بهترین شخصیت های زن در انیمه وان پیس چه کسانی هستند؟
1%
 • 0/10

بهترین شخصیت های زن در انیمه وان پیس چه کسانی هستند؟

از وینسموک ریجو تا نامی

بهترین شخصیت های زن در انیمه وان پیس چه کسانی هستند؟ ۱۸ ۰۵ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

نیکو روبین و نامی تنها شخصیت های زن در انیمه وان پیس نیستند که لیاقت بهترین خطاب شدن را دارند، و در این بین کاراکترهای مونث بسیار دیگری نیز وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند. حال، به نظر شما بهترین شخصیت‌های زن در این مسیر طولانی چه کسانی هستند؟

انیمه وان پیس (One Piece)، در اوایل سال ۲۰۰۰ به عنوان یکی از سه انیمه بزرگ شونن انتخاب شد، و اکنون طرفداران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. داستان نویسی بی‌نظیر ایچیرو اودا (Eiichiro Oda)، یکی از بهترین نویسندگان مانگا تاریخ، به قدری خارق‌العاده و استثنایی محسوب می‌شود که ارزش آن چیزی بیشتر از بزرگترین جوایز و تشویق‌ها است. با این وجود، هنگامی که صحبت از داستان نویسی بی‌نظیر می‌شود، قطعا طراحی کاراکتر‌های آن داستان نیز چیز‌های زیادی برای گفتن دارند. بدیعی است پس از گذشت ۲۵ سال از عرضه اولین قسمت انیمه وان پیس، تاکنون از کاراکترهای بسیاری رونمایی شده باشد. شخصیت‌های مردی که در دریاها سیر می‌کنند، حکومت را به دست گرفته‌اند، اما این موضوع مانع پیشرفت، موفقیت و قدرت شخصیت زن نمی‌شود. با رسانه سرگرمی همراه شوید، چرا که ما در ادامه این مطلب، بهترین شخصیت های زن در انیمه وان پیس را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم.

۱۰. وینسموک ریجو به صورت پنهانی از خانواده خود محافظت می‌کند

 • اولین حضور: قسمت ۷۸۴
 • دوبلور ژاپنی: میچیکو نیا (Michiko Neya)
 • دوبلور انگلیسی: آلکسیس تیپتون (Alexis Tipton)
 • قدرت/ توانایی‌ها: پیشرفت‌های ژنتیکی، قدرت‌های سمی

خواهر بزرگتر سانجی (Sanji) و تنها دختر خانواده وینسموک (Vinsmoke)، وینسموک ریجو (Reiju)، از نخستین حضور در آرک جزیره تمام کیک (Whole Cake Island arc) خود را در قلب تماشاگران بسیاری جای داده است، و به صورت روزافزون به تعداد این تماشاگران اضافه می‌شود. ریجو برخلاف برادران خشن و پدر بی‌رحم، انسانیت خود را از دست نداده و نسبت به دیگران اهمیت می‌دهد. به عنوان فردی که از کودکی در استفاده نکردن از قدرت‌های قلب خود تعلیم دیده است، ریجو به صورت کامل سربلند بیرون نیامده و انسانیت را همچنان انتخاب می‌کند.

ریجو تنها کسی است که در کودکی تلخ سانجی او را رها نکرد، و در همه حال حمایت کننده برادر خود بوده است. حمایت‌های ریجو کلید حفظ انسانیت و آینده روشن سانجی محسوب می‌شود. ریجو وینسموک تنها در قدرت‌های قلب یک شخصیت پیروز به حساب نمی‌آید، بلکه در قدرت‌های فیزیکی نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. قدرت و توانایی‌های این کاراکتر دوست داشتنی در پیشرفت‌های ژنتیکی، یعنی بدنی فراتر از انسان و قدرت‌های سمی خلاصه می‌شود. بنابراین با وجود این تفاسیر، ریجو وینسموک یکی از بهترین شخصیت های زن در انیمه وان پیس است که تحت هر شرایطی نباید از قدرت‌های او چشم پوشی کرد. 

۹. بیگ مام بزرگترین ابرشرور مونث است

 • اولین حضور: قسمت ۵۷۱
 • دوبلور ژاپنی: توشیکو فیوجیتا (Toshiko Fujita)
 • دوبلور انگلیسی: پم دورتی (Pam Dougherty)
 • قدرت/ توانایی‌ها: میوه شیطانی سورو سورو نو می (Soru Soru no Mi Devil Fruit)

در میان دیگر شخصیت‌های دوست داشتنی این مجموعه، شارلوت لینلین (Charlotte Linlin) ملقب به بیگ مام (Big Mom) در قالب یکی از بزرگترین ابرشرور‌های موجود، یک کاراکتر ترسناک محسوب می‌شود. در واقع، بیگ مام تنها عضو مونث در میان چهار امپراتور دریا است، و به عنوان شروری خطرناک در آرک‌های متعددی به نقش آفرینی می‌پردازد. لینلین خانواده بزرگی را تشکیل می‌دهد و با کمک آن‌ها سفری طولانی را در دریاها شروع و به دنیای جدید قدم می‌گذارد. 

در میان شخصیت‌های این مجموعه، طراحی شخصیت بیگ مام او را به عنوان یک ابرشرور خطرناک، ترسناک‌تر می‌کند. شخصیت او را خصوصیات بچگانه، بی‌رحم و پرخور تشکیل می‌دهد، بنابراین می‌توان گفت لینلین تمامی خصوصیات یک کاراکتر منفی را به همراه دارد، و به همین ترتیب طرفداران بسیاری به او جذب نمی‌شوند. اما با این حال، قدرت فوق‌العاده‌ای او باعث می‌شود به جمع بهترین شخصیت های زن در انیمه وان پیس اضافه شود. 

۸. شخصیت و قدرت‌های پرونا به یادماندنی هستند

 • اولین حضور: قسمت ۳۳۸
 • دوبلور ژاپنی: کومیکو نیشیهارا (Kumiko Nishihara)
 • دوبلور انگلیسی: فلیسیا آنجله (Felicia Angelle)
 • قدرت/ توانایی‌ها: میوه شیطانی هورو هورو نو می

پرونا (Perona) به عنوان یکی از اعضای خدمه گکو موریا (Gecko Moria) در آرک تریلر بارک (Thriller Bark arc) برای اولین بار معرفی می‌شود. شخصیت پیچیده او باعث شد مخاطبان بسیاری به طرفداران او تبدیل شوند. شخصیت او تلفیقی از رفتارهای بچگانه و خودخواهانه است که نسبت به زیردستان خود به شدت وابستگی دارد. پرونا در حالی که تظاهر می‌کند از شخصیتی قوی بهره‌مند است، در واقع از درون به شدت روحیه شکننده‌ای دارد که با کوچک‌ترین اتفاقات ناامید و ناراحت می‌شود. البته ناگفته نماند که بخش بزرگی از خصوصیات او را میوه شیطانی هورو هورو نو می تشکیل می‌دهد، میوه‌ای که قابلیت ناامید کردن دشمنان را به همراه دارد. 

بنا به دلایلی، پرونا مجبور می‌شود دو سال را زیر نظر دراکیول میهاوک (Dracule Mihawk) و در کنار زورو (Zoro) سپری کند. رونمایی از کاراکتر پرونا پس از پرش زمانی داستان، تا حدودی بالغ شدن او را نشان می‌دهد. اما با وجود شخصیتی درهم و بی‌ثبات، پرونا از جایگاهی ویژه در قلب طرفداران برخوردار است، پس بنابراین قطعا به جمع بهترین شخصیت های زن در انیمه وان پیس اضافه می‌شود. 

۷. نفتاری دی. وی‌وی برای همیشه در قلب کلاه حصیری‌ها باقی می‌ماند

 • اولین حضور: قسمت ۶۲
 • دوبلور ژاپنی: میسا واتانیبل (Misa Watanabe)
 • دوبلور انگلیسی: کیتلین گلاس (Caitlin Glass)
 • قدرت/ توانایی‌ها: مهارت‌های اساسی رزمی، اقتدار سیاسی

مهمان افتخاری گروه کلاه حصیری‌ها، شاهزاده نفتاری دی. وی‌وی (Nefertari D. Vivi) در اولین آرک‌های انیمه وان پیس به جمع آن‌ها می‌پیوندد. لوفی و خدمه‌اش طی آرک آلاباستا (Alabasta arc) به کمک وی‌وی می‌شتابند تا با ایستادگی در برابر کروکودایل (Crocodile) حکومت آلاباستا را مجددا به خاندان نفتاری برگردانند. شاهدخت وی‌وی مسیر طولانی را در کنار گروه کلاه‌ حصیری سپری می‌کند و این موضوع سبب وابستگی آن‌ها به یکدیگر می‌شود. 

وی‌وی در تکنیک‌های اساسی رزمی مهارت دارد. در ابتدای رویارویی او با کلاه‌ حصیری‌ها، خود را به عنوان یکی از زیردستان کروکودایل معرفی می‌کند، اما با این حال آن‌ها همچنان او را یاری می‌کنند. پس از به اتمام رسیدن جنگ‌های آلاباستا، لوفی (Luffy) از وی‌وی می‌خواهد به خدمه او بپیوندد. با اینکه وی‌وی جهت صلاحیت مردم کشور خود، درخواست لوفی را رد می‌کند، اما همچنان برای همیشه در قلب کلاه حصیری‌ها باقی می‌ماند.

۶. دکتر کورها دانش خود را چوپر تقدیم می‌کند

 • اولین حضور: قسمت ۸۰
 • دوبلور ژاپنی: ماساکو نوزاوا (Masako Nozawa)
 • دوبلور انگلیسی: جولی میفیلد (Julie Mayfield)
 • قدرت/ توانایی‌ها: دانش تجربی، قدرت‌های غیرانسانی

کورها (Dr. Kureha) دکتر عجیب و غریب جزیره درام (Drum Island)، سرزمین مادری تونی تونی چوپر (Tony Tony Chopper) است. کورها مدت زمان بسیاری را صرف تعلیم دادن چوپر در مسائل تجربی می‌کند. خصوصیات اخلاقی او پیچیده و تلفیقی از عصبانیت، اشتیاق بیش‌ از حد و خودپسندی است. مردم جزیره درام علی‌رغم وحشتی که نسبت به او دارند، برای او ارزش بی‌حدی قائل هستند، چرا که با کمک دانش این دکتر پیر و عجیب و غریب، به صورت تعداد دفعات متعددی از مرگ نجات پیدا کردند. 

هنگامی که نامی، مسیریاب گروه کلاه حصیری‌ها، دچار بیماری ناشناخته و سختی می‌شود، خدمه کلاه حصیری به دستور لوفی به جزیره درام سفر کرده، و در آن‌جا با دکتر کورها و سپس عضو جدید خود، تونی تونی چوپر ملاقات می‌کنند. با اینکه دکتر کورها با چوپر به طرز وحشیانه‌ای رفتار می‌کرد، اما او را به عنوان پسر خود قبول داشت، و پس از ترک چوپر، به شدت اندوهگین شد. با وجود قدرت و توانایی‌های ذکر شده، دکتر کورها به عنوان یکی از سرسخت‌ترین و بهترین شخصیت های زن در انیمه وان پیس در این لیست از جایگاه مخصوصی بهره‌مند است. 

۵. اوتا طرفداران بسیاری را پس از عرضه فیلم قرمز به خود جذب کرد

 • اولین حضور: قسمت ۱۰۲۹، فیلم وان پیس: قرمز (One Piece Film: Red)
 • دوبلور ژاپنی: کائوری نازوکا (Kaori Nazuka)
 • دوبلور انگلیسی: آماندا لی (Amanda Lee)
 • قدرت/ توانایی‌ها: میوه شیطانی اوتا اوتا نو می (Uta Uta no Mi Devil Fruit)

اوتا (Uta) برای اولین‌بار در فیلم قرمز حضور می‌یابد، و با این اتفاق تماشاگران بسیاری را تعجب‌زده می‌کند. طولی نکشید تا اوتا به یکی از بهترین شخصیت های زن در انیمه وان پیس تبدیل شد. او دخترخوانده شنکس (Shanks) و دوست دوران کودکی لوفی محسوب می‌شود، که این موضوع محبوبیت اوتا را بیشتر می‌کند. طی فیلم قرمز، اوتا دست به انجام کاری اشتباه اما با نیت پاک می‌زند، که خرابی‌های بسیاری را به وجود می‌آورد. او تصمیم می‌گیرد با اجرای کنسرتی خیالی، با کمک میوه شیطانی خود، اوتا اوتا نو می، مردم را از واقعیت تلخ و دردناک دور کرده و در زندگی رنگارنگ حبس می‌کند. 

همانطور که انتظار می‌رود گروه کلاه حصیری به کمک اوتا می‌شتابند، و تاثیر گذاری آن‌ها پس از پی بردن به رابطه اوتا و لوفی حتی بیشتر هم می‌شود. فیلم مذکور یکی از بهترین داستان‌های وان پیس را در بر می‌گیرد، و با بازخورد‌های مثبت تماشاگران مواجه می‌شود، به گونه‌ای که آن‌ها بی‌صبرانه منتظر حضور مجدد اوتا هستند. 

۴. بوا هانکوک کاراکتری زیبا و کشنده است

 • اولین حضور: قسمت ۴۰۹
 • دوبلور ژاپنی: کتونو میتسوشی (Kotono Mitsuishi)
 • دوبلور انگلیسی: لیدیا مکی (Lydia Mackay)
 • قدرت/ توانایی‌ها: میوه شیطانی مرو مرو نو می (Mero Mero no Mi Devil Fruit)

زیباترین شخصیت زن در انیمه وان پیس، بوا هانکوک (Boa Hancock)، از سراسر جهان طرفداران بی‌شماری را به خود جذب کرده است. علاوه بر زیبایی بی‌حد و مرز او که خود یک قابلیت ترسناک محسوب می‌شود، هانکوک پرنسس مار در جزیره لیلی آمازون (Amazon Lily) است که این موضوع جایگاه مهم او را ثابت می‌کند. البته ناگفته نماند، این شخصیت زیبا نیز به عنوان تنها جنگ‌سالار مونث شناخته شده در تاریخ سازمان محسوب می‌شود. زیبایی ذاتی و قدرت‌های برگرفته از میوه شیطانی مرو مرو نو می، می‌تواند هر مردی را بلافاصله پس از رویارویی با هانکوک عاشق و تبدیل به سنگ کند. 

بسیاری از مخاطبان این مجموعه قبل از آشنایی با هانکوک او را به عنوان ورژنی دیگر از نیکو روبین خطاب می‌کنند، در حالی که آن‌ها دو شخصیت جدا هستند. بوا هانکوک برای اولین بار در قسمت ۴۰۹ حضور می‌یابد، و علاقه شدیدی نسبت به لوفی، شخصیت اصلی داستان پیدا می‌کند. تمایز ایجاد شده بین رفتار ملایم هانکوک با لوفی و رفتار خشن با دیگر افراد، صحنه‌های خنده‌دار و جذابی را به وجود می‌آورد. با وجود این تفاسیر، بوا هانکوک، کاراکتری زیبا اما کشنده، موردی دیگر از بهترین شخصیت های زن در انیمه وان پیس به شمار می‌آید.

۳. جولری بانی به شدت بامزه است

 • اولین حضور: قسمت ۳۹۲
 • دوبلور ژاپنی: ریکو تاکاگی (Reiko Takagi)
 • دوبلور انگلیسی: لارا وتسل (Laura Wetsel)
 • قدرت/ توانایی‌ها: میوه شیطانی توشی توشی نو می (Toshi Toshi no Mi Devil Fruit)

یکی از پرخور و حریص‌ترین شخصیت‌های دنیای انیمه، جولری بانی (Jewelry Bonney)، شخصیتی که داستان او به صورت کامل عنوان نشده است، موردی در فهرست بهترین شخصیت های زن در انیمه وان پیس به شمار می‌آید. او دختر خوانده بارتولومیو کوما (Bartholomew Kuma) است، و درد و رنج بسیاری را پس از تبدیل شدن کوما به یک ماشین جنگی تحمل کرد. بانی در حالی که تنها ۱۲ سال دارد تصمیم می‌گیرد سفر خود را به عنوان یک دزد دریایی در دریاها شروع کند، و با کمک میوه شیطانی توشی توشی نو می، سن خود را افزایش می‌دهد.

پس از اولین حضور او در قسمت ۳۹۲، تماشاگران نسبت به شناخت بیشتر این کاراکتر کنجکاو شدند، و اکنون که آرک اگ‌هد (EggHead arc) پخش می‌شود، بانی موفق به جذب طرفداران بی‌شماری از سراسر جهان شده است. شخصیت جالب و بی‌ثبات او دلیلی برای محبوبیت بانی است، پس بنابراین باید در لیست بهترین شخصیت های زن در انیمه وان پیس قرار بگیرد. 

۲. گروه کلاه حصیری‌ها بدون نیکو روبین به موفقیت نخواهد رسید

 • اولین حضور: قسمت ۶۷
 • دوبلور ژاپنی: یوریکو یاماگوچی (Yuriko Yamaguchi)
 • دوبلور انگلیسی: استفنی یانگ (Stephanie Young)
 • قدرت/ توانایی‌ها: میوه شیطانی هانا هانا نو می (Hana Hana no Mi Devil Fruit)

شخصیت‌های محبوب برگرفته از داستان پیش زمینه دردناکهستند، و نیکو روبین (Nico Robin) نمونه بارز این موضوع است. او تنها بازمانده از حمله باستر کال به جزیره اوراها (Ohara) محسوب می‌شود، و اکنون باستان شناس و عضوی از خدمه لوفی است. روبین یکی از خاص و خطرناک‌ترین کاربران میوه شیطانی است، و در موضوعات مختلف اطلاعات و دانش دارد. تمام خصوصیات او در کنار شوخ‌طبیعی تاریک و بدون پرده، محبوبیت روبین را بیشتر می‌کند. 

مانند دیگر اعضای خدمه کلاه حصیری، نیکو روبین نیز در ابتدا به عنوان دشمن آن‌ها شناخته شد. اما پس از آرک انیس لابی (Enies Lobby arc) و پی بردن به شخصیت اصلی او، روبین به عنوان عضو رسمی به خدمه لوفی پیوست. قدرت و مهربانیت بی‌اندازه روبین موجب می‌شود در لیست بهترین شخصیت های زن در انیمه وان پیس از جایگاهی خاص بهره‌مند شود. 

۱. نامی به عنوان اولین عضو مونث به کلاه حصیری‌ها پیوست

 • اولین حضور: قسمت ۱
 • دوبلور ژاپنی: آکمی اوکامورا (Akemi Okamura)
 • دوبلور انگلیسی: لوسی کریستین (Luci Christian)
 • قدرت/ توانایی‌ها: تکنیک‌های اساسی رزمی، دانش در هواشناسی

بی‌شک، عنوان بهترین شخصیت زن در انیمه وان پیس به جهت‌یاب زیبای کلاه حصیری‌ها، نامی (Nami) تعلق دارد. نامی وظیفه جهت یابی و کنترل اعضای خدمه را به عهده دارد، و همیشه آن‌ها را از خطرات احتمالی آگاه می‌کند. او قوی‌ترین شخصیت بین اعضای کلاه حصیری نیست، بلکه یکی از باهوش‌ترین افراد در خدمه محسوب می‌شود. 

تحت هر شرایطی می‌توان روی هوش و استعداد نامی حساب کرد، البته ناگفته نماند او دانشی بی‌حد و مرز در هواشناسی دارد، و این موضوع باعث می‌شود بهترین جهت‌ها را در مسیر کشتی کلاه حصیری‌ها برگزیند. نامی جزوی از اولین افرادی است که به خدمه لوفی پیوست، و از ابتدای این مسیر طولانی او را همراهی کرده است. با وجود این تفاسیر، بدیعی است در میان دیگر شخصیت‌های زن در مجموعه وان پیس، نامی از محبوبیتی بی‌سابقه بهره‌مند باشد. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

18 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments