آمار فروش Nintendo Switch در سال ۲۰۲۰ بیشتر از پلی‌استیشن و ایکس‌باکس بوده است

فروش شگفت انگیز در انگلستان

آمار فروش Nintendo Switch در سال ۲۰۲۰ بیشتر از پلی‌استیشن و ایکس‌باکس بوده است نریمان هروی ۰ ۱۹ دی ۱۳۹۹
آمار فروش Nintendo Switch

سال ۲۰۲۰ از لحاظ فروش کنسول، سال بسیار خوبی برای شرکت نینتندو بوده و Nintendo Switch در انگلستان توانسته بیشتر از مجموع کنسول‌های PlayStation و Xbox فروش داشته است.

قدرت کنسول Nintendo Switch بر کسی پوشیده نیست. این کنسول در سال گذشته‌ی میلادی برای دومین سال متوالی، پرفروش‌ترین کنسول در ایالات متحده بود و حالا نیز خبر‌ها حاکی از این هستند که این کنسول علاوه بر آمریکا، در انگلستان هم به فروش بسیار خوبی رسیده است.

آقای کریس درینگ که مدیریت وب‌سایت GamesIndustry.biz را بر عهده دارد، طی توییتی در صفحه‌ی توییتر خود اعلام کرده که کنسول‌های Nintendo Switch و Nintendo Switch Lite در سال گذشته‌ی میلادی از مجموع فروش کنسول‌های PS5 ،PS4 ،Xbox Series X/S و Xbox One بیشتر فروش داشته‌اند.

این حقیقت که نینتندو توانسته کنسول بیشتری نسبت به مایکروسافت و سونی در انگلیس بفروشد شگفت انگیز محسوب شده و دستاورد بزرگی به شمار می‌آید.

البته این نکته را هم نباید نادیده بگیریم که PS5 و Xbox Series X/S اواخر سال ۲۰۲۰ به مشکلات زیادی در فروش کنسول دست و پنجه نرم کردند و احتکار کنندگان نیز این مشکلات را بیشتر کردند. یک گروه احتکار کننده با نام CrepChiefNotify، تعداد ۳۵۰۰ عدد کنسول PS5 و ۱۰۰۰ کنسول Xbox Series X در چند روز ابتدایی عرضه خریداری کرد و از احتکار این کنسول‌ها توانست در کمتر از یک ماه به سود ۲۹ میلیون دلاری برسد.

بخش زیادی از خوش اقبالی نینتندو برای فروش کنسول به عرضه‌ی پدیده‌ای به نام Animal Crossing: New Horizons مربوط می‌شود. این بازی روزنه‌ی امیدی در زمان شیوع ویروس کرونا ایجاد کرد و بازیکنان را به صورت مجازی به هم متصل کرد تا لذت ببرند. این بازی در ۸ ماه ابتدایی عرضه توانست به فروش ۲۶ میلیون نسخه‌ای دست یابد و پرفروش‌ترین بازی کنسول Nintendo Switch یعنی Mario Kart 8 Deluxe را پشت سر بگذارد.

بازی‌های بزرگی به مانند نسخه‌ی بعدی The Legend of Zelda: Breath of the Wild، Metroid Prome 4 و Bayonetta 3 برای Nintendo Switch در راه هستند و به نظر می‌رسد که همچنان نینتندو در فروش کنسول کم نیاورد و بتواند فروش خوب خود را ادامه دهد، خصوصا اگر شایعات پیرامون کنسول Nintendo Switch Pro به حقیقت بپیوندند. آیا شما از دارندگان این کنسول هستید؟ تجربه‌ی کدام بازی روی این کنسول برای شما جذاب‌تر بوده است؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا