جزئیاتی از ساخت بازی جدید Tomb Raider منتشر شد

یک نتیجه‌گیری بر سه‌گانه ریبوت

بازی جدید Tomb Raider

بازی جدید Tomb Raider پروژه‌ای است که استودیو کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics) همچنان روی آن کار می‌کند، اما چنان که به نظر می‌رسد اخیرا جزئیات بیشتری درباره روند طراحی آن منتشر شده که خبر از بازگشت حالت کلاسیک و سینماتیک می‌دهد.

یکی از سری بازی‌هایی که از مدت‌ها پیش ساخت و عرضه ان شروع شده و تا سال ۲۰۱۸ هم شاهد عرضه عناوین مختلف آن بودیم Tomb Raider است که سرگذشت دختری جان سخت به نام لارا کرافت را روایت می‌کند. با این حال از سال ۲۰۱۳ یک ریبوت کلی بر این عنوان زده شد که خبر از بازگشت لارا در داستانی جدید را می‌داد که اینبار شباهت‌هایی را هم به داستان Far Cry 3 داشت! افرادی که برای تحقیق یا حتی خوش‌گذرانی به جزیره‌ای می‌روند و در نهایت آنجا گرفتار دشمنانی می‌شوند که قصد کشتن آن‌ها را دارند. این ریبوت در واقع با نظر مثبت طرفداران همراه شد و سپس دو سال بعد یعنی در ۲۰۱۵ شاهد عرضه یک نسخه دنباله بودیم که The Rise of The Tomb Raider نام داشت. با این حال، وظیفه ساخت نسخه سوم این اثر از کریستال داینامیکس گرفته شد تا به دست تیم استودیو Eidos-Montréal افتاده شود.

به هر حال قرار بود که این اثر در واقع یک جمع‌بندی کلی بر سه‌گانه ریبوت باشد، اما کریستال داینامیکس اخیرا یک آگهی استخدام را منتشر کرده که در آن ظاهرا نیاز به فردی دارند تا بتواند با نورپردازی حرفه‌ای و حالت‌های سینماتیک در بازی آشنایی داشته باشد؛ مواردی که با بازی‌های سری Tomb Raider کاملا هم‌خوانی دارند. البته قاعدتا این به معنای این نیست که حتما این آگهی برای بازی جدید Tomb Raider است، اما از آنجا که امسال بیست و پنجمین سالگرد ساخت اولین عنوان از این سری است، قاعدتا باید شاهد انتشار اطلاعات بیشتری درباره آن باشیم و هیچ بعید نیست که این خبر کاملا با موضوع مورد نظر مرتبط باشد.

همچنین برای دلیل اصلی تاخیر در ساخت این عنوان جدید، بد نیست بدانید که در حال حاضر کریستال داینامیکس بازی Marvel’s Avengers را به تازگی عرضه کرده و برای آن یک بسته الحاقی مخصوص مرد عنکبوتی را برای کاربران پلی استیشن عرضه کرده است. اما جدای از آن، چیزی که این استودیو را خیلی مشغول می‌کند ساخت یک ریبوت برای سری قدیمی و معروف Perfect Dark است که تریلر آن نیز مدتی پیش منتشر شده بود. با این حساب، طبیعی است که تیم‌های مختلف این استودیو کمبود وقت داشته باشند و کمی روند کارهای طراحی کندتر پیش برود.

در هر صورت، به نظر می‌رسد که بازی جدید Tomb Raider طبق شایعات منتشر شده قرار است تا نقش یک پل بر عناوین قدیمی و سری ریبوت را بازی کند. یا شاید هم بتوان گفت که گیم پلی این بازی چیزی بین نسخه‌های قدیمی و ریبوت خواهد بود تا شاهد زنده شدن برخی خاطره‌ها با سری قبلی به سبکی نوین باشیم!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا