رتبه بندی تایتان های اصلی در انیمه حمله به تایتان
1%
  • 10/10

رتبه بندی تایتان های اصلی در انیمه حمله به تایتان

از ضعیف به قوی‌ترین

رتبه بندی تایتان های اصلی در انیمه حمله به تایتان ۲۶ ۰۴ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

تمامی تایتان های اصلی از قدرت‌های خاص برخوردارند، اما تمامی آن‌ها قوی نیستند. با رسانه سرگرمی همراه شوید، چرا که قرار است در ادامه به رتبه بندی تایتان های انیمه حمله به تایتان بپردازیم. 

مجموعه حمله به تایتان (Attack on Titan) سرشار از شخصیت‌های قوی و منحصر به فرد است، اما در بین آن‌ها تایتان‌ها بیشترین قدرت را از آن خود کرده‌اند. در حالی که جزیره پارادایس مملو از تایتان‌های مختلف و گوناگون است، تنها ۹ تایتان اصلی از قدرت‌های تایتان بنیانگذار بهره‌مند باشند. با توجه به اطلاعاتی که در انیمه وجود دارد، تمامی الدیایی‌ها قابلیت تبدیل شدن به یک تایتان اصلی را دارند. افرادی که به عنوان تایتان اصلی برگزیده می‌شوند، تنها می‌توانند تا ۱۳ سال آینده به ادامه زندگی خود بپردازند، در حالی که برخی دیگر از آن‌ها طی مبارزات کشته می‌شوند، مانند برتولت هوور (Bertholdt Hoover) و لارا تایبور (Lara Tybur). با اینکه تایتان‌های اصلی دارای قابلیت‌های منحصر به فردی نسبت به دیگر تایتان‌ها معمولی هستند، تمامی آن‌ها به عنوان یک تایتان قدرتمند خطاب نمی‌شوند. ما در ادامه این مطلب، قرار است به رتبه بندی تایتان های  اصلی در مجموعه حمله به تایتان بپردازیم، پس با ما همراه شوید. 

۹. پیک از خاصیت‌های بسیاری برخوردار است

در حالی که در لیست رتبه بندی تایتان های مجموعه حمله به تایتان پیک (Pieck) از آخرین جایگاه به عنوان ضعیف‌ترین تایتان برخوردار است، خاصیت‌های گوناگونی را در برمی‌گیرد. برخلاف هشت تایتان باقی‌مانده، پیک می‌تواند روی چهار پای خود راه برود، و این موضوع یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود. تحت هر شرایطی پیک یک جعبه را به پشت خود متصل می‌کند که در آن انواع اسلحه و گاهی اوقات انسان‌ها را حمل می‌کند. بدن خاص پیک به او اجازه می‌دهد در سرعتی کنترل نشدنی بتازد بدون اینکه ذره‌ای احساس خستگی کند. در رابطه با پتانسیل‌های پیک می‌توان به نجات زک یگر (Zeke Yeager) از چنگال‌های لیوای (Levi) اشاره کرد. 

۸. تایتان فک تکنیکی حیاتی در مبارزات محسوب می‌شود

همانطور که از تایتان فک پیداست، آن‌ها از فک و دندان‌های محکمی برخوردارند که می‌توانند سرسخت‌ترین شی‌ها را از بین ببرند، مانند آهن و یا حتی الماس‌ها. به عنوان کوچکترین تایتان در میان دیگر تایتان‌های اصلی، تایتان فک می‌تواند در مدت زمان کمی سرعت بی‌حد و مرزی داشته باشد. در ابتدا پروکو (Poroco) و سپس فالکو (Falco) به عنوان یک جنگجوی الدیایی قدرت تایتان فک را به ارث برده‌اند. همچنین فالکو نقش مهمی را در مبارزه نهایی با ارن در پایان این مجموعه ایفا می‌کند. با وجود این تفاسیر، تایتان فک در رتبه بندی تایتان های اصلی در انیمه حمله به تایتان رتبه هشتم را کسب می‌کند. 

۷. کاربران تایتان عظیم‌الجثه‌ به صورت استراتژیکی از آن در مبارزات استفاده می‌کنند

به احتمال زیاد تایتان عظیم‌الجثه‌ مشهورترین تایتان در میان دیگر تایتان‌ها به شمار می‌آید، چرا که در اولین قسمت حضور می‌یابد و سعی دارد با تخریب دیوار ماریا، ناحیه شیگانشینا را از بین ببرد. این موضوع موجب شد شخصیت اصلی داستان، ارن یگر (Eren Yeager) در مسیری تاریک قدم بگذارد. ارتفاع تایتان عظیم‌الجثه به بیشتر از ۲۰۰ پا می‌رسد، و باعث می‌شود در میان دیگر تایتان‌های اصلی بزرگترین تایتان به شمار بیاید. طی مجموعه حمله به تایتان، برتولت و آرمین (Armin) کاربران این تایتان بوده‌اند، و در مبارزات مختلف با کمک تایتان عظیم‌الجثه انفجاری نیمه هسته‌ای را به وجود می‌آوردند‌. تایتان‌های مختلف پس از تبدیل شدن، بخاری داغ را از خود ساطع می‌کنند، اما بخار تایتان عظیم‌الجثه‌ به حدی داغ است که به راحتی می‌تواند هرچیزی که سد راه او است را بسوزاند. 

۶. تایتان چکش سلاح‌ها و سازه‌ها را از راه دور تولید می‌کند

اطلاعات کافی در مورد تایتان چکش وجود ندارد، چرا که در طول داستان این مجموعه به اندازه کافی به او پرداخته نشده است. این تایتان در سال‌های اخیر به عهده خانواده تایبور بوده است، اما تا قبل از جنگ لیبریو از توانایی‌های آن استفاده نکرده‌اند. آخرین کاربر این تایتان لارا تایبور است، شخصیتی که پس از پیدایش ناگهانی ارن یگر جهت مقابله با او برای آخرین بار به تایتان چکش تبدیل می‌شود. این تایتان می‌تواند در طول مبارزات اسلحه‌های مختلفی را از جنس کریستال خلق کند، در حالی که مسافت موجود برای او فرقی نمی‌کند. ارن پس از شکست لارا تایبور تایتان او را از آن خود می‌کند. به طور کلی تایتان چکش در لیست رتبه بندی تایتان های اصلی در مجموعه حمله به تایتان از مقام هشتم برخوردار است. 

۵. تایتان مونث یک دشمن خاص محسوب می‌شود

تایتان مونث یکی از قدرتمندترین تایتان‌های اصلی به شمار می‌آید، اما با این حال چه اتفاقی می‌افتد اگر یک فرد مذکر از قابلیت‌های تایتان مونث برخوردار شود؟

جوابی برای این سوال وجود ندارد، چرا که در طول مجموعه حمله به تایتان به آن پرداخته نشده است. تایتان مونث از قابلیت‌های رزمی فوق‌العاده بهره‌مند است و شکست او کار راحتی نیست. حتی با همکاری دو آکرمن که شهرتی جهانی در قدرت خود دارند، نتوانستند آنی لئون‌هارت (Annie Leonhar) را در قالب تایتان مونث شکست دهند. تایتان مونث می‌تواند با فریاد دیگر تایتان‌ها را به خود جذب کند و آن‌‌ها را به خوردن او وادار کند. با وجود این تفاسیر، تایتان مونث رتبه پنجم را در لیست رتبه بندی تایتان های حمله به تایتان کسب می‌کند. 

۴. تایتان هیولا می‌تواند به شکل حیوانات مختلف ظاهر شود

به عنوان خطرناک‌ترین تایتان می‌توان به تایتان هیولا اشاره کرد، به خصوص زمانی که توسط زک یگر استفاده می‌شود. هنگامی که از این تایتان برای اولین‌بار رونمایی شد مخاطبان را به شدت شوکه کرد، چرا که در گذشته تایتانی مانند او به نمایش درنیامده بود. تایتان هیولا می‌تواند به شکل حیوانات گوناگون در بیاید. ظاهر او پوشیده شده از مو است و مهارت خاصی در پرتاب و هدف گیری دارد. در حالی که او توانایی‌های مرگ‌باری برخوردار است، اما در کمترین زمان از کاپیتان لیوای شکست می‌خورد. خون سلطتنی به زک کمک می‌کند به ارتقای مهارت‌های خود بپردازد‌. در نهایت، هنگامی که صحبت از رتبه بندی تایتان های مجموعه حمله به تایتان می‌شود، تایتان هیولا در رتبه چهارم قرار می‌گیرد. 

۳. دوام تایتان زره پوش او را به دشمنی سرسخت تبدیل می‌کند

همانطور که از اسمش پیدا است، سراسر بدن تایتان زره پوش از زره پوشیده شده و بسیار با دوام و مقاوم است. راینر (Reiner) به عنوان کاربر زره پوش از طرف الدیایی‌ها پذیرفته شده‌ است، و استقامت این تایتان‌ را هنگامی با در مقابل توپ قرار گرفتن صدمات جدی ندید، ثابت می‌کند. یکی از ایرادات این تایتان سرسخت کاهش تحرک و سرعت او است، اما با این حال، راینر به سرعت احتیاجی ندارد، هنگامی که می‌تواند مانع‌های پیش‌روی خود را با یک ضربه از بین ببرد. با توجه به این تفاسیر، در لیست رتبه بندی تایتان های اصلی در مجموعه حمله به تایتان رتبه سوم را کسب می‌کند.

۲. تایتان حمله می‌تواند از زمان فراتر رود

ارن کروگر (Eren Kruger)، گریشا یگر (Grisha Yeager) و ارن یگر همگی از تایتان حمله استفاده می‌کنند و از جهاتی نیز به یکدیگر متصل‌اند. طبق گفته کروگر، تایتان‌ها حمله هرگز از دیگران اطاعت نکرده‌اند و قادر به دانستن آینده هستند، همانطور که با برملا شدن رازهای ارن این موضوع نیز اثبات می‌شود. از همان ابتدای تبدیل شدن کروگر و گریشا به تایتان حمله، ارن در حال هدایت کردن آن‌ها به سمت خواسته‌های خود او بوده است. در نهایت، تایتان حمله در لیست رتبه بندی تایتان های اصلی در مجموعه حمله به تایتان مقام دوم را کسب می‌کند. 

۱. تایتان بنیانگذاری مانند عروسکی تحت کنترل ارن یگر در می‌آید 

تایتان بنیانگذار اولین تایتان به وجود آمده در تمام تاریخ است، و همانطور که از اسم او پیدا است، دیگر تایتان‌ها پس از او به وجود آمده‌اند. این تایتان زمانی به وجود آمد که یمیر فریتز (Ymir Fritz) به صورت تصادفی با صدپا درخشان برخورد کرد. با این حال، عظمت یمیر و فریدا ریس (Frieda Reiss) در مقابل تایتان بنیانگذار ارن یگر که در روز رامبلینگ و قیامت به پیدایش رسید به چشم نمی‌آید. عظمت این تایتان غیر قابل تصور نیست، او می‌تواند ده‌ها تایتان را روی اسکت خود حمل کند، در حالی قدرت دفاع از خود را ندارد. تایتان بنیانگذار می‌تواند دیگر تایتان‌ها را به وجود آورده و کنترل کند، او حتی می‌تواند خاطرات الدیان‌ها را دستکاری کرده و تغییر دهد. بنابراین بدون شک می‌توان گفت تایتان بنیانگذار قوی‌ترین تایتان در مقابل دیگر همسانان خود محسوب می‌شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

26 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments