برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
معرفی بهترین شمشیرباز ها در دنیای انیمه و مانگا
1%
  • 0/10

معرفی بهترین شمشیرباز ها در دنیای انیمه و مانگا

مبارزاتی که با شمشیر عجین شده‌اند!

معرفی بهترین شمشیرباز ها در دنیای انیمه و مانگا ۷ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ انیمه کپی لینک

شمشیرها نقش مهمی را در طول مبارزات انیمه‌ها ایفا می‌کنند، و درخشش آن‌ها به استعداد و مهارت شخص شمشیرزن بستگی دارد. اما بهترین شمشیرباز ها در دنیای انیمه چه کسانی هستند؟

شمشیر یک عنصر مهم در انیمه‌ها به شمار می‌آید که بر همین اساس بهترین شمشیرزن‌ها را نیز به وجود آورده است. همانطور که می‌دانید سامورایی‌ها نقش بسزایی در تاریخ ژاپن ایفا کرده‌اند، و امروزه نیز به منبع الهام‌بخش آثار بسیاری از جمله انیمه‌ها شده‌اند. بنابراین بدیعی است در میان بهترین شمشیرباز های انیمه تعدادی از آن‌ها با عنوان سامورایی شناخته شوند. در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا به بررسی ۱۰ مورد از بهترین شمشیرباز های دنیای انیمه و مانگا بپردازیم. 

۱۰. ایچیگو کوروساکی

انیمه بلیچ (Bleach)

ایچیگو کوروساکی (Ichigo Kurosaki) به عنوان شخصیت اصلی انیمه بلیچ ظاهر می‌شود، و زمان خود را صرف از بین بردن روح‌های اهریمن می‌کند. در طول این انیمه، ایچیگو به کمک افراد نزدیک خود سعی دارد به بزرگترین شمشیر زن تبدیل شود، بنابراین همواره مشغول ارتقای قدرت و مهارت خود برای رسیدن به آنچه که می‌خواهد است. با توجه به مهارت ایچیگو در شمشیرزنی،‌ مبارزات او در مقابل شرورهای داستان باعث می‌شود سکانس‌های تماشایی و جذابی خلق شود که تماشاگران از آن لذت می‌برند، و همواره ایچیگو کوروساکی را به عنوان یکی از بهترین شمشیرباز ها در انیمه می‌شناسند. 

۹. آرتوریا  پندراگون (سابر)

انیمه سرنوشت شمشیر بی‌پایان (Fate/Stay Night)

آرتوریا پندراگون (Artoria Pendragon) یا همان سابر (Saber) به عنوان پادشاه آرتور در قالب یک زن در انیمه سرنوشت بی‌پایان ظاهر می‌شود. سابر به عنوان یکی از قوی‌ترین شخصیت‌ها در مبارزه مقدس شناخته می‌شود، و به همین سبب کمتر کسی می‌تواند در مقابل او به مبارزه کردن بپردازد. مهارت این شخصیت در شمشیرزنی او را به یکی از بهترین شمشیرباز های دختر در دنیای انیمه تبدیل می‌کند. او با بسیاری از چهره‌های مشهور تاریخ از جمله ساساکی کوجیرو (Sasaki Kojiro) به مبارزه می‌پردازد، و به همین ترتیب خود را به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های دختر تبدیل می‌کند. 

۸. یوریچی تسوگیکونی

انیمه شیطان کش (Demon Slayer)

یوریچی تسوگیکونی (Yoriichi Tsugikuni) یک شخصیت فرعی در مجموعه شیطان کش محسوب شده، و از او به عنوان یکی از قدرتمند و بهترین شمشیرباز ها در انیمه نیز یاد می‌شود. یوریچی برادر دوقلوی میچیکاتسو تسوگیکونی (Kokushibo) است که بعدها به یک شیطان تبدیل شده و در برابر یوریچی می‌ایستد. ناگفته نماند که از تسوگیکونی به عنوان تنها شیطان کشی که توانست به شکست دادن موزان (Muzan) نزدیک شود نیز یاد می‌شود.

۷. ارزا اسکارلت

انیمه فری تیل (Fairy Tail)

ارزا اسکارلت (Erza Scarlet) یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های موجود به شمار می‌آید که استعدادی شگرف در زمینه شمشیرزنی دارد. او با استفاده از این استعداد منحصر به فرد خود می‌تواند دشمنانش را شگفت‌زده کرده و در نهایت آن‌ها را شکست دهد. مفیدترین ویژگی ارزا قدرت جادویی است که به او اجازه می‌دهد در جنگ به زره‌ها و شمشیرهای مختلف تبدیل شود. این ویژگی به او اجازه می‌دهد حین مبارزات از حداکثر قدرت خود استفاده کرد و به پیروزی نزدیک شود. 

۶. ساکاتا گینتوکی

انیمه گینتاما (Gintama)

ممکن است ساکاتا گینتوکی (Sakata Gintoki) اکثر اوقات همه چیز را جدی نگیرد، اما با این حال هنگامی که جدی می‌شود به یک شمشیرزن ترسناک و دشمنی شکست ناپذیر تبدیل می‌شود. از مبارزات گینتوکی به عنوان مواردی از خاطره‌انگیزترین مبارزات در طول سریال و دنیای انیمه یاد شده و بازخوردهای مثبت بسیاری را به خود جذب می‌کنند. گینتوکی بیشتر زندگی خود را صرف یادگیری مهارت‌های شمشیرزنی کرده است، تا به قوی‌ترین شمشیرزن در دوره خود تبدیل شود، و باید گفت که در این امر موفق عمل کرده است.

۵. رورونوا زورو

انیمه وان پیس (One Piece)

در حالی که همچنان رورونوا زورو (Roronoa Zoro) موفق نشده است به خوبی میهواک در مهارت شمشیرزنی شناخته شود، اما همواره از او به عنوان یکی از سرسخت‌ و بهترین شمشیرباز ها در انیمه وان پیس یاد می‌شود. زورو تحت هر شرایطی به تقویت مهارت‌های خود می‌پردازد و سعی دارد با کنار زدن میهواک به آرزوی بزرگ خود دست یابد. این شخصیت با موفقیت توانسته است بخش عظیمی از بهترین مبارزه‌های موجود در مجموعه وان پیس را از آن خود کند که به طور مثال می‌توان به مبارزه او در برابر کینگ (King) در آرک وانو اشاره کرد. 

۴. گاتس

انیمه/مانگا برزرک (Berserk)

گاتس (Guts) شخصیت اول و اصلی برزرک، بهترین مانگا سنین موجود محسوب می‌شود. در واقع گاتس به عنوان شمشیرزن مشکی شهرت دارد چرا که در همه حال یک شمشیر عظیم به وزن ۴۰۰ پوند را حمل کرده و در مبارزات از آن استفاده می‌کند. در حالی که حرکت دادن این شمشیر امری غیرممکن و سخت به نظر می‌رسد، گاتس پس از گذراندن تمرین‌های طاقت‌فرسا می‌تواند به راحتی و سرعت بالا آن را حرکت دهد. هنگام مبارزات افراد بسیاری از مهارت و توانایی خارق‌العاده گاتس به وجد می‌آیند که این موضوع او را به یکی از بهترین شمشیرباز ها در دنیای انیمه و مانگا تبدیل می‌کند. 

۳. موگن و جین

انیمه سامورایی شامپلو (Samurai Champloo)

به عنوان موردی دیگر از بهترین شمشیرباز های سامورایی در دنیای انیمه می‌توان به شخصیت‌های موگن (Mugen) و جین (Jin) اشاره کرد. موگن از ویژگی‌های خاصی بهره‌مند است که اجازه نمی‌دهد چیز‌های جزئی سد راه او برای نرسیدن به خواسته‌هایش شوند. او شجاعانه در صحنه مبارزه حضور پیدا می‌کند و تنها برای رسیدن به پیروزی جان خود را به خطر می‌اندازد. از طرفی دیگر جین در واقع قطب مخالف موگن عمل می‌کند. در حالی که موگن در مبارزات مختلف شرکت می‌کند تا مهارت و استعدادش را بسنجد، جین ترجیح می‌دهد تمرکز خود را روی مسابقات شطرنج بگذارد. اما در کمال خونسردی، هنگامی که صحبت از مبارزات می‌شود، جین نیز همانند موگن مصمم و خطرناک به نظر می‌رسد. 

۲. دراکول میهواک

انیمه وان پیس

سالیان متوالی است که از دراکول میهواک (Dracule Mihawk) به عنوان قدرتمندترین شمشیرزن در دنیای انیمه وان پیس یاد می‌شود، و باید گفت که او این مقام و مرتبه را بی‌جهت کسب نکرده است. در نخستین حضور، میهواک توانست تنها با حرکت ساده شمشیر خود یک کشتی را به دو قسمت مساوی تقسیم کند، و از همان زمان طرفداران بسیاری را مجذوب قدرت خود کرده است. قدرت او باعث شده است تنها اسم میهواک تن افراد بی‌شماری را به لرزه بی‌اندازد. دنبال‌کنندگان انیمه وان پیس بی‌صبرانه منتظر مبارزه نهایی میهواک و رورونوا زورو هستند. 

۱. میاموتو موساشی 

مانگا واگاباند (Vagabond)

در میان مانگاهای موفقی که در قالب انیمه به اقتباس نرسیده‌اند، مجموعه واگاباند از شهرتی جهانی برخوردار است. واگاباند برگرفته شده از زندگی شمشیرزن افسانه‌ای، میاموتو موساشی (Miyamoto Musashi) است که قصد دارد داستان را از زاویه‌ای جدید بازگو کند. این شخصیت فردی تاریخی است که در هنر شمشیرزنی مهارتی تکرار نشدنی را از آن خود کرده است. میاموتو موساشی از فردی خشن که تنها به جنگیدن و تبدیل شدن به بهترین سامورایی اهمیت می‌داد، پس از آشنایی با فرد مناسب در زندگی خود به تحولی عالی و شگفت‌انگیز دست یافت. او متوجه می‌شود زندگی چیزی فراتر از جنگیدن به عنوان یک سامورایی جنگنده است. جدای از داستانی زیبا، سبک طراحی چشمگیر تاکه هیتو اینوئه (Takehiko Inoue)، این اثر را به بهترین مانگای او تبدیل می‌کند به گونه‌ای که پس از شروع آن کمتر مانگایی می‌تواند نظر شما را جذب کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments