ترتیب تماشای فیلم های انیمه وان پیس
1%
 • 0/10

ترتیب تماشای فیلم های انیمه وان پیس

آثار تماشایی دیگر از ایچیرو اودا

ترتیب تماشای فیلم های انیمه وان پیس ۷ ۱۵ تیر ۱۴۰۳ انیمه کپی لینک

ایچیرو اودا، نویسنده وان پیس، تنها به ساخت سریال بسنده نکرده و فیلم های شاهکاری را نیز خلق کرده است. فیلم های عرضه شده از این فرنچایز داستان‌های خاص خود را در بر می‌گیرند که گاه به داستان اصلی سریال وان پیس ربط دارد. به همین سبب ترتیب تماشای فیلم های انیمه وان پیس از اهمیت بالایی بهره‌مند است.

 انیمه وان پیس (One Piece) نیازی به معرفی ندارد، چرا که جزوی از انیمه‌های شاهکار است، و تمامی طرفداران انیمه حداقل یک بار نام آن را شنیده‌اند. این انیمه طولانی موفق شده است عنوان بزرگ‌ و کامل‌ترین داستان انیمه‌ای را از آن خود کند. ممکن است تعداد قسمت‌های انیمه وان پیس دلهره‌آور و وحشتناک به نظر بیاید، اما با نگاهی بر شهرت آن، متوجه می‌شوید این انیمه ارزش تماشا کردن را دارد. از طرفی دیگر رشد و پیشرفت شخصیت‌های انیمه به جذابیت و گیرایی آن افزوده‌ است. در ادامه این مطلب قرار است به بررسی ترتیب تماشای فیلم های انیمه وان پیس بپردازیم تا بتوانید به روشی صحیح از تماشای آن‌ها لذت ببرید.

Romance Dawn

 • تاریخ عرضه: ۲۰۱۹
 • بهترین زمان تماشا: قبل از آرک Romance Dawn 

در واقع Romance Dawn بخشی از قسمت‌های OVA بر اساس گذشته لوفی است. در داستان این فیلم بخش عظیمی از شخصیت‌هایی که وجود دارند، به دوستان آینده لوفی شباهت چشمگیری دارند. به عنوان مثال شخصیت آن (Ann) به شدت به نامی تشابه دارد، و حتی تی‌شرت راه راه او نیز مانند لباس نامی در اولین حضور او است. در واقع روند زندگی لوفی در این داستان نسبت به زندگی واقعی او فرق می‌کند؛ در داستان این OVA گارپ، پدربزرگ لوفی دزد دریایی است، و به عنوان یک الگو برای لوفی ظاهر می‌شود.

One Piece: The Movie

 • تاریخ عرضه: ۲۰۰۰
 • بهترین زمان تماشا: پس از آرک Syrup Village

فیلم One Piece: The Movie به عنوان نمونه‌ای از قدیمی‌ترین آثار به لیست ترتیب تماشای فیلم های انیمه وان پیس اضافه می‌شود. این فیلم ۵۱ دقیقه را در بر می‌گیرد و بیشتر به قسمتی از داستان وان پیس تشابه دارد تا یک فیلم کامل! لوفی و خدمه‌اش برای یافتن گنج گمشده راهی یک سفر می‌شوند. خدمه آن‌ها تشکیل شده از زورو، لوفی، نامی و اوسوپ است. در ادامه با پسری به نام توبیو (Tobio) آشنا شده و در ادامه سفر با او همراه می‌شوند.

Clockwork Island Adventure

 • تاریخ عرضه: ۲۰۰۱
 • بهترین زمان تماشا: پس از ساگا East Blue

فیلم Clockwork Island Adventure به عنوان دومین مورد از فیلم های وان پیس در واقع درست پس از معرفی و پیوستن سانجی به خدمه کلاه حصیری‌ها عرضه شد. بهترین زمان تماشای این فیلم پس از قسمت ۵۳ انیمه سریالی وان پیس است. در داستان این فیلم نامی ربوده شده و توسط شرور داستان به ازدواج اجباری محکوم می‌شود. در ادامه خدمه کلاه حصیری‌ها به برای نجات نامی به شهری سفر می‌کنند که گران‌ترین ساعت را در خود جای داده است.

Chopper’s Kingdom on the Island of Strange Animals

 • تاریخ عرضه: ۲۰۰۲
 • بهترین زمان تماشا: پس از آرک Drum Island 

انیمه Chopper’s Kingdom on the Island of Strange Animals به عنوان موردی دیگر از کوتاه‌ترین فیلم های وان پیس با یک ساعت و یک دقیقه به این لیست اضافه می‌شود. همانطور که از اسم این فیلم مشخص است، داستان آن حول محور پزشک خدمه کلاه حصیری‌ها، یعنی تونی تونی چوپر می‌چرخد. در ادامه شخصیت‌های دیگری مانند باگی دلقک (Buggy the Clown) به جمع افراد حاضر در این فیلم اضافه می‌شوند. هنگامی که کلاه حصیری‌ها به جزیره همنام وارد می‌شوند، جمع بزرگی از حیوانات را مشاهده می‌کنند. در ادامه برای یک روز چوپر به عنوان پادشاه آن جزیره منتخب می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود چوپر مورد هدف شرور داستان قرار گیرد.

 Adventures in Alabasta

 • تاریخ عرضه: ۲۰۰۷
 • بهترین زمان تماشا: آرک Alabasta

همانطور ک از نام این فیلم مشخص است، به آرک Alabasta اشاره دارد و بخشی از مانگا ایچیرو اودا را در بر می‌گیرد. این فیلم باید پس از قسمت ۳۱۲ تماشا شود تا بتوان از اسپویل شدن و لو رفتن محتوای داستان جلوگیری کرد. در این فیلم لوفی در برابر یکی از وارولدها و البته صاحب بروک ورکز، کوروکودایل (Crocodile) قرار می‌گیرد. آن‌ها بخش عظیمی از فیلم را صرف مبارزه با یکدیگر می‌کنند، و این سکانس‌ها تشابه قابل توجهی به صحنه‌های مبارزه سریال وان پیس دارد. 

Dead End Adventure

 • تاریخ عرضه: ۲۰۰۳
 • بهترین زمان تماشا: پس از آرک Alabasta

در فیلم Dead End Adventure کلاه حصیری‌ها با یکی از مامور‌های سابق دریانورد مواجه می‌شوند. در حالی که آن‌ها برای شرکت در مسابقه قایق‌رانی تنها جهت به دست‌آوردن جایزه آن شرکت کرده بودند، توجه برخی از افراد حاضر در آنجا به نیکو روبین، یا همان بچه شیطان جلب می‌شود. بهترین زمان تماشای این فیلم پس از قسمت ۱۳۵ انیمه وان پیس است. این اثر به عنوان یکی از طولانی‌ترین فیلم های انیمه وان پیس با بیش از ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه در این لیست قرار می‌گیرد. 

The Cursed Holy Sword

 • تاریخ عرضه: ۲۰۰۴
 • بهترین زمان تماشا: پس از آرک Alabasta

فیلم The Cursed Holy Sword روی شمشیرزن کلاه حصیری‌ها، یعنی رورونوا زورو تمرکز دارد. او برای دیدن یک دوست قدیمی و بازگشتن به شهر قدیمی خود، از کلاه حصیری‌ها جدا شده و به آن‌ها خیانت می‌کند. در ادامه زورو متوجه می‌شود این شهر توسط یک شمشیر عرفانی محاصره شده است، بنابراین او با مردم آن شهر متعهد می‌شود تا آن‌ها را نجات دهد. توجه داشته باشید که بهترین زمان تماشای این فیلم پس از قسمت ۱۳۵ سریال انیمه‌ای وان پیس است.

The Giant Mechanical Soldier of Karakuri Castle

 • تاریخ عرضه: ۲۰۰۶
 • بهترین زمان تماشا: پس از آرک Skypiea 

ششمین مورد از فیلم های انیمه وان پیس، فیلم The Giant Mechanical Soldier of Karakuri Castle است که باید پس از قسمت ۲۰۶ به تماشای آن بپردازید. در یک روز عادی کلاه حصیری‌ها یک گنج را پیدا می‌کنند. پس از باز کردن در این گنج متوجه می‌شوند درون آن یک زن خوابیده است. در ادامه این زن، آن‌ها را به سمت جزیره خود هدایت می‌کند. اما بخت با کلاه حصیری‌ها یار نیست، چرا که شرور اصلی این فیلم در واقع رهبر جزیره مذکور است. رچت (Ratchet)، شرور این داستان قصد دارد دنیا را تصاحب کند اما کلاه حصیری‌ها در برابر او ظاهر می‌شوند. 

Baron Omatsuri and the Secret Island

 • تاریخ عرضه: ۲۰۰۴
 • بهترین زمان تماشا: پس از آرک Skypiea 

از بین بهترین فیلم های انیمه وان پیس می‌توان به فیلم Baron Omatsuri and the Secret Island اشاره کرد. این فیلم مانند تمامی آثار اودا، به شاهکاری موفق تبدیل شده است. داستان این انیمه با پیروی از روند هیجان‌انگیز و مقداری تاریک، خود را به عنوان فیلمی جذاب و تماشایی به مخاطبان معرفی می‌کند. سبک هنری این فیلم در قالب اسکچ مانند، با هر چیزی که وان پیس قبل یا بعد از آن منتشر کرده است، تفاوت و تازگی دارد. همچنین، رنگ‌های غیراشباع و انیمیشن امپرسیونیستی کاملاً باعث همخوانی با داستان تیره‌ این انیمه شده است. داستان این فیلم با پذیرفتن دعوت به یک جزیره مجلل توسط کلاه حصیری‌ها شروع می‌شود، اما در ادامه آن‌ها در مکانی به نام محاکمه جهنم، گرفتار می‌شوند. داستان بر روابط اعضای خدمه کلاه حصیری متمرکز است، و طبق شرایط طاقت فرسا و مختلف، اتحاد و وفا داری آن‌ها سنجیده می‌شود. 

Bloom in Winter, Miracle Sakura

 • تاریخ عرضه: ۲۰۰۸
 • بهترین زمان تماشا: پس از آرک Water 7

فیلم Bloom in Winter, Miracle Sakura روی آرک Drum Island تمرکز دارد و در واقع دومین فیلمی است که حول محور پزشک خدمه کلاه حصیری‌ها می‌چرخد. مانند داستان سریال اصلی، نامی دچار یک مریضی لاعلاج می‌شود، بنابراین کلاه حصیری‌ها برای درمان او به سمت جزیره درام حرکت می‌کنند. تنها موضوعی که در این فیلم فرق می‌کند وجود فرانکی و روبین در کنار دیگر خدمه است، در حالی که در سریال وان پیس آن‌ها به کلاه حصیری‌ها افزوده نشده بودند. این فیلم باید پس از قسمت ۲۳۵ سریال وان پیس تماشا شود. 

Strong World

 • تاریخ عرضه: ۲۰۱۰
 • بهترین زمان تماشا: پس از آرک Thriller Bark

شخص ایچیرو اودا به نویسندگی فیلم Strong World پرداخته است، و این موضوع سبب می‌شود که این فیلم به عنوان جزوی از بهترین فیلم های انیمه وان پیس در این لیست قرار گیرد. فیلم Strong World بهترین فیلم انیمه وان پیس نیست، اما در حدی مورد پسند است که آن را می‌توان به افرادی که شناختی نسبت به انیمه وان پیس ندارند، پیشنهاد کرد. خلاصه داستان به راحتی قابل مفهوم است؛ شرور داستان این فیلم، شخصیتی به نام شیکی (Shiki) است که جهت یاب کلاه حصیری‌ها را می‌رباید و از او جهت ویران و فتح کردن آب‌های شرقی سواستفاده می‌کند. این فیلم از یک ماجراجویی بی‌نظیر برخوردار است، و با نمایش مبارزه بین گروه کلاه حصیری‌ها و حیوانات جهش یافته، داستان فیلم آغازه می‌شود.

Straw Hat Chase

 • تاریخ عرضه: ۲۰۱۱
 • بهترین زمان تماشا: پس از آرک Thriller Bark

فیلم Straw Hat Chase موردی دیگر از کوتاه‌ترین فیلم های انیمه وان پیس است. در واقع گرافیک این فیلم با دیگر آثار وان پیس فرق می‌کند، و به عنوان یک زنگ تفریح حین تماشای دیگر قسمت‌ های وان پیس شناخته می‌شود. تماشای آن برای برخی از تماشاگران لذت‌بخش محسوب می‌شود، اما برخی از آن‌ها به دلیل کوتاه بودن آن ناراضی هستند. فیلم Straw Hat Chase در گرافیک سه بعدی تجربه‌ای جدید برای طرفداران انیمه وان پیس محسوب می‌شود. پس از اینکه کلاه حصیری لوفی توسط یک سگ دزدیده می‌شود، او و خدمه‌اش برای بازپس گیری آن راهی یک ماجراجویی می‌شوند. بهترین زمان برای تماشای این فیلم پس از تماشای قسمت ۳۸۴ سریال وان پیس است. 

One Piece Film: Z 

 • تاریخ عرضه: ۲۰۱۲
 • بهترین زمان تماشا: پیش از آرک Punk Hazard

به عنوان موردی از بهترین فیلم های انیمه وان پیس می‌توان به فیلم Z اشاره کرد. این فیلم شرور‌های جالبی را برای ارائه کردن دارد. به همین ترتیب، تماشاگران هنگام تماشای آن احساس می‌کنند این فیلم قسمتی گمشده از سریال وان پیس است. داستان این فیلم ساده است؛ خدمه کلاه حصیری با تفنگدار دریایی سابق مواجه می شوند، در حالی که او با هدف نابودی جهان را دارد. این دریاسالار قدیمی به نام زفیر (Zephyr) به عنوان “زد” شناخته می‌شود. جدای از قدرتمندی و نقشه‌های فوق‌العاده او، انگیزه‌ی قابل درکی برای اهداف خود دارد. شخصیت زد مترادف شخصیت لوفی است، و همانند او فردی آرمان‌گرا است. این فیلم نیز مانند سایر آثار و زیرمجموعه‌های انیمه وان پیس اثری تماشایی و تحسین برانگیز است که ارزش حداقل یک بار تماشا کردن را دارد.

One Piece Film: Gold

 • تاریخ عرضه: ۲۰۱۶
 • بهترین زمان تماشا: پس از آرک Dressrossa

در فیلم Gold، کلاه حصیری‌ها به یک کشتی تفریحی می‌روند که از طلا تشکیل شده است. در ابتدا همه چیز عادی و مورد پسند آن‌ها پیش می‌رود. آن‌ها در آنجا استراحت کرده و مشغول انجام کارهای تفریحی می‌شوند. پس از شرکت در یک مسابقه، مشخص می‌شود تمامی این اتفاقات از پیش تعیین شده بوده و تنها دامی است که شرور اصلی داستان برای کلاه حصیری‌ها پهن کرده است. شرور این فیلم زورو را اسیر کرده و از کلاه حصیری‌ها می‌خواهد تا زمان مشخص شده مقدار بسیار بالایی از پول را برای او حاضر کنند. در ادامه کلاه حصیری‌ها با دوس قدیمی نامی آشنا می‌شوند و با کمک او در مقابل شرور داستان می‌ایستند. بهترین زمان برای تماشای این فیلم پس از قیمت ۷۵۰ سریال وان پیس است.

Stampede 

 • تاریخ عرضه: ۲۰۱۹
 • بهترین زمان تماشا: پس از آرک Whole Cake 

فیلم Stampede به مناسبت بیست سالگی وان پیس منتشر شد، و مخاطبان را با داستان خود شگفت زده کرد. در این فیلم، جشنواره‌ای برای دزدان دریایی سراسر جهان ترتیب داده شده است. بنابراین طبق انتظارات مخاطبان، تقریباً از تمام شخصیت‌های دزد دریایی در این فیلم استفاده شده است. در این جشنواره، مسابقه‌ای در نظر گرفته شده که پاداش فرد برنده آن، گنجی بازمانده از دزد دریایی بزرگ، گل دی. راجر است. در ادامه روند داستان، شخصیت‌های دیگری به این جشنواره اضافه می‌شوند، از جمله؛ یک دزد دریایی بزرگ و خطرناک، که آرامش ضیافت را از بین می‌برد، و در ادامه این آشوب و آشفتگی، نیروهای دریایی نیز به جمع این افراد ملحق می‌شوند. موضوعی که بیشتر از همه باعث هیجان زدگی طرفداران می‌شود، حضور دوباره شخصیت‌هایی است که مدتی غایب بودند، شخصیت‌هایی مانند؛ بوآ هانکوک، اسموکر، ترافالگار لاو و سابو.

Red

 • تاریخ عرضه: ۲۰۲۲
 • بهترین زمان تماشا: پس از آرک Wano 

فیلم Red با ترکیبی از سکانس‌های خارق‌العاده و موزیکال، در جدیدی را به روی انیمه‌های شونن گشوده است. به عنوان موردی دیگر از بهترین فیلم های انیمه وان پیس می‌توان به فیلم Red اشاره کرد. داستان این فیلم ماجراجویی‌های کلاه حصیری‌ها در مقابل سوپراستار پاپ به نام یوتا (Uta) را روایت می‌کند، که از قضا دوست دوران کودکی لوفی و دختر یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های انیمه و یک یونکوی قدرتمند به نام شکنس (Shanks) است. در حقیقت، فیلم Red بر حضور شکنس متمرکز است، و به همین دلیل نام آن با لقب شنکس یعنی “مو قرمز” مغایرت دارد. علاوه بر این، تاثیر شنکس بر زندگی لوفی و یوتا، در داستان بازگو می‌شود. این شخصیت در طول انیمه حضور چندانی ندارد، و طرفداران نسبت به این موضوع خشنود نیستند. در نهایت، فیلم Red با دنیا و سکانس‌هایی رنگارنگ و هیجان‌انگیز، انتخاب خوبی برای تماشا کردن است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments