1%
  • 0/10

مرور خاص‌ترین لحظه های انیمه وان پیس

با کلاه حصیری‌ها همراه شوید!

مرور خاص‌ترین لحظه های انیمه وان پیس ۰ ۱۰ تیر ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

انیمه وان پیس (One Piece) یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های موجود است که حتی با وجود بیش از ۱۰۰۰ قسمت جذابیت خود را از دست نداده، بلکه تماشایی‌تر می‌شود. تماشاگران این انیمه خاطرات زیبای  بسیاری را همزمان با تماشا کردن آن به وجود آورده‌اند. بنابراین واسطه به وجود آمدن این خاطرات زیبا وجود لحظه‌های استثنایی و جذاب این انیمه است. در ادامه این مطلب با رسانه سرگرمی همراه شوید چرا که قرار است مواردی از بهترین لحظه های انیمه وان پیس را مورد بررسی قرار دهیم. 

انیمه وان پیس به نویسندگی ایچیرو اودا‌ (Eiichiro Odaمانگاکای محبوب و با استعداد از سال ۱۹۹۹ در قالب ۲۰ فصل عرضه شده است و تاکنون مخاطبان بی‌شماری را به خود جذب کرده است. این انیمه در اوایل دهه ۲۰۰۰ به عنوان یکی از سه انیمه بزرگ تاریخ، در کنار مجموعه‌های بلیچ (Bleach) و ناروتو (Naruto) توجه دنیا را به خود جلب کرد. همانطور که از محتوای این انیمه مشخص است، تماشاگران آن را سنین مختلف تشکیل داده‌اند، بنابراین برای تماشای آن محدودیت سنی وجود ندارد. در کل این انیمه به دو قسمت قبل و بعد از پرش زمانی تقسیم می‌شود که هر دو آن‌ها از جذابیت خاصی بهره‌مند هستند و لحظه های خاطره‌انگیزی را برای تماشاگران انیمه وان پیس به ارمغان آورده‌اند. 

آرک‌های انیس لابی (Enies Lobby)، باراتی (Baratie) و اسکایپیا (Skypiea) تنها مواردی از آرک‌ها مورد علاقه تماشاگران انیمه وان پیس هستند. در حالی که وان پیس از قسمت‌های هیجان‌انگیز و زیبای بسیاری تشکیل شده است، اما گاه دنبال کنندگان آن قسمت‌های قبل از پرش زمانی را ترجیح داده و به عنوان سکانس‌های مورد علاقه خود معرفی می‌کنند. با این حال قسمت‌های پس از پرش زمانی نیز لحظه‌های زیبایی را سرشار از پیشرفت کلاه حصیری‌ها در بر می‌گیرد، و تماشای آن‌ها مخاطبان را شاد می‌کنند. اکنون زمان بررسی مواردی از خاطره‌انگیز و زیباترین لحظه های انیمه وان پیس فرا رسیده است، پس مانند همیشه با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

۱۰. پیش به سوی پارک آرلونگ

قسمت ۳۷: “لوفی پاشو! پایان سوگند باطل”

آرک پارک آرلونگ به عنوان یکی از بهترین آرک‌های انیمه وان پیس شناخته می‌شود. این آرک پنجمین آرک مجموعه وان پیس بوده و قسمت‌های ۳۱ تا ۴۴ را تشکیل می‌دهد، همچنین در مانگای این مجموعه از فصل ۶۹ تا ۹۵ طول می‌کشد. همه چیز از آن‌جایی شروع می‌شود که نامی (Nami) هویت واقعی خود را افشا کرده و باقی کلاه حصیری‌ها را شوکه می‌کند. این موضوع همزمان با حضور سانجی (Sanji) اتفاق می‌افتد، لحظه‌ای که نامی کشتی کلاه حصیری‌ها، گویینگ مری (Going Merry) را دزدیده و به سمت پارک آرلونگ می‌رود.  

با وجود خیانت‌های نامی، لوفی (Luffy) قانع نمی‌شود و همچنان او را به عنوان دوست و خدمه خود قبول دارد. بنابراین به باقی خدمه دستور می‌دهد به سمت نامی حرکت کنند. همانطور که در ادامه مشخص می‌شود، نامی دلیل قانع کننده‌ای برای این کار خود داشته است، اما سپس به او نیز از طرف آرلونگ خیانت می‌شود. در قسمت ۳۷ انیمه وان پیس ، نامی با یک خنجر به آرم گروه آرلونگ تتو شده روی بازوی خود ضربه می‌زند و با چشمانی گریان از لوفی کمک می‌خواهد. لوفی نیز در جواب کلاه حصیری خود را روی سر نامی گذاشته و با همراهی دیگر اعضای کلاه حصیری به سمت پارک آرلونگ قدم بر می‌دارند. این صحنه از آرک پارک آرلونگ به عنوان نمونه‌ای از شناخته شده و محبوب‌ترین لحظه های انیمه وان پیس محسوب می‌شود.  

۹. ورود کلاه حصیری‌ها به گرند لاین

قسمت ۵۳: “افسانه شروع شد! پیش به سوی گرند لاین!”

ساگای دوم انیمه وان پیس در بهترین حال ممکن خود شروع می‌شود. در حالی که کلاه حصیری‌ها از شهر لاگ، زادگاه گل دی. راجر (Gol D. Roger) خارج می‌شوند به کوه‌های برعکس برخورد می‌کنند. آن‌ها به سختی از کوه‌های برعکس گذر می‌کنند و در عین حال لحظه های شادی را برای مخاطبان وان پیس به ارمغان می‌آورند. طولی نمی‌کشد که آن‌ها به گرند لاین وارد می‌شوند و برای جشن گرفتن این اتفاق به نوبت پاهای خود را روی یک بشکه گذاشته و آرزو و اهداف خود را بیان می‌کنند. 

زورو (Zoro)‌ خواسته خود را برای تبدیل شدن به بهترین شمشیر زن جهان و اوسوپ (Ussop) برای تبدیل شدن به شجاع‌ترین جنگنده بیان می‌کنند. در ادامه نامی به اشتیاق خود نسبت به کشیدن نقشه جهان اشاره کرده و سانجی  نیز اشتیاق خود را جهت یافتن آل بلو بیان می‌کند. در نهایت نوبت کاپیتان این گروه دزدان دریایی پرامید و اشتیاق می‌رسد. لوفی با انتخاب خود به عنوان پادشاه دزدان دریایی آینده پرونده را می‌بندد. علی‌رغم اینکه سفر کلاه حصیری‌ها در ابتدای خود بود، نمایش امید‌ها و انگیزه این گروه دوست داشتنی یکی از زیباترین صحنه های انیمه وان پیس را به وجود می‌آورد، و مخاطبان را برای ادامه‌ی سفر هیجان‌انگیز آن‌ها در گراند لاین و فراتر از آن آماده می‌کند.

۸. التماس وی‌وی به ارتش آلاباستا

قسمت ۱۲۶: “من از تو پیشی می‌گیرم! بارش باران در آلاباستا!”

پنجمین و آخرین آرک در ساگای آلاباستا به ماموریت پرنسس وی‌وی (Vivi) برای نجات کشور خود در برابر کوروکودایل (Crocodile)، وارولد قدرتمند و صاحب آژانس بروک ورکز تعلق دارد. در حالی که وی‌وی سعی داشت به شهروندان کشورش راجع به ذات پلید کوروکودایل و جنگ آینده اخطار بدهد، اما آن‌ها به پرنسس وی‌وی گوش نداده و یک فاجعه را به وجود می‌آورند. هنگامی که جنگی بزرگ میان گارد سلطنتی و ارتش شورشی رخ می‌دهد، پرنسس وی‌وی باری دیگر جهت فرماندهی آن‌ها تلاش می‌کند اما صدای او به گوش هیچ فردی نمی‌رسد. 

در حالی که ساگا آلاباستا به عنوان یکی از ضعیف‌ترین ساگاها شناخته می‌شد، پایان آن موفق شد این نتیجه‌گیری را تغییر دهد. نمایش قدرت و اراده پرنسس وی‌وی یکی از زیباترین صحنه های انیمه وان پیس را به وجود می‌آورد. شاهدختی که دو سال از گم شدن او می‌گذشت باری دیگر به کمک هموطنانش آمده و آن‌ها را نجات می‌دهد. وی‌وی سعی دارد با فریادهای خود از مردم خواهش کند تا این جنگ بی‌معنی را متوقف کنند، و در حالی که صدای او شنیده نمی‌شود همچنان خستگی ناپذیر از آن‌ها تمنا می‌کرد. در نهایت بارش باران و قطره‌های آب باعث می‌شوند صدای پرنسس وی‌وی شنیده شده و جنگ به پایان برسد. 

۷. لوفی در مقابل سازمان دولت جهانی

قسمت ۲۷۸: “بگو می‌خوای زنده بمونی! ما دوستان تو هستیم!”  

بدون شک ساگا واتر سون (Water 7) قسمتی از بهترین لحظه های فرنچایز وان پیس را در خود جای داده است. این ساگا سکانس‌های جذاب بسیاری را در خود جای داده است مانند حضور فرانکی (Franky)، باستر کال و همچنین هجوم کلاه حصیری‌ها برای نجات نیکو روبین (Nico Robin). در حالی که سکانس‌های زیبای این ساگا بی‌شمار هستند، اما زیباترین آن‌ها به نجات روبین و حضور شجاعانه کلاه حصیری‌ها در برابر سازمان دولت جهانی تعلق دارد.

با توجه به پیشینه روبین، او توسط سازمان دولت جهانی دستگیر می شود و در ادامه به کلاه حصیری‌ها هشدار می‌دهد که برای نجات او تلاش نکنند چرا که باور داشت وجود او زندگی دوستانش را تهدید می‌کند. با این کلاه حصیری‌ها در مقابل انیس لابی می‌ایستند. لوفی به اوسوپ دستور می‌دهد پرچم نمادین دولت جهانی را آتش بزند، که در نتیجه پس از این کار به عنوان دشمن دولت شناخته شدند. پس از اینکه روبین تلاش دوستانش را می‌بیند، باری دیگر آن‌ها را قبول کرده و جنگ بین کلاه حصیری‌ها و دولت جهانی را با بیان جمله “می‌خواهم زنده بمانم!” آغاز می‌کند. 

۶. از خودگذشتگی زورو

قسمت ۳۷۷: “درد دوستانم یعنی درد من! آمادگی زورو برای مرگ.”

پس از اینکه بروک (Brook) به عنوان عضو جدید کلاه حصیری‌ها به خدمه می‌پیوندد، مشکلات این گروه در آرک تریلر بارک (Thriller Bark) به پایان نمی‌رسد. با توجه به این موضوع که لوفی یکی از وارورلدها را شکست می‌دهد، دولت برای مقابله با او کوما (Kuma) را برمی‌گزیند. کوما نیز با کلاه حصیری‌ها درگیر شده و لوفی را بی‌هوش می‌کند. در حالی که او قصد دارد لوفی را به قتل برساند، زورو سد راه شده و سعی می‌کند کاپیتانش را نجات دهد، به همین سبب جان خود را فدای لوفی می‌کند. 

کوما با این از خودگذشتگی موافقت می‌کند. او تمامی درد و رنج‌هایی که بر بدن لوفی در طول آرک تریلر بارک حاصل شده بود بیرون کشیده و به سمت زورو پرتاب می‌کند. پس از این اتفاق سانجی زورو را در حالی که با ظاهری خون‌آلود ایستاده بود پیدا می‌کند. با اینکه که سانجی سعی دارد دلیل این اتفاق را از زورو جویا شود، زورو با جمله “هیچ اتفاقی نیفتاده” مانع پاسخ دهی به او می‌شود. تمامی طرفداران شخصیت زورو با جذابیت و شاهکار بودن این صحنه موافقت می‌کنند، به همین سبب از این سکانس به عنوان موردی از بهترین لحظه های انیمه وان پیس یاد می شود. 

۵. دوئل لوفی و اوسوپ

قسمت ۲۳۶: “لوفی در مقابل اوسوپ! درگیری دو مرد!”

همانطور که در مطالب فوق ذکر شد، ساگا واتر سون علی‌رغم اینکه به عنوان یکی از نخستین ساگاها معرفی می‌شود، اما لحظه‌های زیبای بسیاری را در خود جای داده است. در کنار افشای گذشته دردناک نیکو روبین، آسیب‌های وارد شده به گویینگ مری نیز در سفر کلاه حصیری‌ها اختلال ایجاده می‌کند. همانطور که می‌دانید، اوسوپ به کشتی گویینگ مری علاقه خاصی می‌ورزد چرا که این کشتی هدیه‌ای از طرف دوست قدیمی او است. با این حال هنگامی که اوسوپ تصمیم لوفی را برای تعویض این کشتی می‌فهمد از کوره در رفته و کاپیتانش را به یک دوئل دعوت می‌کند.

نتیجه نهایی این دوئل آینده و سرنوشت گویینگ مری را تعیین می‌کند. با اینکه اوسوپ نتیجه و ناتوانی خود را در شکست دادن لوفی می‌دانست اما همچنان در مقابل لوفی می‌ایستد. پس از این دوئل و پیروزی لوفی، اوسوپ به صورت رسمی از گروه کلاه حصیری‌ها خارج می‌شود. در حالی که باقی اعضای خدمه با این کار موافق نیستند اما صحبت‌های منطقی زورو به عنوان دومین فرمانده گروه آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در نهایت این اتفاقات قلب تماشاگران و خدمه کلاه حصیری را به درد می‌آورد، و این سکانس را به عنوان نمونه‌ای از دردناک‌ترین لحظه های انیمه وان پیس در این لیست ثبت می‌کند. 

۴. پایان گویینگ مری

قسمت ۳۱۲: “ازت متشکریم مری! دریای جدایی در برف”

پس از دوئل اوسوپ و لوفی در ساگا واتر سون، سرنوشت گویینگ مری تعیین می‌شود. اما پیش از نهایی کردن این سرنوشت، گویینگ مری باری دیگر وظیفه خود را به عنوان کشتی دوست داشتنی گروه کلاه حصیری‌ها انجام می‌دهد. قبل از اینکه کلاه حصیری‌ها برای نجات نیکو روبین به سمت انیس لابی بشتابند، آیسبرگ (Iceberg) ندای گویینگ مری را می‌شنود. او سعی می‌کند به عنوان یک نجار گویینگ مری را بازسازی کند تا باری دیگر در مقابل موج‌های قوی دریا دوام بیاورد. 

پیش از سفر کلاه حصیری‌ها همراه گویینگ مری برای آخرین‌بار، آیسبرگ در مورد شکنندگی و ضعیف بودن آن به لوفی هشدار می‌دهد، و لوفی نیز تا حد امکان سعی می‌کند با ملایمت با آن برخورد کند. هنگامی که زمان سرنوشت نهایی گویینگ مری می‌رسد، لوفی با شعله یک فندک آن را آتیش می‌زند. در حالی که اعضای خدمه از دور مرگ و پایان گویینگ مری را تماشا می‌کنند، خاطراتی که از خانه قبلی خود داشتند را باری دیگر مرور می‌کنند. این موضوع جالب است که مرگ یک کشتی می‌تواند چشمان مخاطبان را اشک‌بار کند، و سبب شود از آن به عنوان موردی از زیباترین لحظه های انیمه وان پیس یاد شود. 

۳. لوفی به یک اژدهای آسمانی حمله می‌کند

قسمت ۳۹۶ :”مشت منفجر می‌شود! حراج رو ویران کنید!”

زمانی که کلاه حصیری‌ها در جزیره سابودی سپری می‌کنند به عنوان نمونه‌ای از بهترین لحظه های انیمه وان پیس محسوب می شود. در این آرک است که لوفی باری دیگر با دولت جهانی درگیر می‌شود، چرا که به یکی از افراد سلطنتی و اژدهای آسمانی حمله می‌کند. کامی (Camie)، یک پری دریایی که از قضا دوست جدید کلاه حصیری‌ها است دزدیده شده و به یک حراجی فرستاده می‌شود. اژدهای آسمانی پس از اینکه به وجود او پی می‌برد حاضر می‌شود مبلغ هنگفتی را برای خرید او پیشنهاد کند. این موضوع باعث می‌شود خشم لوفی منفجر شده و به یک اژدهای آسمانی حمله کند. 

اژدهایان آسمانی افرادی هستند که تحت پوشش دولت جهانی، تمام افراد را به لرزه درمی‌آوردند، اما لوفی فارغ از این ترس است. پس از درگیری لوفی و سازمان دولت جهانی در آرک انیس لابی، این اتفاق باری دیگر رخ می‌دهد. با این حال نجات کامی به دستان لوفی باری دیگر عشق و محبت او را به دوستانش ثابت می‌کند. پس از این درگیری، دولت جهانی یک پاشیفیستا را به آن مکان ارسال می‌کند، که این قضیه دردسر بزرگی را برای کلاه حصیری‌ها به وجود می‌آورد. 

۲. نابودی کلاه حصیری‌ها در جزیره سابودی

قسمت ۴۰۵: “غیب شدن خدمه – آخرین روز خدمه کلاه حصیری‌ها”

حمله کوما در جزیره سابودی به کلاه حصیری‌ها شوک عظیمی را تماشاگران وارد کرد. در حالی که خدمه یکی پس از دیگری با کوما مبارزه می‌کردند و شکست می‌خوردند، دیگر امیدی برای باقی اعضای کلاه حصیری‌ها باقی نمانده بود. لوفی که شکست خدمه‌ و دوستانش را می‌دید به آن‌ها دستور عقب نشینی داد اما این دستور کارآمد نبود. 

زورو به عنوان اولین نفر در میان باقی افراد شکست می‌خورد. پیش از اینکه کوما او را ناپدید کند از زورو مکان مورد علاقه او را می‌پرسد. بعد از زورو، کلاه حصیری‌ها یکی پس از دیگری ناپدید می‌شوند، و لوفی همچنان در نجات آن‌ها ناتوان می‌ماند. این لحظه به عنوان اولین شکست کلاه حصیری‌ها در انیمه وان پیس ثبت می‌شود. 

۱. آخرین کلمات ریش سفید

قسمت ۴۸۵: “پایان مبارزه! ریش سفید در برابر دزدان دریایی ریش سیاه!”

همچنان دیگر انیمه‌ها موجود مانند حمله به تایتان (Attack on Titan)، انیمه وان پیس نیز صحنه‌های دلخراش مرگ کاراکترهای دوست داشتنی را در خود جای داده است. به عنوان مثال برای تاثیرگذارترین مرگ‌ها می‌توان به مرگ برادر لوفی، ایس (Ace) اشاره کرد که در قسمت ۴۸۳ اتفاق می‌افتد. در حالی که تماشاگران در شوک مرگ ایس بودند، مرگ ریش سفید (White beard)، قوی‌ترین مرد جهان نیز به این شوک می‌افزاید. 

در لحظات پایانی مرگ ریش سفید، پیش از اینکه به دستان ریش سیاه و خدمه‌اش شکست بخورد، جمله‌ای از دوست قدیمی خود را، گل دی. راجر بیان می‌کند. در میان این کلمات، ریش سفید ذکر می‌کند که فرد یابنده وان پیس جزوی از افراد دارنده نشان دی خواهد بود. در ادامه ریش سفید ذکر می‌کند: “وان پیس واقعی است”، و با غرور و عظمت می‌میرد. مرگ این مرد نیز یکی از تاثیرگذارترین مرگ‌های انیمه وان پیس را به وجود می‌آورد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments