بررسی ۱۰ مورد از مهم‌ترین دیالوگ های انیمه وان پیس
1%
  • 0/10

بررسی ۱۰ مورد از مهم‌ترین دیالوگ های انیمه وان پیس 

جملاتی که شخصیت‌ها را معرفی می‌کند

بررسی ۱۰ مورد از مهم‌ترین دیالوگ های انیمه وان پیس  ۱۶ ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ انیمه کپی لینک

مانکی دی. لوفی و دیگر شخصیت‌های اصلی مجموعه وان پیس از اهداف مختلف الهام می‌گیرند. گاهی اوقات جملات شخصیت‌ها اهداف و مسیر آینده آن‌ها را تعریف می‌کند، بنابراین دیالوگ‌ها عناصر مهمی در یک مجموعه هستند. با رسانه سرگرمی همراه شوید، چرا که قرار است در ادامه این مطلب به بررسی ۱۰ مورد از تاثیرگذارترین دیالوگ های انیمه وان پیس بپردازیم. 

لوفی شخصیت اصلی داستان است که رویای تبدیل شدن به پادشاه دزدان دریایی را در سر دارد. او به دنبال رسیدن به خواسته‌های خود، سفر در دریاها را شروع می‌کند و خدمه‌ای شگفت‌انگیز و خاص را تشکیل می‌دهد. هر یک از اعضای خدمه آرزویی خاص را در سر دارند و این موضوع آن‌ها را نسبت به یکدیگر متمایز می‌کند. با وجود اینکه هر کدام از آن‌ها به دنبال خواسته‌ای جداگانه می‌گردند، اما در نهایت خواسته کاپیتان خود را اولویت قرار می‌دهند و با کمک یکدیگر سعی بر تحقق آن دارند.  لوفی و خدمه‌‌اش با چالش‌های گوناگون بسیاری رو به رو می‌شوند، اما با همکاری سعی می‌کنند از آن‌ها گذر کنند. مجموعه وان پیس به نویسندگی ایچیرو اودا (Eiichiro Oda) برای اولین‌بار در سال ۱۹۹۹ میلادی عرضه شد، و بلافاصله طرفداران بسیاری را به خود جذب کرد. محبوبیت آن در نهایت باعث شد به جمع سه انیمه بزرگ شونن در سال ۲۰۰۰ در کنار بلیچ و ناروتو بپیوندد. تاکنون بیش از هزار قسمت انیمه، چندین فیلم و لایو اکشن از داستان مجموعه وان پیس به عرضه رسیده است. اگر تاکنون شروع به تماشای این انیمه نکرده‌اید، به شما پیشنهاد می‌شود هرچه سریع‌تر نسبت به تماشای آن اقدام کنید.

انیمه شاهکار وان پیس تنها در جهانی خار‌ق العاده و مبارزاتی حیرت‌انگیز ختم نمی‌شود، بلکه وجود دیالوگ‌های تاثیرگذار نیز به زیبایی آن اضافه می‌کند. دیالوگ‌ها اکثرا بهترین راه برای معرفی خود شخصیت‌ها به تماشاگران است، بنابراین حین تماشای آثار مختلف به خصوص انیمه وان پیس، دیالوگ‌ها از ارزش بالایی برخوردار هستند. جملاتی که شخصیت‌ها می‌‌گویند تشکیل شده از گذشته،‌ آینده و مسیر پیش‌روی آن‌ها است. بهترین دیالوگ‌ها همیشه در ذهن تماشاگران حک می‌شود و در موارد مختلف، برخی شخصیت‌ها را با کمک جملات آ‌ن‌ها به یاد می‌آورند. ممکن است انیمه وان پیس مملو از دیالوگ‌های احمقانه و خنده‌دار باشد، اما در مواقعی خاص، شخصیت‌ها به گفتن جملاتی می‌پردازند که می‌تواند ادامه روند داستان را تغییر دهد. طرفداران انیمه وان پیس معتقدند این مجموعه تاثیر قابل توجه در الهام‌بخشی آن‌ها داشته است. همانطور که ذکر شد، در ادامه اين مطلب قرار است به ده مورد از بهترین و تاثیرگذارترین دیالوگ های انیمه وان پیس بپردازیم، پس اگر مایل هستید با رسانه سرگرمی همراه شوید.

۱۰. مانکی دی. لوفی

اگر ریسک‌ها را نپذیری، هرگز نمی‌توانی آینده را بسازی.

شخصیت اصلی مجموعه وان پیس، مانکی دی. لوفی (Monkey D. Luffy) جملات بی‌معنی بسیاری را در طول داستان بیان می‌کند و اغلب نادان خطاب می‌شود. اما این موضوع وضعیت همیشه او را صدق نمی‌کند؛ در مواقع خاص که سریال به سمت جو جدی می‌رود لوفی همه‌چیز را جدی می‌گیرد و دیالوگ‌های مهمی را به کار می‌برد. لوفی رویایی بزرگ را در سر دارد و برای رسیدن به خواسته خود باید با افراد قدرتمند بسیاری مبارزه کند. او اهل برنامه‌ریزی نیست اما اعمال آغشته شده به اعتماد به نفس او باعث می‌شود در اغلب موارد با موفقیت به خواسته خود برسد. طبق گفته لوفی، تا ریسک‌ها را نپذیرید نمی‌توانی به قدم بعدی و رویاهای پیش‌رو برسید یا حتی آینده مد نظر خود را بسازید. این جمله تاثیر بسیاری را روی مخاطبان گذاشته است، و به همین دلیل به عنوان یکی از تاثیرگذارترین دیالوگ های انیمه وان پیس از آن یاد می‌شود. 

۹. سانجی وینسموک

من بیشتر از هرکسی درد گرسنگی را درک می‌کنم.

سانجی وینسموک (Sanji Vinsmoke) آشپز و یکی از اعضای خدمه کلاه حصیری‌ها است. او از شخصیتی خودمحور و برخوردار است و اغلب احساسات خود را نشان نمی‌دهد، اما در شرایط خاص با توجه به فرد مقابل خود، به کمک کردن و دلداری آن‌ها می‌شتابد. منحرف یا به عبارتی عاشق پیشه بودن سانجی ماجراهای جدید و خنده‌داری را در طول مجموعه وان پیس به وجود می‌آورد. سانجی از هر موقعیتی برای رسیدن به آرزوی خود استفاده می‌کند و اجازه نمی‌دهد موانع باعث شکست او شوند. دیالوگ ذکر شده از سانجی به دوران کودکی او برمی‌گردد، زمانی که در کنار سرآشپز بزرگ، زف (Zeff) روزهای بسیاری را از گرسنگی رنج می‌کشد. پس از نجات یافتن، سانجی تصمیم می‌گیرد به هر کسی که گرسنه است کمک کرده و برای او غذا تهیه کند. با این حال از این جمله به عنوان یکی از تاثیرگذارترین دیالوگ های انیمه وان پیس یاد می‌شود. 

۸. رورونوا زورو

سختی را فرا بخوان، چرا که در مسیر قتل‌عام ترجیح داده می‌شود.

شمشیر زن ماهر خدمه کلاه حصیری‌ها، رورونوا زورو(Roronoa Zoro) از شخصیتی سخت‌کوش و جدی برخوردار است، بنابراین اکثرا جملات پر معنی را به کار می‌برد. زورو سخت‌ترین تمرین‌ها را برای خود در نظر می‌گیرد. در مقایسه با دیگر شخصیت‌های اصلی، می‌توان گفت زورو بهترین دیالوگ های انیمه وان پیس را از آن خود کرده است. او سعی می‌کند با توجه به شرایط مختلف، از درست‌ترین جملات استفاده کند، بی‌توجه به اینکه چه فردی مقابل او ایستاده است. زورو در حالی که تلاش می‌کند به بزرگترین شمشیر زن جهان تبدیل شود نسبت به خواسته کاپیتان گروه، لوفی نیز احساس مسئولیت می‌کند و از تمام پتانسیل خود برای پشتیبانی از لوفی انجام می‌دهد. 

۷. نامی

برای ترسیم نقشه جهان.

نامی (Nami) در تمام مراحل زندگی‌اش رویای تبدیل شدن به بزرگترین نقشه‌کش را در سر داشت تا بتواند نقشه جهان را ترسیم کند. او گذشته دردناکی را تجربه می‌کند، اما پس از پیوستن به خدمه کلاه حصیری، سفر کردن در کنار لوفی به او اطمینان خاطر می‌دهد، چرا که همواره به رویای خود نزدیک‌تر می‌شود. نامی تحت فشار پرداخت بدهی‌های آرلونگ (Arlong) زندگی سختی را سپری می‌کرد اما پس از شکست آرلونگ به دست لوفی، نامی مجددا حس آزادی را به دست آورد، و با خیالی راحت به سفر و ترسیم نقشه‌ دریاهای پیش‌رو می‌پردازد. جمله مذکور از نامی به یکی از بهترین دیالوگ های انیمه وان پیس تبدیل شده است، چرا که نامی معتقد است افراد باید به ساخت چیزهای جدید و منحصر به فرد بپردازند، در حالی که محدودیت برای آن‌ها معنی ندارد. 

۶. اوسوپ

حتی اگر دودهای زیادی وجود داشته باشد، همچنان می‌توانیم آسمان را ببینم. ما همچنان می‌توانیم اقیانوس را ببینیم! اینجا جهنم نیست! پس به گونه‌ای رفتار نکن که انگار در شرف مرگ هستی!

 مانند کاپیتان لوفی، اوسوپ (Usopp)‌ نیز جملات آشفته بسیاری را بیان می‌کند، که اکثر آن را دروغ تشکیل می‌دهد، همانطور که از بینی بزرگ او پیدا است. اما در مواقع خاص، اوسوپ جملات جالبی را به کار می‌برد تا بتواند در روحیه دادن به هم‌گروهی‌های خود اثربخش واقع شود. اوسوپ نسبت به دیگران به خصوص دوستان خود اهمیت می‌دهد، و این موضوع باعث می‌شود برخی از جملات او به یکی از بهترین دیالوگ های انیمه وان پیس تبدیل شود. دیالوگ ذکر شده از اوسوپ به تشویق دوستان خود و جلوگیری از شکست آن‌ها اشاره دارد. منظور نهایی او از این جمله استفاده از آخرین فرصت برای جنگیدن است، که نه تنها اعضای کلاه حصیری بلکه تعداد بسیاری از  تماشاگران نیز تحت تاثیر این دیالوگ قرار گرفته‌اند. 

۵. تونی تونی چوپر

من همان لحظه‌ دلیل خود را برای تبدیل شدن به انسان متوجه شدم، و آن یافتن دوستان جدید بود. اما حال می‌خواهم تبدیل به هیولایی شوم که به لوفی کمک می‌کند.

تونی تونی چوپر (Tony Tony Chopper) یک گوزن پزشک است که مهارت‌های خود را تحت نظر دکتر هیریلوک (Dr. Hiriluk) سپس دکتر کورها (Dr. Kureha) کسب کرده است. او پس از خوردن میوه شیطانی در ابعاد انسان در‌آمد تا بتواند دوستان جدیدی را پیدا کند، اما بعد از ملاقات لوفی تصمیم گرفت خود را همانطور که هست بپذیرد و به عنوان یک هیولای قوی به کاپیتان خود کمک کند. چوپر در کودکی از طرف خانواده و دوستان خود به دلیل متفاوت بودن طرد شده و به موجودی آسیب دیده و تنها تبدیل می‌شود. پس از اینکه او موفق شد از طرف خدمه کلاه حصیری پذیرفته شود، دیگر قسمت هیولا خود را پنهان نمی‌کند. این دیالوگ از چوپر به وضوح شرح حال خود او است، و به پذیرش خود اشاره دارد. با توجه به تاثیر شدیدی که روی تماشاگران داشته است، جمله مذکور به یکی از بهترین دیالوگ های انیمه وان پیس تبدیل شده است. 

۴. نیکو روبین

خنده کلید خوشحالی است. وقتی که خوشحال هستی می‌خندی. بنابراین اگر خوشحالی خنده را دنبال می‌کند… لبخند بزن تا خوشحال شوی. هنگامی که زمان به سختی می‌گذرد فقط بخند!

نیکو روبین (Nico Robin) شخصیتی باهوش، مستقل و با استعداد است که پس از اتمام آرک آلاباستا (Alabasta arc) به خدمه لوفی می‌پیوندد. در ابتدا، تماشاگران روبین را به عنوان عضو عجیب و غریب کلاه حصیری‌ها می‌دیدند، اما پس از پی بردن به گذشته دردناک او، دیدگاه خود را تغییر می‌دهند. دیالوگ ذکر شده از روبین یادآور خاطرات دردناک و دوست قدیمی او، جگوار دی. سائول (Jaguar D. Saul) است. این جمله احساسات تماشاگران بی‌شماری را آشفته می‌کند، بنابراین بدیعی است در میان بهترین دیالوگ های انیمه وان پیس قرار بگیرد. لوفی و کلاه حصیری‌ها امیدی جدید برای زندگی کردن را به روبین داده، و به او روحیه جنگندگی را می‌بخشند. روبین تحت هر شرایطی از خندیدن دست نمی‌کشد، حتی زمانی که اوقات برای او به سختی سپری می‌شوند. 

۳. فرانکی

دولت جهانی زنده بودن تو را خلاف خطاب می‌کند، اما مهم نیست چه نوع سلاحی را در دست داری، تنها زنده بمان. زنده ماندن تو خلاف نیست!

فرانکی (Franky) نیز مانند لوفی و اوسوپ دیالوگ‌های احمقانه بسیاری را به کار می‌برد، اما گاهی اوقات از جملات تاثیرگذاری استفاده می‌کند. دیالوگ ذکر شده از فرانکی به عنوان یکی از بهترین دیالوگ های انیمه وان پیس در آرک انیس لابی (Enies Lobby arc) خطاب به نیکو روبین گفته می‌شود. نیکو روبین به دلیل اینکه تنها بازمانده از جزیره اوهارا است احساس شرمندگی و عذاب وجدان می‌کند، اما پس از شنیدن این جمله از فرانکی و جملات امید دهنده دیگر دوستان خود، به زندگی مجدد وادار می‌شود. بنابراین اگر در گذشته مرتکب خطایی شده‌اید بدانید که زندگی به یک خطا ختم نمی‌شود، و شما فرصتی طولانی برای جبران آن خطا و زندگی سالم دارید. 

۲. بروک

مرده بودن هرگز یک عذرخواهی نیست.

 موزیسین خدمه کلاه حصیری‌ها، بروک (Brook) اکثر گفته‌های خود را به مرگ و استخوان‌ها بنا به دلایل واضح، ربط می‌دهد، که البته تاثیر گذاری شدیدی در لحظات طنز این مجموعه دارد. از آنجایی که تاکنون مرگ را یکبار تجربه کرده است، بروک دیدگاهی متفاوت نسبت به دیگر شخصیت‌ها راجع به مرگ دارد، اما با این حال مرگ را باشکوه خطاب نمی‌کند. بروک به زندگی کردن اهمیت می‌دهد و نمی‌تواند افرادی که به مرگ قانع هستند را ببخشد، و دیالوگ ذکر شده نیز با توجه به طرز فکر او است. او معتقد است افراد نمی‌توانند با مرگ گناهان گذشته خود را پاک کنند یا روند زندگی دیگران را التیام ببخشند، بنابراین، دیالوگ او به عنوان یکی از بهترین و اثربخش‌ ترین دیالوگ‌های انیمه وان پیس به این لیست اضافه می‌شوند.

۱. پرتگاس دی. ایس

از تو متشکرم. به دلیل دوست داشتن من!

پرتگاس دی. ایس (Portgas D. Ace) (Portgas D. Ace) تحت فشار پادشاهی گوا (Goa Kingdom) زندگی می‌کرد، سابو (Sabo ) و لوفی را به عنوان برادران خود برمی‌گزیند. این سه برادر اوقات خوبی در کنار یکدیگر سپری می‌کنند و تصمیم می‌گیرن در آینده به دزدان دریایی خطرناکی تبدیل شده و گروهی شکست ناپذیر را تشکیل دهند، اما بنا به دلایلی خواسته آن‌ها تحقق نمی‌یابد. در ابتدا سابو از گروه جدا شده و به عنوان دزد دریایی سفر خود را در دریاها شروع می‌کند.  پس از گذشت چند سال نیز ایس سفر خود را به عنوان یک دزد دریایی شروع می‌کند، و به همین دلیل از لوفی جدا می‌شود، اما حتی پس از این جدایی همچنان رابطه خود را مانند گذشته حفظ می‌کنند. طی آرک مارینفورد (Marineford arc)، ایس با شرایط دردناکی رو به رو می‌شود، اما از آخرین لحظات باقی‌مانده برای تشکر کردن از برادر کوچک خود، لوفی استفاده می‌کند. از این سکانس به عنوان یکی از ناراحت‌کننده‌ترین لحظات این مجموعه یاد می‌شود، بنابراین بدیعی است که دیالوگ و تشکر ایس از لوفی نیز در صدر لیست بهترین دیالوگ های انیمه وان پیس قرار بگیرد. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

16 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments