برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
کدام میوه‌های شیطانی می‌توانند در مقابل دنده ۵ لوفی مقاومت کنند؟
1%
 • 1/10

 کدام میوه‌های شیطانی می‌توانند در مقابل دنده ۵ لوفی مقاومت کنند؟

دنده ۵ نیز شکست پذیر است!

 کدام میوه‌های شیطانی می‌توانند در مقابل دنده ۵ لوفی مقاومت کنند؟ ۳ ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

موارد استثنایی از میوه‌های شیطانی قابلیت مقاومت در برابر دنده ۵ لوفی را دارند، که به عنوان مثال می‌توان به میوه شیطانی سند-سند یا هوبی-هوبی اشاره کرد. 

پس از رونمایی از دنده ۵ لوفی در مانگا وان پیس، تقریباً یک سال طول کشید تا در انیمه نیز به نمایش دربیاید. برخلاف دیگر قابلیت‌های لوفی که برگرفته از میوه شیطانی او است، دنده ۵ محدودیت‌ها را کنار می‌زند، که این موضوع نمایانگر بیدار شدن قدرت اصلی میوه شیطانی او، گومو گومو نو می است‌. از دنده ۵ به عنوان یک قدرت احمقانه یاد می‌شود، چرا که با کمک آن، لوفی همه چیز را به یک نمایش تمسخرآمیز تبدیل می‌کند. 

طبق اطلاعات منتشر شده و شواهد موجود، برخی از میوه‌های شیطانی قابلیت ایستادگی در مقابل دنده ۵ میوه شیطانی گومو گومو نو می و شکست آن را دارند. بیشتر این میوه‌های شیطانی از نوع پارامسیا هستند، که به کاربر خود اجازه می‌دهد از تمامی حالت‌های قدرت میوه شیطانی برخوردار شوند. لوفی می‌تواند با استفاده از هاکی پادشاهی خود برتری بزرگی را نسبت به باقی شخصیت‌های انیمه وان پیس ایجاد کند، اما در برخی مواقع و در مقابل میوه‌های شیطانی استثنایی، دنده ۵ لوفی بی‌معنی خطاب می‌شود. 

در حالی که به نظر می‌رسد شخصیت لوفی در آینده به پادشاه دزدان دریایی تبدیل می‌شود، بدیعی است که تماشاگران قدرت عظیم او را تایید کنند. او به تازگی پس از فعال کردن بخشی از قدرت نیکا، دنده ۵ که او را هیتو هیتو نو می می‌نامد، به رقیب خطرناک‌تری در مقابل دیگر دزدان دریایی تبدیل شده است. اما با توجه به اینکه در کنترل این قدرت تازه‌کار است و صد در صد پتانسیل دنده ۵ را ثابت نکرده است، شکست ناپذیری آن نیز تایید نمی‌شود، که به همین سبب ممکن است دیگر کاربران میوه‌های شیطانی بر دنده ۵ غلبه کنند‌. با رسانه سرگرمی همراه شوید، چرا که قرار است در ادامه این مطلب به بررسی میوه‌های شیطانی بپردازیم که قابلیت ایستادگی و شکست دنده ۵ لوفی را دارند. 

۱۰. میوه سند سند می‌تواند بدن کاربر خود را به شن تبدیل کند

 • کاربر: کروکودایل
 • نوع میوه شیطانی: لوگیا
 • نخستین حضور: قسمت ۷۷ “خداحافظی از جزیره غول‌ها! به سمت آلاباستا”

کوروکودیل (Crocodile)، شیچیبوکای سابق، با خوردن میوه شیطانی سند سند یا سونا سونا نو می قدرت استفاده از شن را از آن خود کرده است. سونا سونا نو می (Sand-Sand Fruit) برخلاف دیگر میوه‌های شیطانی لوگیا، به کاربر خود اجازه لمس شدن توسط دیگر افراد را نمی‌دهد. میوه‌های شیطانی که در دسته لوگیا قرار می‌گیرند اغلب استثنایی و به عنوان نادرترین نوع از میوه‌ها در نظر گرفته می‌شوند. این دسته از میوه‌ها به کاربر خود اجازه تبدیل، ایجاد و کنترل یک عنصر یا نیروی طبیعی را می‌دهند. اما با این حال، سونا سونا نو می در مقابل مایعات از خود ضعف نشان می‌دهد؛ همانطور که می‌دانید، هنگامی که شن را با آب ترکیب می‌کنیم سفت می‌شود. بنابراین، هنگامی که بدن کوروکودایل با  مایعات اصابت می‌کند، قدرت آزادانه و پراکنده خود را از دست داده، و به جسمی سفت و سخت تبدیل می‌شود. 

اما نکته‌ای که کوروکودایل را خطرناک می‌کند جذب مایعات یک جسم تنها با گرفتن آن است. کوروکودایل این قدرت خود در گذشته نیز در مقابل لوفی استفاده کرده است، و تنها دسترسی به مقداری آب توانست زندگی کلاه حصیری را نجات دهد. حتی هنگامی که لوفی از دنده ۵ خود استفاده می‌کند، اگر در آن مکان مایعات و رطوبت اضافه نباشد د در مقابل کروکودایل ضعف نشان می‌دهد، و از او شکست می‌خورد.

۹. میوه شیطانی هوبی هوبی نو می می‌تواند هرچیزی را به عروسک زنده تبدیل کند

 • کاربر: شکر
 • نوع میوه شیطانی: پارامسیا
 • نخستین حضور: قسمت ۶۳۰ “ماجراجویی! کشوری سرشار از شور و عشق، درسروزا”

شکر (Sugar) یکی از اعضای گروه دزدان دریایی دن‌کیشوت (Donquixote Pirates) است، و از او به عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر نقشه خبیثانه دوفلامینگو (Doflamingo) برای به دست آوردن کشور درسروزا یاد می‌شود. شکر با خوردن میوه هوبی هوبی نو می (Hobby-Hobby Fruit) از نوع پارامسیا می‌تواند هرکسی را پس از کوچکترین لمس به عروسک زنده مطیع خود تبدیل کند. شخصیت‌هایی که به عروسک تبدیل می‌شوند از ذهن افرادی که زمانی دوست‌داران آن‌ها بودند پاک می‌شوند، و این موضوع هوبی هوبی نو می را به یک میوه شیطانی ترسناک تبدیل می‌کند. این میوه شیطانی همچنین می‌تواند روند افزایش سن را کاهش دهد، بنابراین به همین سبب شکر همیشه ده ساله به نظر می‌رسد.

در مقابل قدرت بی‌رحمانه شکر، حتی دنده ۵ لوفی نیز بی‌تاثیر است. شکر می‌تواند با کوچکترین لمس لوفی را به یکی از عروسک‌های زیر دست خود تبدیل کند و او را از ذهن تمامی دوستان خود پاک کند. اما با این حال، شکر شکست ناپذیر نیست؛ با بی‌هوش شدن شکر قدرت‌های او نیز غیرفعال می‌شوند. بنابراین لوفی می‌تواند با شوکه کردن و سپس بی‌هوش شدن شکر بر او غلبه کند. 

۸. میوه شیطانی اوپه اوپه نو می می‌تواند در محیط اطراف تغییراتی اساسی ایجاد کند

 • کاربر: ترافالگار دی. واتر لا
 • نوع میوه شیطانی: پارامسیا
 • نخستین حضور: قسمت ۳۹۸ “دریاسالار کیزارو حرکت می‌کند! جزیره سابودی در هرج و مرج است”

لوفی و ترافالگار دی. واتر لا (Trafalgar D. Water Law) بنا به دلایلی برای مدتی طولانی در کنار یکدیگر به سفر در دریاها و مشارکت‌ در نقشه های مختلف پرداخته‌اند. آن‌ها هرگز شانس یک مبارزه جدی را در مقابل یکدیگر نداشتنه‌اند، اما با وجود رونمایی از قدرت‌های خطرناک لا، می‌تواند به عنوان دشمنی سرسخت در برابر لوفی ظاهر شود. با استفاده از میوه شیطانی اوپه اوپه نو می (Op-Op Fruit)، لا می‌تواند محیط کروی را ایجاد کند و تغییرات فیزیکی از جمله تغییر مکان اجسام مختلف مانند اعضای بدن، یا خود افراد، صورت دهد. مانند لوفی، لا نیز بخشی از قدرت‌های اصلی میوه شیطانی خود را بیدار کرده است، و این اتفاق زمانی رخ داد که با کمک کید (Kid) در مقابل بیگ مام (Big Mom) مبارزه می‌کردند. 

حتی در حالت دنده ۵ لوفی، لا می‌تواند او را به هزاران قسمت با استفاده از ضربات شمشیر خود تبدیل کند. او حتی می‌تواند بدون لمس دشمنان خود، آن‌ها را به تیکه‌های دلخواه تبدیل و جدا کند‌. پس از این اتفاق، لوفی نمی‌تواند حرکت کند، بنابراین پیروزی لا ثابت می‌شود.

۷. میوه شیطانی اسپایک اسپایک می‌تواند از بدن کاربر خود تیر ساطع کند

 • کابر: زالا
 • نوع میوه شیطانی: پارامسیا
 • نخستین حضور: قسمت ۱۱۷ “هشدار گردباد نامی! انفجار اقلیم تاکت “

همانطور که در طول مبارزات کلاه حصیری و کایدو (Kaido) مشخص شد، دنده ۵ لوفی همچنان در مقابل حملات تیری ضعیف عمل می‌کند. زالا (Zala) دومین افسر زن و یکی از قدرتمندترین اعضای باروک ورکز و پیش از پرش زمان به شمار می‌آید. او کاربر میوه شیطانی اسپایک اسپاک (Spike-Spike Fruit) از نوع پارامسیا است که به کاربر خود اجازه می‌دهد از بدن او تیر ساطع شود‌.

این تیرها به شدت دقیق و تیز هستند، و به زالا اجازه می‌دهند به حریفان خود ضرباتی مشابه چاقو بزند. آن‌ها همچنان یک ابزار دفاعی عالی هستند چرا که می‌توانند ضربات مشت و لگد را به راحتی دفع کنند. در حالی که نامی (Nami) توانست زالا را شکست دهد به نظر می‌رسد لوفی در مقابل آن هیچ مشکلی نخواهد داشت، اما اگر میوه شیطانی مذکور یعنی اسپایک اسپایک متعلق به شخص قوی‌تری باشد، می‌تواند به راحتی در بدن لوفی سوراخ‌های متعددی ایجاد کند و او را شکست دهد. 

۶. میوه شیطانی اسنیپ اسنیپ بدن کاربر خود را به قیچی تبدیل می‌کند

 • کاربر: اینازوما
 • نوع میوه شیطانی: پارامسیا
 • نخستین حضور: قسمت ۴۴۲ “کاروان ایس شروع می‌شود – حمله و دفاع از پایین‌ترین سطح، سطح ۶!” 

اینازوما (Inazuma) معاون فرمانده در ارتش انقلابی است و به عنوان  دست راست امپوریو ایوانکوف (Emporio Ivankov) نیز شناخته می‌شود. او با خوردن میوه شیطانی اسنیپ اسنیپ (Snip-Snip Fruit) از نوع پارامسیا می‌تواند اعضای بدن خود را به قیچی تبدیل کند. با استفاده از این قابلیت او می‌تواند هر چیزی را مانند کاغذ ببرد و قیچی کند. اگرچه این تکنیک متوسط ​​به نظر می‌رسد، اما اینازوما در واقع می‌تواند فلز جامد، تخته سنگ‌های عظیم و خود زمین را برش دهد. 

اینازوما می‌تواند پس از برش هر چیزی به آن تیکه‌های دیگری اضافه کند. اگر در طول مبارزه او با لوفی، تصمیم بگیرد از هاکی نیز استفاده کند، می‌تواند در عرض چند ثانیه بدن لوفی را تکه تکه کند. در این حالت تنها راه چاره لوفی گرفتن قیچی قبل شروع حملات اینازوما است.

۵. میوه ایج ایج می تواند آزادانه روند پیری را دستکاری کند

 • کابر: جولری بانی 
 • نوع میوه شیطانی: پارامسیا
 • نخستین حضور: قسمت ۳۹۳ “هدف Camie است!! چنگال‌های رو به جلو یک آدم ربای حرفه‌ای”

 جولری بانی (Jewelry Bonney)  یکی از اعضای بدترین نسل دزدان دریایی به شمار می‌آید. او به دلیل پرخوری با نام خورنده بزرگ شهرت جهانی کسب کرده است. بانی میوه شیطانی ایج ایج (Age-Age Fruit) را خورده است که به او اجازه می‌دهد سن هر چیزی را از جمله خود او، اشیا مختلف و دیگر افراد را دستکاری کند. او می‌تواند حین مبارزات حریفان خود را به نوزاد، کودک یا یک فرد پیر و سالخورده تبدیل کند. در حالی که بانی ۱۲ سال دارد می‌توان گفت همچنان جای بیشتری برای پیشرفت در قدرت و پتانسیل او وجود دارد. بنابراین بانی تاکنون به حد خود در کنترل قدرت میوه شیطانی ایج ایج نرسیده است. 

در آرک اگ‌هد (Egghead Arc) جولری بانی لوفی را به پیرمردی ۷۰ ساله تبدیل می‌کند، و لوفی نیز پس از این اتفاق به شدت ضعیف و ناتوان می‌شود. به همین ترتیب می‌توان نتیجه گیری کرد که اگر بین این دو شخصیت مبارزه‌ای صورت بگیرد، بانی می‌تواند با افزایش سن لوفی او را ناتوان کند وسپس با یک حمله کوچک کلاه حصیری را شکست دهد. همانطور که ذکر شد، بانی قدرت کاهش سن را نیز دارد، پس می‌تواند با تبدیل لوفی به یک نوزاد، همچنان او را شکست دهد. البته ناگفته نماند، قدرت افزایش سن میوه شیطانی ایج ایج دارای محدودیت زمانی است، پس با این وجود لوفی می‌تواند به مقابله در برابر بانی بپردازد.

۴. میوه شیطانی بوک بوک حریفان را درون کتاب‌ها به دام می‌اندازد

 • کاربر: شارلوت مانت دور
 • نوع میوه شیطانی: پارامسیا
 • نخستین حضور: قسمت ۸۱۰ “”پایان ماجراجویی – پیشنهاد قاطعانه سانجی”

شارلوت مانت دور (Charlotte Mont-d’Or) سی‌امین فرزند شارلوت لین لین (Charlotte Linlin) است و وزیر پنیر توتو لند محسوب می‌شود. او میوه شیطانی بوک بوک (Book-Book Fruit) در نوع پارامسیا را خورده است که به مانت دور اجازه می‌دهد کتاب‌ها را دستکاری کند؛ او با استفاده از این قدرت می‌تواند حریف و دشمنان خود را درون کتاب‌های مخصوص به دام بی‌اندازد و آن‌ها را درون این کتاب‌ها حبس کند. ممکن است این قابلیت خیلی مهم و جالب به نظر نرسد اما، مانت دور توانست نامی و لوفی را به صورت همزمان درون یک کتاب به دام بی‌اندازد. در حالی که آن‌ها نمی‌توانستند از این کتاب بگریزند و لوفی تقریبا یک دست خود را از دست می‌داد، جینبه (Jinbei) به کمک آن‌ها می‌شتابد و کتاب را آتش می‌زند. 

حتی هنگامی که دنده ۵ لوفی فعال می‌شود، مانت دور همچنان می‌تواند او را درون یک کتاب به دام بی‌اندازد، و همانطور که مشخص است کلاه حصیری نمی‌تواند از زندان کاغذی آن به راحتی خلاص شود. حتی اگر دوستان لوفی بتوانند کتاب را بدزدند، مانت دور می‌تواند بدون توجه به محدودیت مسافتی کتاب و شرایط آن را کنترل کند. قدرت میوه شیطانی بوک بوک مورد دیگری از قدرت‌های خطرناکی است که لوفی برای مقابله با آن باید حداقل از کمک یکی از خدمه یا دوستان خود استفاده کرده، تا بتواند در مقابل آن ایستادگی کند.

۳. کاربر میوه شیطانی پاو پاو هرچیزی را که لمس کند را دفع می‌کند

 • کاربر: کوما
 • نوع میوه شیطانی: پارامسیا
 • نخستین حضور: قسمت ۳۶۳ “تهاجم بی صدا!! بازدید کننده مرموز: کوما ظالم”

 بارتولومیو کوما (Bartholomew Kuma) یکی از اعضای سابق ارتش انقلابی است که با تبدیل  شدن به پاشیفیستا به عنوان سرباز دولت کار می‌کند. او کاربر یکی از میوهای شیطانی از نوع پارامسیا به نام پاو پاو (Paw-Paw Fruit) است و با استفاده از پدهایی که به صورت پنجه روی دستان او است می‌تواند هرگونه حمله‌ای را از جمله حملات شمشیر را دفع کند. بر خلاف ظاهر بامزه آن، از این میوه شیطانی به عنوان یکی از خطرناک‌ترین میوه‌های جهان یاد می‌شود. 

کوما می‌تواند با فشرده سازی هوا آن را به صورت ضرباتی خطرناک به سمت دشمنان خود پرتاب کند. او همچنین می‌تواند  درد و رنج افراد را از بدن آن‌ها رها کند و به صورت یک حباب دربیاورد. با وجود این تفاسیر، دنده ۵ لوفی نمی‌تواند از چنگال‌های کوما یا پاشیفیستاها جان سالم به در ببرد.

۲. میوه شیطانی دایس دایس می‌تواند بدن کاربر خود را به خنجر تبدیل کند

 • کاربر: داز بونز
 • نوع میوه شیطانی: پارامسیا
 • نخستین حضور: قسمت ۱۰۳ “در کافه عنکبوتی – سرکردگان دشمن در ساعت ۸ ملاقات می کنند”

داز بونز (Daz Bonez) یکی از اعضای باروک ورکز و عالی رتبه‌ترین زیر دست کوروکودایل به شمار می‌آید. او میوه شیطانی دایس دایس (Dice-Dice Fruit) را خورده است، میوه‌ای که به کاربر خود اجازه می‌دهد بدن او به خنجرهای سخت و بسیار تیزی تبدیل شود. همانطور که ذکر شد، بدن لوفی به اجسام تیز حساس است، بنابراین داز بونز می‌تواند در کوتاه‌ترین مدت زمان بدن او را به تیکه‌های مختلف تبدیل کند. این قابلیت هنگامی تحت نظر داز بونز است خطرناک‌تر از قبل می‌شود که می‌توان به سرسختی او هنگام تماشای مبارزه داز و زورو پی برد. 

با توجه به اینکه بدن داز از استیل تشکیل می‌شود، تقریبا بدن او را از آسیب‌های فیزیکی مصون است. داز به گونه‌ای سرسخت‌ترین سنگ‌ها را برش می‌زند که گویی تکه‌ای از کره را می‌برد. پرش خنجر‌ها و حملات داز از راه دور او را به رقیبی خطرناک در برابر لوفی تبدیل می‌کند.

۱. میوه شیطانی دارک دارک می‌تواند تاریکی را فرا بخواند

 • کاربر: ریش سیاه
 • نوع میوه شیطانی: لوگیا
 • نخستین حضور: قسمت ۳۲۵ “بدترین توانایی! تاریکی ریش سیاه به ایس حمله می‌کند”

میوه شیطانی دارک دارک‌ (Dark-Dark Fruit) در نوع لوگیا توسط ریش سیاه (Blackbeard)، یکی از خطرناک‌ترین دزدان دریایی و یونکو حال حاضر خورده شده است. ریش سیاه برخلاف دیگر کاربران میوه‌های شیطانی لوگیا نسبت به ضربات فیزیکی آسیب پذیرتر عمل می‌کند. پس با وجود این تفاسیر، کلاه حصیری می‌تواند با استفاده از ضربات قدرتمند فیزیکی به مقابله با او بپردازد، اما عواقب کار او مرگبار به نظر می‌رسد. 

به لطف میوه شیطانی دارک دارک، تیچ (Teach) یا ریش سیاه می‌تواند قابلیت دیگر میوه‌های شیطانی را با لمس کاربر آن از آن خود کند. بنابراین، احتمال اینکه پس از لمس لوفی قدرت او را برای خود کند وجود دارد. ریش سیاه می‌تواند با کنترل جاذبه و تشکیل  چاله‌ای از تاریکی به رقیبی سرسخت و قدرتمند در برابر دنده ۵ لوفی تبدیل شود. با توجه به شواهد موجود، لوفی به زودی به مبارزه با ریش سیاه می‌پردازد، بنابراین طرفداران انیمه وان پیس می‌توانند پس از تماشای آن به نتیجه مبارزه آن‌ها پی ببرند. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments