آیا بهترین انیمه های آخرالزمانی را می‌شناسید؟
1%
  • 0/10

آیا بهترین انیمه های آخرالزمانی را می‌شناسید؟

داستان‌هایی که پایان دنیا را روایت می‌کنند

آیا بهترین انیمه های آخرالزمانی را می‌شناسید؟ ۲۶ ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در میان ژانرهای متفاوت انیمه، برخی از آن‌ها انقراض زمین را به تصویر می‌کشند و از داستانی بر اساس آخرالزمان پیروی می‌کنند. آیا بهترین انیمه های آخرالزمانی را می‌شناسید؟

همه طرفداران انیمه با ژانر‌های ترسناک و دلهره‌آور موافق نیستند. با این حال، صنعت انیمه آثار فوق‌العاده و تماشایی را بر حسب آخرالزمان ارائه کرده است، که ارزش حداقل یک بار درخشیدن را دارند. عبارت چشم نواز تقریبا با این آثار مغایرت ندارد، چرا که آن‌ها شامل صحنه‌های خشونت‌آمیز و وحشتناک هستند. در حالی که انیمه‌هایی در این سبک با داستانی خلاقانه، شخصیت پردازی استثنایی و گرافیکی گیرا تلفیق شده‌اند، اثری مسحورکننده را به وجود می‌آورند. از Attack on Titan که انسان‌ها برای بقا با غول‌ها مبارزه می‌کنند، تا High School of the Dead که نوجوانانی دبیرستانی با زامبی‌ها مقابله می‌کنند، مواردی از بهترین و پرطرفدارترین انیمه های آخرالزمانی محسوب می‌شوند. این مجموعه‌های پسا آخرالزمانی، عمق میل و درگیری انسان‌ها را به نمایش می‌گذارند که تا پایان جهان افزایش یافته است. در همین حال، آن‌ها همچنین به عنوان یک اثر هشدار دهنده در مورد اینکه چگونه بشریت هنوز در برابر فاجعه‌های جهانی بسیار شکننده و آسیب پذیر است، داستان خود را ارائه می‌کنند. ما در ادامه این مطلب به معرفی مواردی از بهترین انیمه های آخرالزمانی می‌پردازیم، پس اگر علاقه‌مند هستید با رسانه سرگرمی همراه شوید. 

Girls’ Last Tour (۲۰۱۷)

انیمه Girls’ Last Tour بر پایه محتوایی ضد جنگ است، که می‌خواهد نتیجه بی‌ثمر جنگ را به نمایش بگذارد. این انیمه در فضایی آخرالزمانی سیر می‌کند که انسان‌ها بزرگترین جنگ جهانی بشریت را انجام داده‌اند و اکنون در سکوت، تمامی نشانه‌های زندگی در جهان محو می‌شوند. در این میان دو دختر به نام‌های چیتو (Chito) و یوری (Yuuri) با موتورسیکلت خود خیابان‌های خالی از سکنه را طی می‌کنند. در حالی که به دنبال غذا و امکانات رفاهی می‌گردند، در مورد معنای زندگی فکر می‌کنند و به فعالیت‌های بازیگوشانه و فلسفی می‌پردازند. مجموعه Girls’ Last Tour شما را در شهری متروکه و تفکر در مورد چگونگی وقوع این اتفاقات رها می‌کند. گرافیک مینیمال این انیمه چشمان مخاطبان را نوازش می‌کند. با اینکه بسیاری دیگر از انیمه‌های مشابه روی صحنه‌های اکشن تمرکز دارند، انیمه Girls’ Last Tour دوستی دو دختر که به دنبال جواب سوال‌های خود می‌گردند، را می‌سنجد. این انیمه جزوی از بهترین انیمه های آخرالزمانی است که اوقات سرگرم کننده‌ای را برای مخاطبان به ارمغان می‌آورد. 

Revisions (۲۰۱۹)

در حالی که خط زمانی داستان در آینده توکیوی ویران شده توسط هیولاهای مکانیکی غول‌پیکر سیر می‌کند، Revisions داستان زندگی پسری دبیرستانی به نام دایزوکه دوژیما (Daisuke Dojima) را به نویسندگی گرو تانیگوچی روایت می‌کند. در دوران کودکی، پیشگویی به دایزوکه می‌گوید هنگامی که مصیبتی بزرگ جهان را در بر می‌گیرد، او تنها قهرمانی است که می‌تواند از مردم محافظت کند. دایسوکه به سیصد سال آینده سفر می‌کند و با رباتی مونث به همراه موهای صورتی آشنا می‌شود، که وظیفه دارند در کنار یکدیگر ویرانی‌های شیبویا را اصلاح کنند. مجموعه Revisions جزوی از آثاری است که از مانگا یا ویدیو گیم خاصی پیروی نمی‌کند. هنگامی که یک اثر برگرفته از منبع خاصی نیست، بدین معنا است که نمی‌توان آن را با داستان اصلی خود و نتیجه انیمه مقایسه کرد. انیمه Revisions با کارگردانی گورو تانیگوچی و پویانمایی شیروگومی، در سبک علمی-تخیلی، به شخصیت اول اجازه می‌دهد تا به چیز‌هایی غیرقابل تصور دست یابد. از این رو، این انیمه به یکی از بهترین انیمه های آخرالزمانی تبدیل می‌شود، که ارزش حداقل یک بار تماشا کردن را دارد. 

Vivy: Fluorite Eye’s Song (۲۰۲۱)

موضوع تسلط هوش مصنوعی بر جهان و بشریت چندین بار در آثاری مختلف مورد بحث قرار گرفته است. اما تا به حال هرگز به عقب گرد ساعت در این خطر بزرگ اشاره نشده است. انیمه Vivy: Fluorite Eye’s Song به کارگردانی شینپی ازاکی، بر حسب سناریو مذکور طراحی شده است و در این راستا از رقبای خود جلو می‌زند. داستان این مجموعه زندگی یک دستیار هوش مصنوعی و مطرب، به نام وی‌وی (Vivy) را روایت می‌کند که کمک کننده، بدون خطر و صادق است. انیمه Vivy: Fluorite Eye’s Song داستانی عمیق و قابل تامل را دارا است که توانایی انیمه را در خلق دنیای جدید و حیرت‌انگیز، به نمایش می‌گذارد. در حالی که این مجموعه سرشار از راز‌های عملی- تخیلی و صحنه‌های اکشن است، تفکراتی فلسفی در زمینه چگونگی زندگی آینده انسان‌ها در کنار هوش مصنوعی را بیان می‌کند. بنابراین، این انیمه نیز مستحق افزوده شدن به جمع بهترین انیمه های آخرالزمانی که خواهان درخشش هستند، است.

Kabaneri of the Iron Fortress (۲۰۱۶)

استودیو Wit به دلیلی ساخت عجیب‌ترین انیمه‌های تاریخ مشهور است. این تکنیک باعث شد تا مجموعه Kabaneri of the Iron Fortress از یک سریال خوب به یک سریال کاملا حماسی ارتقا یابد. در طول انقلاب صنعتی، شیوع یک بیماری باعث شد انسان‌ها به موجوداتی شبیه به زامبی تبدیل شوند، و این بیماری به صورت مسری از یک فرد به دیگر افراد منتقل شود. افراد پاک و بازمانده، داخل دیواری غیرقابل نفوذ در جزیره هینوموتو پناه می‌گیرند، جایی که ایکوما (Ikoma) سلاحی ساخته است که می‌تواند به یک باره همه چیز را نابود کند. به طور قطع می‌توان مجموعه Kabaneri of the Iron Fortress را موردی دیگر در لیست بهترین انیمه های آخرالزمانی دانست. چراکه، استفاده از صحنه‌های هیجان‌انگیز که قلب مخاطبان را به تپش در می‌آورد، دلیلی قانع کننده برای اضافه شدن به این لیست است. ایکوما به عنوان شخصیت اصلی داستان، همزمان فردی حواس پرت و حیله‌گر است، که ظرفیت او برای زنده ماندن در خطرناک‌ترین موقعیت‌ها، این انیمه را به روایتی هیجان‌انگیز و دلهره‌آور تبدیل می‌کند.

Guilty Crown (۲۰۱۱)

پس از آخرالزمانی بر حسب شیوع یک ویروس، تعداد افراد فراوانی در سراسر ژاپن کشته شدند، و بازماندگان در وضعیتی مصیبت به سر می‌برند. بر اساس این اتفاق، سازمان ملل متحد جهت نظم و قرنطینه مردم، ستاد مرکزی را فرا می‌خواند. در این بین، شورشی خاص در میان گروه‌های ژاپن رخ می‌دهد تا هر کدام استقلال از دست رفته خود را به دست آورند. پسری هفده ساله به نام شو اوما (Shuu Ouma) به دلیل قدرت استثنایی خود مورد هدف قرار می‌گیرد. اوایل سال ۲۰۱۰ زمانی است که صنعت انیمه شاهد افزایش روایت‌های پسا آخرالزمانی بود. اگر به انیمه Guilty Crown بهای بیشتری پرداخته می‌شد، به راحتی می‌توانست جزوی از شاهکارترین انیمه‌های تاریخ شود‌. اما با این وجود، این مجموعه توانسته است به عنوان موردی از بهترین انیمه های آخرالزمانی شناخته شود. انیمه مذکور با ژانری درام و اکشن، انتخابی مناسب برای نوجوانان است. با وجود کلمات کلیشه‌ای و توسعه شخصیت‌های احساسی، انیمه Guilty Crown ارزش صرف وقت و تماشا کردن را دارد.

Dr. Stone (۲۰۱۹)

در سراسر جهان به خصوص کشور ژاپن، رویدادی رمزآلود و مرموزانه باعث شد تقریباً همه افراد جهان به سنگ تبدیل شوند. پس از گذشت هزاران سال، دانش آموز دبیرستانی به نام تایجو (Taiju) در ژاپن احیا می‌شود، جایی که تقریباً خالی از هرگونه تمدنی است. او با چهر‌ای آشنا در سنکو آشنا می‌شود. این فرد نابغه قصد دارد تمدن را مجدداً از ابتدا بازسازی کند. آن‌ها با یکدیگر متحد شده و با استفاده از دانش خود برای ساخت آتش و موارد ابزاری دیگری می‌کوشند، و سعی در دستیابی به چیز‌های غیر ممکن دارند. تا کنون، روایت‌های آخرالزمانی تنها در جذب طرفداران اکشن و سرگرم کردن آن‌ها موفق بوده‌اند. اما مجموعه Dr. Stone به دلیل استفاده از موضوعاتی بر حسب دانش فیزیک و شیمی مورد تحسین قرار می‌گیرد، و به همین سبب جزوی از بهترین انیمه های آخرالزمانی محسوب می‌شود. این انیمه زندگی دو قهرمان در قلب دنیایی محکوم به فنا را در بر می‌گیرد که باید برای بقای خود با استفاده از علم دنیای واقعی تلاش و با مرگ مقابله کنند. 

Heavenly Delusion (۲۰۲۳)

پانزده سال قبل، مصیبتی بزرگ باعث ویرانی توکیو در ژاپن می‌شود. اکنون زمین خالی از سکنه است، اما موجوداتی عجیب‌الخلقه در آن پرسه میزنند. با این حال، تمدن یک مرکز منزوی را برای رشد یافته است، مکانی که بهترین رفتار در مقابل کودکان می‌شود و همواره از دنیای بیرون محافظت می‌شوند. اما در این بین، دو کودک بیرون از این مرکز به نام‌های مارو (Maru) و کیروکو (Kiruko) زندگی خود را در جستجوی بهشت فرضی سپری می‌کنند. انیمه Heavenly Delusion جدیدترین عضو در لیست بهترین انیمه های آخرالزمانی محسوب می‌شود، که گاهی اوقات شامل صحنه‌هایی طاقت‌فرسا است. طرفداران سریال The Last Of Us به تماشای این انیمه دعوت می‌شوند. چراکه، شباهت‌های بسیاری میان این دو سریال وجود دارد؛ دو غریبه ناچار می‌شوند به یکدیگر اعتماد کنند و به دنبال مکانی امن، از خطرها گذر کنند. شخصیت پردازی پیچیده و تصاویری با کیفیت و معمایی باعث می‌شود این انیمه به یکی از پرطرفدارترین انیمه‌های سال ۲۰۲۳ تبدیل شود. به همین سبب، انیمه Heavenly Delusion طرفداران بسیاری را مجذوب خود کرده است.

Seraph of the End (۲۰۱۵)

انیمه Seraph of the End داستانی انتقام محور و در تلاش برای بقا است. این انیمه در نقطه‌ای شروع می‌شود که یک ویروس مرموز شیوع پیدا کرده و باعث مرگ جمعیت بسیاری از افراد بالای ۱۳ سال می‌شود. بازماندگان کودکانی هستند که توسط خون‌آشام‌های تشنه به خون و قدرت به بردگی گرفته می‌شوند. در میان بازماندگان، دو پسر به نام‌های یوئیچیرو (Yuuichirou) و میکائیلا هیاکویا (Mikaela Hyakuya) از وضعیت پیش آمده ناراضی هستند و قصد شورش را در سر می‌گذرانند. دنیای وحشیانه بر حسب مانگایی در سبک فانتزی تاریک، اثری توسط تاکایا کاگامی، تصویرگری عالی یاماتو یاماموتو، و پویانمایی استودیو Wit به یک داستان تماشایی در مورد زندگی دلخراش شخصیت‌ها می‌پردازد، که حاصل دسترنج عوامل مذکور باعث می‌شود تا انیمه Seraph of the End به عنوان موردی دیگر از بهترین انیمه های آخرالزمانی به این لیست اضافه شود. محیط اسرارآمیز در کنار شخصیت مبهم کاراکتر‌ها به زیبایی‌های این انیمه افزوده است، بنابراین طرفداران بسیاری نیز به آن جذب شده‌اند. علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده، سکانس‌های اکشن فوق‌العاده و حیرت‌انگیز طی دو فصل این انیمه را به یکی از تماشایی‌ترین انیمه‌های تمام دوران تبدیل کرده است. 

High School of the Dead (۲۰۱۰)

آیا از تماشای مبارزه نوجوانان و زامبی‌ها برای بقای خود لذت می‌برید؟ سریال High School of the Dead انتخابی مطلوب برای سلیقه شما است. داستان این انیمه زندگی انسان‌ها را در حالی که با شیوع یک بیماری مرموز به هیولاهای تشنه به گوشت تبدیل می‌شوند، روایت می‌کند. در ادامه، زامبی‌ها به یک دبیرستان حمله می‌کنند، و دو دانش‌آموز به نام‌های تاکاشی کیمورو (Takashi Kimuro) و ری میاموتو (Rei Miyamoto) از جمله نوجوانانی هستن که برای بقای خود می‌جنگند و در راستای جلوگیری از آلوده شدن به دفاع از خود می‌پردازند. سریال High School of the Dead با توجه به تلاش‌ انیماتورهای خود، از گرافیک و صحنه‌های هیجان‌انگیزی برخوردار است. این سریال تلفیقی از سکانس‌های اکشن پرتنش و آرام را شامل می‌شود که باعث شده است تا به یکی از بهترین انیمه های آخرالزمانی در میان در انیمه‌های هم‌نسل خود شود. ضرب و شتم زامبی‌ها بیش از حد تلقی می‌شود و صحنه‌های خشن بسیاری را به ارمغان می‌آورد، اما همزمان برای افراد علاقه‌مند به این سبک، سرگرم کننده است. در میان بازخوردهای مثبت، بازخوردهای منفی بسیاری نیز دامن‌گیر انیمه High School of the Dead شده‌اند، اما همچنان از ارزش‌های این مجموعه کم نشده است.

Attack on Titan (۲۰۱۳)

به عنوان یکی از شاهکارترین و پرطرفدارترین انیمه‌های تاریخ، می‌توان مجموعه Attack on Titan را در نظر گرفت. در حالی که این انیمه به معرفی خاصی احتیاج ندارد، چراکه طرفداران انیمه حداقل یک بار نام این اثر شاهکار را به نویسندگی هاجیمه ایسایاما شنیده‌اند. داستان این انیمه شرایط زندگی انسان‌ها در آخرالزمان را روایت می‌کند؛ عده‌ای از آن‌ها جهت حفاظت از خود، پشت دیوارهایی غیرقابل نفوذ پنهان می‌شوند. زیرا، زندگی آن‌ها توسط غول‌های انسان‌نما که مردم را یکی پس از دیگری می‌بلعند، تهدید می‌شود. یک روز با شکسته شدن دیوار محافظ آن‌ها، تعداد بسیاری از مردم کشته می‌شوند. در همین حین شخصیت اصلی داستان به نام ارن (Eren) به همراه اهداف خود معرفی می‌شود. انیمه Attack on Titan پس از انتشار، مخاطبان بسیاری را هیجان‌زده کرده است و عده بسیاری از آن‌ها به طرفداران این انیمه تبدیل شدند. بنابراین، از این مجموعه می‌توان به عنوان یک مورد از بهترین انیمه های آخرالزمانی که لیاقت صرف وقت تماشاگران را دارند، یاد کرد. داستان سرایی فوق‌العاده آن با دنیایی شگفت‌انگیز، در کنار شخصیت پردازی پیچیده و لایه‌هایی رمزآلود همراه است. علاوه بر همه این‌ها، گرافیک تحسین برانگیز برای به نمایش گذاشتن صحنه‌های اکشن، چیزی جز یک دستاورد بزرگ در انیمه Attack on Titan محسوب نمی‌شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

26 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments