مواردی از بهترین داستان در انیمه ها که ارزش تماشا کردن را دارند
1%
  • 0/10

مواردی از بهترین داستان در انیمه ها که ارزش تماشا کردن را دارند

داستان هایی جذاب و گیرا که مخاطبان را به خود جذب کرده‌اند

مواردی از بهترین داستان در انیمه ها که ارزش تماشا کردن را دارند ۲۱ ۰۹ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

از انیمه Attack on Titan تا Vinland Saga در این مقاله به عنوان پنج مورد از سریالی‌هایی که بهترین داستان در انیمه دارند، اشاره می‌شود.

در چند دهه گذشته، صنعت انیمه موفق شده است آثار جذابی را در قالب سریال و فیلم منتشر کند. با توجه به گستردگی ژانرهای استفاده شده در این فیلم‌ها و سریال‌ها، انیمه توانسته است طرفداران بسیاری با سلیقه‌های گوناگون و متفاوتی را جذب کند. هنگامی که صحبت از استثنایی بودن یک داستان می‌شود، چیزی جز انیمه به مغز افراد خطور نمی‌کند. دوران خطاب کردن انیمه‌ها به عنوان کارتون‌های بچگانه گذشته است. امروزه برخی طرفداران نسبت به زندگی خیالی و داستان غیر واقعی انیمه‌ها حسادت می‌ورزند، همچنین حاضر هستند هر چیزی را برای شرکت در این داستان‌ها فدا کنند‌. در ادامه این مطلب به پنج مورد از بهترین داستان در انیمه ها که ارزش تماشا کردن را دارند، اشاره می‌کنیم. اما نکته حائز اهمیت وجود اسپویل‌هایی در ادامه متن‌های پیش رو شما است که امکان دارد بخشی از داستان را لو بدهد، بنابراین پس از حاصل اطمینان از شناخت انیمه، به  مطالعه آن بپردازید.

Death Note .۵

داستان انیمه Death Note حول محور زندگی قهرمان داستان، پسری به نام لایت یاگامی (Light Yagami) می‌چرخد که لقب شرور انیمه با او سازگارتر است. و موضوع مذکور باعث برجسته شدن داستان این انیمه می‌شود. یک روز عادی که لایت مانند همیشه وقت خود را در مدرسه‌اش سپری می‌کند، به صورت ناگهانی دفتری در حیاط مدرسه توجه او را جلب می‌کند. او با توجه به نام دفتر با عنوان “دفترچه مرگ” شروع به نوشتن اسم چند فرد مجرم می‌کند، سپس بعد از مدتی خبر مرگ آن‌ها در اخبار پخش می‌شود. در ادامه با پی بردن به قدرت واقعی این دفترچه، از آن سوءاستفاده می‌کند. با توجه به داستان گفته شده، انیمه Death Note دارای یکی از بهترین داستان در انیمه ها است که ارزش حداقل یکبار تماشا کردن را دارد. این انیمه شما را وادار می‌کند که بین شرور و قهرمان داستان، حق را به یکی از آن‌ها بدهید. از طرفی مخاطبان هنگام تماشای این انیمه درگیر مبارزه‌های خسته کنند نمی‌شوند، چراکه مبارزه بین شرور و قهرمان داستان به صورت ذهنی انجام می‌شود.

Naruto .۴

هنگامی که صحبت از داستان سرایی خوب می‌شود، در ذهن برخی از مخاطبان انیمه Naruto از جایگاه بالایی برخوردار است. داستان این انیمه با زندگی پسر یتیمی شروع می‌شود، که هرگز از سوی اهالی روستای کونوها مورد احترام قرار نگرفته است. با این وجود به جای انتقام حقارتی که با آن روبرو می‌شود، تصمیم می‌گیرد با عشق ورزیدن، دل آن‌ها را به دست آورد. انیمه Naruto دارای یکی از بهترین داستان در انیمه های شونن است، و شخصیت اصلی و قهرمان داستان به دلیل شوخ طبعی، شجاعت و وفاداری‌اش مورد تحسین مخاطبان قرار گرفته است. از جمله نکات مثبت انیمه Naruto می‌توان به توسعه شخصیت‌ها اشاره کرد؛ توسعه شخصیت‌ها باعث می‌شود از کودکی تا بزرگسالی با آن‌ها خاطره بسازید و در کنار آن‌ها بزرگ شوید. از طرفی دیگر این انیمه روی داستان غم‌انگیز پیش زمینه شخصیت‌های شرور نیز متمرکز است و اجازه نمی‌دهد شما از آن‌ها متنفر باشید. در ابتدای تماشا ممکن است روند پیش رفتن داستان برای شما کند به نظر برسد، اما هنگامی که با کاراکترها آشنا می‌شوید به زیبایی این انیمه پی می‌برید، و حتی ممکن است به آن اعتیاد پیدا کنید!

Monster .۳

انیمه Monster برای افرادی که به سریال‌های معمایی و داستانی پیچیده علاقه دارند، پیشنهاد می‌شود. این انیمه بیشتر روی صحنه‌های اکشن تا درام تمرکز دارد، بنابراین صحنه‌های اکشن شدیدتر خواهند بود. با این حال انیمه Monster حتی بدون صحنه‌های نبرد و اکشن می‌تواند با داستان بی‌نظیر خود طرفداران را شگفت زده کند. پیچیدگی و گسترش شخصیت‌های داستان باعث می‌شود روند داستان به صورت خستگی‌ناپذیر پیش برود. این انیمه زندگی یک فرد شرور را در بر می‌گیرد که با شخصیت شیطانی خود روان مخاطبان را بهم بریزد. احتمالا شما نمی‌توانید شخصیت شرور انیمه‌ای ظالم‌تر از او پیدا کنید. با توجه به مشخصات ذکر شده از انیمه Monster، داستان این انیمه به لیست یکی از بهترین داستان در انیمه های موجود، اضافه می‌شود.

Vinland Saga .۲

انیمه Vinland Saga بی‌شک با زیبایی انیمیشن، مخاطبان زیادی را به طرفداران خود تبدیل کرده است. اما آیا داستان این انیمه ارزش تماشا کردن را دارد؟ در ابتدای انیمه، با پسر بچه‌ای به نام تورفین (Thorfinn) آشنا می‌شویم، که با شیطنت‌ها خود والدینش را آزار می‌دهد. اما پس از گذشت مدتی، شاهد مرگ پدر خود شده و این اتفاق موجب می‌شود شخصیت او کاملا تغییر پیدا کند. تورفین تصمیم می‌گیرد انتقام پدرش را از قاتل او بگیرد، اما بنا بر دلایلی زیر دست آن فرد شروع به کار کرد، و او را به چشم مربی در عین حال دشمن خود می‌دید. با توجه به داستان زیبا، انیمه Vinland Saga با داشتن یکی از بهترین داستان در انیمه های موجود، ارزش تماشا و صرف وقت مخاطبان را دارد. پیچیدگی خاص داستان و همچنین پیشرفت شخصیت اصلی، جذابیت و گیرایی این انیمه را چند برابر کرده است.

Attack on Titan .۱

انیمه Attack on Titan در دهه اخیر به عنوان یک انیمه شاهکار در کل جهان شناخته می‌شود. در ابتدا، داستان انیمه روند ساده‌ای را دنبال می‌کرد، اما با گذشت زمان شاهد تغییر و پیچیدگی آن شدیم که باعث می‌شود این انیمه در حال حاضر به عنوان دارنده‌ی بهترین داستان در انیمه ها محسوب شود. داستان انیمه با حس انتقام جویی پسری شروع می‌شود که به دلیل قتل مادرش توسط تایتان‌ها، تصمیم می‌گیرد تمامی تایتان‌ها را از روی زمین محو کند. در مسیری که شخصیت اصلی جهت رسیدن به اهدافش طی می‌کند، این انیمه با معرفی شخصیت‌های جالب و جدید، باعث می‌شود تماشای آن لذت‌بخش‌تر شود. علاوه بر داستان عالی، گرافیک و انیمشین‌های خیره کنند در صحنه‌های نبرد نیز طرفداران را به وجد آورده است. در ابتدا، داستان از روند زندگی انسان‌ها در آخرالزمان، مانند دیگر انیمه‌ها در این سبک پیروی می‌کرد، اما با گذشت چند قسمت از انیمه متوجه تفاوت آشکار انیمه Attack on Titan با داستان دیگر انیمه‌ها می‌شویم. اگرچه پخش این انیمه به نویسندگی Hajime Isayama به اتمام رسیده است، اما همچنان در قلب طرفداران اثری بزرگ از خود به جا گذاشته است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

21 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments