که در میان آن‌ها آرک های انیمه وان پیس مملو از مبارزه‌های خاطره‌انگیز، لحظات خاص، دیالوگ‌های فوق‌العاده و کاراکترهای بی‌نظیر است.

انیمه وان پیس (One Piece) با داستانی افسانه‌ای و خارق‌العاده، همچنین ماجراجویی‌های جذاب و زیبا طرفداران بسیاری را در سراسر جهان مجذوب خود کرده است. شخصیت اول این انیمه، مانکی دی. لوفی (Monkey D. Luffy) ملقب به کلاه حصیری، به همراه خدمه‌اش به چهار دریا سفر کرده، و با دوستان بی‌شماری آشنا می‌شود. هرکدام از شخصیت‌های جدید، طراحی منحصر به فردی نسبت به آرک خود دارند، بنابراین هر آرک نیز داستانی یکتا و زیبا دارد.

طرفداران این انیمه، در انتخاب بهترین آرک های انیمه وان پیس نظرات متفاوتی دارند، و این موضوع به دلیل تفاوت سلیقه آن‌ها است. ممکن است برخی از آن‌ها کم طرفدارترین آرک را بپسندند، و برخی دیگر آن آرک را زیاده‌روی خطاب کنند. اما با این حال، با توجه به نظر اکثریت طرفداران، در ادامه به 10 مورد از بهترین آرک های انیمه وان پیس می‌پردازیم.

The Skypiea Arc .10

 • اولین قسمت: 153
 • آخرین قسمت: 195

در ابتدای آرک اسکایپیا (Skypiea Arc)، لوفی با مارشال دی. تیچ (Marshall D. Teach) یا ریش سیاه (Blackbeard) برای اولین بار ملاقات کرد. با این حال شرور این آرک فردی خودشیفته به نام انل (Enel) بود، که خود را خدای اسکایپیا می‌دانست، و بدون ترک تاج و تختش به پادشاهی آنجا می‌پرداخت. پس از یافتن اسکایپیا، لوفی و خدمه‌اش به مبارزه با مدافعان انل مشغول شده، تا اینکه لوفی در شکست دادن انل پیروز می‌شود. کلاه حصیری‌ها، مردم جزیره آسمان را از عذاب حتمی نجات دادند، و در ادامه به یک پونگلیف و بقایای شهر الدورادو (El Dorado City)، شهر طلا برخورد کردند. طرفداران وان پیس این آرک را به دلیل پیش نمایش ماهیت واقعی لوفی به عنوان جوی بوی (Joy Boy) دوست دارند، و این بازخورد‌های مثبت باعث شد تا این آرک به یکی از بهترین آرک های انیمه وان پیس تبدیل شود.

The Arlong Park Arc .9

 • اولین قسمت: 31
 • آخرین قسمت: 44

نامی‌ (Nami)، جهت‌یاب خدمه کلاه حصیری‌ها، برای اولین بار در آرک شهر نارنجی (Orange Town) به مخاطبان معرفی شد، اما داستان پیش زمینه او تا قبل از آرک آرلونگ پارک (Arlong Park Arc) فاش نشده بود. آرک آرلونگ پارک، آرکی تاثیرگذار، و اتفاقاتی بر حسب خیانت است، که احساسات مخاطبان را در بر می‌گیرد. نامی گروه کوچک لوفی را ترک می‌کند، تا به تسویه حساب با آرلونگ (Arlong)، و خرید روستای کوکو (Coco Village)، بپردازد. هنگامی که آرلونگ به او خیانت کرد، نامی با چشمانی اشکبار از لوفی درخواست کمک کرد، و لوفی نیز پذیرفت و با آرلونگ وارد یک مبارزه شد. پس از پیروزی لوفی، نامی به یک کلاه حصیری واقعی تبدیل شد. در نهایت این آرک به دلیل معرفی چهره واقعی نامی، و از خودگذشتگی او، به عنوان یک مورد دیگر از بهترین آرک های انیمه وان پیس شناخته می‌شود.

The Drum Island Arc .8

 • اولین قسمت: 78
 • آخرین قسمت: 91

لوفی به همراه گروه کوچکش، در مسیر آلاباستا به جزیره‌ای برفی، اولین منطقه بعد از خط بزرگ (Grand Line)، برخورد می‌کند. گروه دزدان دریایی کلاه حصیری پس از طی کردن کوه‌ معکوس (Reverse Mountain)، ویسکی پیک (Whisky Peak) و لیتل گاردن (Little Garden) به مقصد چهارم خود، جزیره درام (Drum Island) رسیدند. دلیل اصلی توقف لوفی و خدمه‌اش در این جزیره، درمان نامی که از بیماری مرگباری رنج می‌برد، است. در همین حال گوزن کوچکی به نام تونی تونی چوپر (Tony Tony Chopper) به همراه دکتر کورها (Dr. Kureha) به درمان نامی می‌پردازند. و در نهایت چوپر به خدمه لوفی می‌پیوندد. آرک جزیره درام (Drum Island Arc) به دلیل داستان جذاب خود، و معرفی شخصیت پرطرفدار و بامزه چوپر، به عنوان یکی از بهترین آرک های انیمه وان پیس شناخته می‌شود.

The Alabasta Arc .7

 • اولین قسمت: 96
 • آخرین قسمت: 130

آرک آلاباستا (Alabasta Arc) به عنوان یکی از پرطرفدارترین و بهترین آرک های انیمه وان پیس محسوب می‌شود، و داستان این آرک بسیار تاثیرگذار و زیبا واقع شده است. قبل از آغاز این آرک با چند نفر از اعضای باروک ورکز (Baroque Works) آشنا شدیم، از جمله؛ مستر 3 (Mr. 3)، مستر 5 (Mr. 5)، مستر 9 (Mr. 9) و همکاران آن‌ها. اما در آرک آلاباستا نسبت به کل این گروه با معرفی کاراکترهایی، مانند؛ مستر 2 بون کلی (Mr. 2 Bon Clay)، مستر 1 (Mr. 1) و مهم‌تر از همه مستر 0 (Mr. 0) یا آقای کروکودایل (Crocodil)، شناخت پیدا می‌کنیم. کروکودایل قصد داشت به هر قیمتی ابر سلاح پلوتون (Pluton) را تصاحب کند، بنابراین این موضوع موجب شد یک جنگ داخلی در آلاباستا رخ دهد. اما به لطف کلاه حصیری‌ها و پرنسس وی وی (Vivi)، نقشه او با شکست مواجه شد. در انتهای این آرک، لوفی با نجات دادن نیکو روبین (Nico Robinاز مرگ باعث شد او به خدمه‌اش بپیوندد.

The Water 7 Arc .6

 • اولین قسمت: 229
 • آخرین قسمت: 263

گروه دزدان دریایی کلاه حصیری در آرک واتر سون (Water 7 Arc) با چالش‌های گوناگونی مواجه شدند، که باعث شد این آرک به یکی از بهترین آرک های انیمه وان پیس تبدیل شود. از ترک گروه توسط اوسوپ (Usopp) تا دزدیده شدن نیکو روبین، جدیدترین عضو خدمه کلاه حصیری‌ها. همچنین شاهد از بین رفتن کشتی گویینگ مری (Going Merry)، به دلیل صدمات بسیار، به خصوص پس از سقوط آن از آسمان در آرک اسکایپیا (Skypiea)، هستیم. اوسوپ قصد بازسازی گویینگ مری را داشت، در حالی که لوفی به خرید کشتی جدید فکر می‌کرد. در ادامه برای نجات کشتی، اوسوپ لوفی را به دوئلی که از قبل نتیجه آن را می‌دانست فرا خواند. در همین زمان بود که روبین به دلیل محافظت از دوستانش، خود را تسلیم دولت جهانی می‌کند، اما لوفی با تصمیم او موافقت نمی‌کند.

The Enies Lobby Arc .5

 • اولین قسمت: 293
 • آخرین قسمت: 312

پس از آرک واتر سون، آرک انیس لابی (Enies Lobby Arc) منتشر شد. در این آرک هماهنگی و متحد بودن گروه دزدان دریایی کلاه حصیری بیشتر از همیشه به نمایش درآمده است. لوفی برای نجات دوست خود، روبین مقابل دولت جهانی می‌ایستد، و با آن مبارزه می‌کند. دلیل دیگری که باعث هیجان‌انگیز بودن این آرک می‌شود، وجود عضو جدید خدمه، فرانکی (Franky) و مبارزه او در کنار باقی اعضای گروه است. قبل از حمله به دولت جهانی، لوفی شانس دوباره‌ای به روبین جهت بازگشت به گروه، جایی که به آن تعلق دارد، می‌دهد. روبین در جواب به همراه چشمانی اشکبار، با گفتن جمله “می‌خواهم زنده بمانم” موجب شد این صحنه به منبعی الهام بخش و تاثیر گذار برای طرفداران تبدیل شود. به دلیل این صحنه‌های زیبا، آرک انیس لابی به عنوان یکی از بهترین آرک های انیمه وان پیس محسوب می‌شود.

The Dressrosa Arc .4

 • اولین قسمت: 629
 • آخرین قسمت: 746

در دنیای جدید، لوفی و خدمه‌اش پس از اولین ماموریت خود در جزیره فیشمن‌ها (Fish-Man Island)، و سپس پانک هازارد (Punk Hazard)، به آرک درسروزا (Dressrosa Arc) یکی از بهترین آرک های انیمه وان پیس می‌رسند. در این آرک کلاه حصیری‌ها در مقابل دون کیشوت فلامینگو (Donquixote Doflamingo)، یک شیچیبوکای بی‌رحم و پادشاه درسروزا ایستاده و مبارزه می‌کنند. جنگ‌های بسیاری جهت کمک به خانواده سلطنتی ریکو (Riku) برای بازپس گیری درسروزا، توسط کلاه حصیری‌ها و ترافالگار دی. واتر لاو (Trafalgar D. Water Law) آغاز شده، و همچنین قابلیت دنده 4 (Gear 4) لوفی در این آرک هنگام مبارزه با دوفلامینگو تکمیل شد.

The Impel Down Arc .3

 • اولین قسمت: 422
 • آخرین قسمت: 452

آرک ایمپل داون (Impel Down Arc) پس از آرک حماسه جنگ سران (Summit War)، هنگامی که اعضای خدمه لوفی از یکدیگر جدا شدند، آغاز و به عنوان یکی از بهترین آرک های انیمه وان پیس منتخب شد. لوفی با بوا هانکوک (Boa Hancock) آشنا شد، و با کمک او توانست به صورت مخفیانه وارد زندان ایمپل داون، جهت نجات دادن ایس شود. همزمان با عقربه‌های ساعت که به سرعت حرکت می‌کردند، لوفی نیز طبقه‌های این زندان خطرناک را یکی پس از دیگری طی می‌کرد، و در هر طبقه با چالش‌هایی مواجه می‌شد. این آرک داستانی تلخ و غم‌انگیز را به همراه داشت، مخصوصاً برای لوفی؛ او با اینکه به حد خود رسیده بود، اما همچنان می‌جنگید. لوفی هنگام مبارزه با زندان‌بان ایمپل داون، ماژلان (Magellan) در حد مرگ مسموم شد، اما با کمک امپریو ایوانکوف (Emporio Ivankov) شانسی دوباره برای جنگیدن یافت.

The Marineford Arc .2

 • اولین قسمت: 457
 • آخرین قسمت: 489

آرک مارین‌فورد (Marineford arc ) بهترین کاراکتر‌های انیمه وان پیس را یکجا برای مبارزه‌ای به یادماندنی جمع آوری کرد. عنوان از جمله بهترین لحظات اکشن و تحت تاثیر گذارترین آرک‌های انیمه وان پیس، در کنار مبارزه‌ای حماسی در پایگاه نیروی دریایی، به آرک مارین‌فورد تعلق دارد. حضور قوی‌ترین دزد دریایی جهان، ریش سفید (Whitebeard) به همراه خدمه‌اش، در مقابل بهترین سربازان دریایی و سه ادمیرال (Admirals) دلیر، این آرک را هیجان‌انگیزتر می‌کند. لوفی در این آرک، از کمک افراد بسیاری برای نجات دادن برادرش، ایس (Ace) قبل از اعدام او، استفاده می‌کند.

The Wano Arc .1

 • اولین قسمت: 890
 • آخرین قسمت: 1085

آخرین آرک تکمیل شده از انیمه وان پیس، آرک وانو (Wano) است. این آرک قطعاً به دلیل گرافیک خیره کننده و داستانی مثل همیشه جذاب، به یکی از بهترین آرک های انیمه وان پیس تبدیل شده است. در این آرک گروه دزدان دریایی کلاه حصیری و متحدانش، به جزیره وانو، محل انزوای سامورایی‌ها و کارخانه‌هایی که زندگی مردم آنجا را مختل کرده بود، می‌رسند. سپس باهمکاری یکدیگر سعی دارند کایدو (Kaido) یکی از یونکوهای دریا را شکست بدهند. این آرک مملو از صحنه‌های به یادماندنی و زیبا است، که موجب شد طرفداران بسیاری را جذب خود کند. قابلیت دنده 5 (Gear 5) لوفی هنگام مبارزه با کایدو فعال شد، و او را به جوی بوی، فردی که در آزادی و صدای طبل می‌خندد، و در عین حال قدرتمند است، تبدیل شد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments